Skocz do zawartości

Legalizacja urządzeń SKP


Broker

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam pytanie; gdzie znajdę rozporządzenie związane z legalizacją urządzeń SKP.Co jest obowiązkowe a co nie.Dzięki z góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogatemu wolno,,,

 

Dokładnie, obowiązkowo są TYLKO dwie legalizacje:

 

Analizator co pół roku i pompka do powietrza co dwa lata...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, obowiązkowo są TYLKO dwie legalizacje:

wiem ale skoro tak Szefostwo zadecydowało to raczej ja nie będę mówił nie :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech Ci do wypłaty dorzucą to chcą wydać na niepotrzebne przeglądy

taką umowę jak pamiętam zawarto od samego początku kiedy zmodernizowano PSKP na OSKP i niech tak zostanie :) mam spokój że urządzenie to nie działa to zepsute a i karty przeglądowe też mi wypiszą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam spokój że urządzenie to nie działa to zepsute a i karty przeglądowe też mi wypiszą

 

Ja też mam "niepotrzebne" przeglądy okresowe urządzeń na mojej SKP, ot taki układ panuje mi on pasuje podobnie jak Tobie bo jest spokój potem :cool: no chyba że jakaś awaria się trafi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jest/będzie problem z legalizacją urządzeń do pompowania kół skalowanych w MPa. Przechodzą tylko w barach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jest/będzie problem z legalizacją urządzeń do pompowania kół skalowanych w MPa. Przechodzą tylko w barach.

 

Gdzie to wyczytałeś :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisant załatwiający legalizację tak mówił. Na wszelki wypadek puściłem wszystkie w MPa na legalizacje jeszcze w grudniu. Może ktoś ma na to przepis?

 

[ Dodano: 07-02-2014, 15:52 ]

Coś mnie ominęło?

Jakaś aktualizacja ustawy lub rozporządzenia o GUM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisant załatwiający legalizację tak mówił.

 

To samo info uzyskałem w GUM-ie w Szczecinie. U mnie na szczęście w barach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/mam ich przyrząd:
Ja też, czyli jak mam legalizację do grudnia 2014 to obowiązuje? Trzeba będzie kupić nowy bo ten już się sypie :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jest/będzie problem z legalizacją urządzeń do pompowania kół skalowanych w MPa

 

Też to słyszałem. Ja sobie sam przeskaluję :D:D i nakleję na urządzeniu że 1dz.= 0.1 bar bo mam w MPa niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam "niepotrzebne" przeglądy urządzeń raz w roku, od przeglądu do przeglądu linia działa bez zarzutu, to jest tak samo jak z samochodem, jak pojazd chociaż raz w roku odwiedzi mechanika (odpowiedzialnego :) ) to OBT też jest wykonywane bez uwag

Trzeba będzie kupić nowy bo ten już się sypie

tylko pamiętaj o zgłoszeniu do TDT-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co myślą na ten temat dostawcy urządzeń:

W świetle obowiązujących przepisów uprawnionych do kalibracji jest wiele więcej podmiotów, niż można by się spodziewać. Z drugiej strony tysiące SKP, a w każdej placówce niemało sprzętu do kalibracji — łakomy to tort dla profesjonalistów i różnej maści uprawnionych dziś firm. Dyskusja, w której ścierają się zwolennicy monopolizacji i uwolnienia rynku usług, trwa. Jak można podejrzewać, za pierwszym rozwiązaniem głosują autoryzowani przedstawiciele firm wyposażenia warsztatowego i diagnostycznego (tudzież producenci). To jednak temat na osobny artykuł, bo też sama kalibracja jest jednym z cząstkowych, skądinąd ważnych i słusznych, działań zmierzających do poprawy systemu badań, ale słowem kluczem jest dziś archiwizacja. Tu akurat zatroskani stanem bezpieczeństwa na drogach są zgodni.

...

= następna kasa do wyrwania ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.