Skocz do zawartości

Rynek pracy emerytów i rencistów


luket

Rekomendowane odpowiedzi

Taki właśnie mamy burdel na rynku pracy ,,,
Tu bardziej miałbym pretensję do emerytów i rencistów że zabierają miejsca pracy. Ale w tym kraju inaczej się nie da. Jak za 8h każdy by zarabiał tak jak należy i nie oddawał 50% w podatkach a rencista by siedział w domu i nie musiał dorabiać na leki... dobra rozmarzyłem się :x

 

[ Komentarz dodany przez: Jacdiag: 12-02-2014, 12:19 ]

wydzielone z http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=2193

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak za 8h każdy by zarabiał tak jak należy i nie oddawał 50% w podatkach

Są kraje, gdzie podatki wynoszą 90% i lepiej od nas żyją ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu bardziej miałbym pretensję do emerytów i rencistów że zabierają miejsca pracy.

"Zwykli" emeryci i renciści to mały problem, znacznie gorszym problemem są emeryci ze służby mundurowych (byli żółnierze, policjanci, strażacy). Im nie zależy na ZUS-ie, bo dożywotnią emeryture już mają zagwarantowaną i dlatego pracują na cały etat lub nawet więcej a na papierze jest to 1/2 jak nie 1/4 etatu. Do tego często nie mają zbytniego pojęcią o motoryzacji bo całe życie pracowali w innym zawodzie a uprawnienia sobie kiedyś zrobili, albo coś zakombinowali po przejściu na emeryturę. Na domiar złego często klepią wszystko jak leci, bo jak im zabiorą uprawnienia to zawsze emerytura zostanie.

Taki właśnie mamy burdel na rynku pracy ,,,

Dokładnie jest tak jak piszesz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego często nie mają zbytniego pojęcią o motoryzacji bo całe życie pracowali w innym zawodzie a uprawnienia sobie kiedyś zrobili, albo coś zakombinowali po przejściu na emeryturę. Na domiar złego często klepią wszystko jak leci, bo jak im zabiorą uprawnienia to zawsze emerytura zostanie.
nie będę się rozpisywał, powiem krótko trochę Cię poniosło Danielu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielg539, pojechałeś bikerowi po piętach, oj pojechałeś :x:evil:
nie tylko mi
emeryci ze służby mundurowych (byli żółnierze' date=' policjanci, strażacy[/b'])

 

"Zwykli" emeryci i renciści to mały problem, znacznie gorszym problemem są emeryci ze służby mundurowych (byli żółnierze, policjanci, strażacy). Im nie zależy na ZUS-ie, bo dożywotnią emeryture już mają zagwarantowaną i dlatego pracują na cały etat lub nawet więcej a na papierze jest to 1/2 jak nie 1/4 etatu.
z tą częścią wypowiedzi zgadzam się z Danielem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biker100,

nie będę się rozpisywał, powiem krótko trochę Cię poniosło Danielu.

biker100, może jednak napiszesz jakieś konkrety i nic mnie nie poniosło, bo takie są fakty!

Nie wiem jak jest u Was ale w moim rejonie mundurowi emeryci diagności doszczętnie rozłożyli rynek SKP. Stało się to głównie z tego powodu, że w Powiatowej Straży Pożarnej działała SKP i praktycznie wszyscy pracujący tam strażacy zrobili sobie uprawnienia diagnostów, a że wiek emerytalny strażaków jest taki jaki jest to po zakończeniu pracy obstawili większość SKP. Dalej to chyba już nie mam co pisać, bo domyslacie się jak jest :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biker100, może jednak napiszesz jakieś konkrety i nic mnie nie poniosło, bo takie są fakty!
Danielu konkrety są takie, że wrzuciłeś wszystkich do jednego wora. Fakt jest jeden niezaprzeczalny nie spotkałem się z badaniami mówiącymi o procentowym zatrudnieniu emerytów służb mundurowych na SKP, co więcej nikt nie przedstawi ilu diagnostów będących emerytami służb mundurowych straciło uprawnienia w wyniku przekroczenia uprawnień etc. w trakcie badań technicznych. Przypadek diagnostów który Ty opisałeś jest patologią - zgoda ale uwierz mi z jeszcze większą patologią spotykam się na co dzień w wykonaniu diagnostów "bez przeszłości", a także jak to nazwałeś "zwykłych emerytów" będących pracujących w naszej profesji. Pamiętaj nie wolno uogólniać bo można kogoś skrzywdzić. Na zakończenie aby sprawa była jasna nikogo nie chcę wybielać i bronić, a bycie emerytem służb mundurowych nie implikuje zachowań jakie Ty opisujesz Danielu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadek diagnostów który Ty opisałeś jest patologią - zgoda ale uwierz mi z jeszcze większą patologią spotykam się na co dzień w wykonaniu diagnostów "bez przeszłości", a także jak to nazwałeś "zwykłych emerytów" będących pracujących w naszej profesji

