Skocz do zawartości

Karta ratownicza


Jacdiag

Rekomendowane odpowiedzi

Karta ratownicza – pozornie zwykła kartka papieru wożona w samochodzie pozwala często skrócić czas akcji ratowniczej o 30 procent, o 6 – 9, często decydujących, minut. Pozornie zwykła kartka papieru może uratować Ci życie.

 

Gdy liczy się każda sekunda, karta ratownicza może uratować Ci życie

 

Co roku na polskich drogach prowadzone są tysiące akcji ratowniczych spowodowanych wypadkami drogowymi, w których by uratować życie pasażerów liczy się każda sekunda. Konstrukcja, wzmocnienia i systemy bezpieczeństwa pojazdów to zawsze wyzwanie dla grupy ratowniczej. Na drogach jeździ setki modeli samochodów i każdy jest inaczej skonstruowany. Karoserie samochodów mają wzmocnienia, które są bardzo różnie umiejscowione. Gdy nożyce natkną się na takie wzmocnienie – pękają. Znalezienie i odłączanie akumulatorów też wbrew pozorom nie jest łatwe. Podobnie ma się sprawa z poduszkami powietrznymi. Dlatego aby przyspieszyć wydobycie pasażerów z rozbitego pojazdu opracowano europejski system „Karta ratownicza pojazdu”.

 

Karta ratownicza („rescue sheet”) to zestandaryzowana informacja, która na karcie papierowej w formacie A4 przedstawia schemat pojazdu z zaznaczonymi najważniejszymi dla służb ratowniczych elementami umiejscowienia wzmocnień karoserii, rozmieszczenia poduszek bezpieczeństwa, czy też gazowych napinaczy pasów.

 

Karta ratownicza – pozornie zwykła kartka papieru wożona w samochodzie pozwala często skrócić czas akcji ratowniczej o 30 procent, o 6 – 9, często decydujących, minut. Pozornie zwykła kartka papieru może uratować Ci życie.

 

Zwiększ ich szanse by Cię uratować. Zadbaj o kartę ratowniczą w Twoim samochodzie.

 

ze strony http://kartyratownicze.pl/

 

 

Wzory kart ratownicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększ ich szanse by Cię uratować. Zadbaj o kartę ratowniczą w Twoim samochodzie.

 

Moja Firma w tym uczestniczy, i wydajemy karty każdemu zainteresowanemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalepka nie powinna nic kosztować - to raz.

Dwa - i bez nalepki ratownicy powinni zajrzeć w umówione miejsce - jak rozumiem osłona przeciwsłoneczna.

Nalepka jest stanowczo za duża!!! W dzisiejszej dobie nalepianiu naprawdę wielu rzeczy na szybę to dość istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny są pod
Nalepka nie powinna nic kosztować - to raz.

 

Naklejki jak i karty ratownicze przynajmniej moja Firma wydaje za darmo wystarczy zgłosić chęć i się ma :)

Badania wykazały (tylko nie wiem jakie :) ) że taka karta ratownicza może skrócić czas akcji ratowniczej nawet o 30 % a więc dzięki niej można nawet uratować komuś życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przyznam, że w motoryzacji słyszę o tym pierwszy raz. Natomiast w lotnictwie ten patent widzi się od lat. Tylko tam zwyczajnie odpowiednie miejsca są na płatowcu zaznaczone i opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przyznam, że w motoryzacji słyszę o tym pierwszy raz.

 

My wydajemy za darmochę ale kupić trzeba :):lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy nożyce natkną się na takie wzmocnienie – pękają.

 

Z drugiej strony, czy to nie jest taki "owczy pęd"? Nie chce mi się wierzyć, ze specjalistyczne nożyce przeznaczone do cięcia samochodów nie przetną takiego wzmocnienia (które jest zazwyczaj niczym innym jak stalowym profilem). Owszem zaoszczędzimy zapewne trochę czasu, ale jak widziałem jak takie nożyce tną słupki nadwozia (które same z siebie są już wzmocnieniem) to nie jestem przekonany, że tego czasu będzie aż tak wiele...

Oby to nie było kolejna akcja mająca na celu golenie stada baranów z kasy, za naklejki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby to nie było kolejna akcja mająca na celu golenie stada baranów z kasy, za naklejki...

 

Na razie moje odczucie jest takie samo :D:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.