Co jest większą patologją, to zależy od konkretnego rejonu. W jednym jest więcej emerytów mundurowych a w innym emerytów bez przeszłości.

konkrety są takie, że wrzuciłeś wszystkich do jednego wora.

Nie, bo nigdzie nie uzyłem słowa wszyscy!

Fakt jest jeden niezaprzeczalny nie spotkałem się z badaniami mówiącymi o procentowym zatrudnieniu emerytów służb mundurowych na SKP, co więcej nikt nie przedstawi ilu diagnostów będących emerytami służb mundurowych straciło uprawnienia w wyniku przekroczenia uprawnień etc. w trakcie badań technicznych.

Fakt jest taki, że raczej nikt nie przeprowadza żadnych badań dotyczących diagnostów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znacznie gorszym problemem są emeryci ze służby mundurowych (byli żółnierze, policjanci, strażacy)

Fakt. Nie napisałeś wszyscy - tylko emeryci mundurowi. Czyli wszyscy emeryci mundurowi, najogólniej mówiąc.

Nie wiem jak jest u Was ale w moim rejonie mundurowi emeryci diagności doszczętnie rozłożyli rynek SKP.

Demokracja i nikt nikomu nie zabroni być diagnostą :D

A że są diagności którzy nie mają zielonego pojęcia o motoryzacji - to fakt.

Im nie zależy na ZUS-ie, bo dożywotnią emeryture już mają zagwarantowaną

Nie tak do końca. Zawsze może przejść na cywilną emeryturę, Jeśli płace w cywilu będzie miał wyższe co mu się składka uzbiera pokaźna, to może przejść na cywilną emeryturę. I nie mów mi że nie zależy mu na ZUS-ie. mając na uwadze emerytów mundurowych którzy nie mają pełnej emerytury i muszą jeszcze 15 lub 20 lat pracować w cywilu. Wyrabiając sobie przez 20 lat składki w ZUS przy niekombinowanej pensji diagnosty, okazuje się że emerytura cywilna wychodzi mu większa, a niżeli mundurowa. A uwierz mi, że młody emeryt mundurowy po 15 czy 20 latach służby nie ma emerytury którą by mógł zaszaleć.

Do tego często nie mają zbytniego pojęcią o motoryzacji bo całe życie pracowali w innym zawodzie a uprawnienia sobie kiedyś zrobili

Tu się nie zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biker100 napisał/a:

konkrety są takie, że wrzuciłeś wszystkich do jednego wora.

 

Nie, bo nigdzie nie uzyłem słowa wszyscy!

Bezstronnie potwierdzam :)

Do tego często nie mają zbytniego pojęcią o motoryzacji bo całe życie pracowali w innym zawodzie

 

Przypadek diagnostów który Ty opisałeś jest patologią - zgoda ale uwierz mi z jeszcze większą patologią spotykam się na co dzień w wykonaniu diagnostów "bez przeszłości", a także jak to nazwałeś "zwykłych emerytów" będących pracujących w naszej profesji
:ok

Wszędzie znajdą się "czarne owce" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielg539 napisał/a:

biker100 napisał/a:

konkrety są takie, że wrzuciłeś wszystkich do jednego wora.

 

Nie, bo nigdzie nie uzyłem słowa wszyscy!

 

Bezstronnie potwierdzam :)

no nie wiem Grześ nie wiem, przeanalizuj poniższe:

 

gorszym problemem są emeryci ze służby mundurowych (byli żółnierze, policjanci, strażacy).
Im nie zależy na ZUS-ie,
czytaj emeryci ze służby mundurowych (byli żółnierze, policjanci, strażacy).
Do tego często nie mają
czytaj emeryci ze służby mundurowych (byli żółnierze, policjanci, strażacy).
klepią wszystko jak leci
czytaj oni klepią czyli emeryci ze służby mundurowych (byli żółnierze, policjanci, strażacy).

:razz:

Jeżeli nie wszyscy to którzy nie?? nie wskazałeś w swojej wypowiedzi, nie wskazałeś nawet procentowo czy liczbowo którzy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytaj oni klepią czyli emeryci ze służby mundurowych (byli żółnierze, policjanci, strażacy).

Wyszło jak wyszło ale w moim przekonaniu intencją Daniela nie było wrzucenie wszystkich do jednego wora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytaj oni klepią czyli emeryci ze służby mundurowych (byli żółnierze, policjanci, strażacy).

Wyszło jak wyszło ale w moim przekonaniu intencją Daniela nie było wrzucenie wszystkich do jednego wora :)

Grześ, nie mówimy o intencjach bo "dobrymi intencjami to piekło brukują" ale o tym co zostało napisane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biker100, nie rozbijaj mych zdań na atomy ;) i nie doszukuj się ukrytego podtekstu. Nigdzie nie napisałem, że wszyscy, bo zawsze sa jakieś wyjatki jak i "czarne owce". Moja wypowiedź dotyczy sytuacji w jednym konkretnym powiecie i akurat opisane sytuacja jest tam dużym problemem, zwłaszcza, że starosta ma to gdzieś co dzieje się na jego SKP :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i on ze służb??

Nie wiem, czy ze służb ale skutecznie wkręca wszystkich swych pociotków do pracy w starostwie i oświacie kosztem niewinnych ludzi. Nawt było na ten temat w Uwadze TVN.

Słowem jeden wielki nepotyzm :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawo powinno być proste , jeśli ma ktoś emeryturę to powinien siedzieć w domu a jeśli chce osiągać dochody to emeryturę powinien zawiesić , rencista powinien mieć taką rentę żeby mógł w miare normalnie funkcjonować , daniel uraziłeś co niektórych ale poruszyłeś poważny problem powiększającego się bezrobocia i nie tylko w naszym zawodzie wynikający z tego że zatrudnia się ludzi mających środki do życia a młodym zdolnym i wykształconych proponuję się korzystać z wywalczonej wolności , czyli wyjazd z kraju , to jest dopiero patologia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rencista powinien mieć taką rentę żeby mógł w miare normalnie funkcjonować ,
A wtedy moze być i nawet tak:
jeśli ma ktoś emeryturę to powinien siedzieć w domu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znam kilku emerytów "górników" z kopalni odkrywkowej :D , którzy chodzą do pracy mimo niemałej emerytury tylko dlatego że im się w domu nudzi :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawo powinno być proste , jeśli ma ktoś emeryturę to powinien siedzieć w domu a jeśli chce osiągać dochody to emeryturę powinien zawiesić

 

A to niby dlaczego? Za darmo tej emerytury nie dostał i mu się należy jak psu miska. A że chce sobie dodatkowo dorobić to w czym problem? Płaci przecież od tego podatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaci przecież od tego podatek.

 

Ale nie płaci ZUS-u,przez co tracimy my,czyli ludzie którzy w przyszłości będą na emeryturze.

Dlaczego Niemcy otworzyli granicę dla emigrantów? Właśnie po to żeby na ich emerytury miał kto zapierniczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiliśmy się tematu mundurowych, a przecież patologie w zatrudnianiu dotyczą wszystkich. Jeśli były żołnierz/policjant/strażak itp. jest zatrudniony na normalną umowę o pracę, to płaci wszystko to co każdy inny pracownik. Z drugiej strony jeśli "normalny" pracownik jest zatrudniony jako słup albo na 1/59 etatu, a robi na pełny zegar to to jest patologia. I z tym trzeba walczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.