Skocz do zawartości

Pomiar prędkości-mandaty za przekroczenie prędkości od 2,5km


marek63

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Rządzący szukają pieniędzy i proponują zmniejszyć limit przekroczenia prędkości od

2,5km/h w stosunku do ograniczeń określonych znakami .Jest przecież wiele czynników które

mają bezpośredni wpłw na dokładność pomiaru:1/opony-ciśnienie,zużycie,profil,2/błąd pomiaru licznika prędkości-jest znany producentowi,3/błąd pomiaru urządzeń stosowanych

przez organy kontroli.Jak widać wszystkie w/w czynniki skutkują błędem dużo wyższym niż

2,5km/h,a procentowo 7,8 do10 a nawet 11 procent.Jakie jest wasze zdanie Panowie na ten

temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Jakie jest wasze zdanie Panowie na ten

temat.

Zdanie może być tylko jedno. Rząd pragnie do reszty sparaliżować pracę sądów,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierowcy jeżdżący zgodnie z przepisami też zaczną płacić mandaty

Chodzi o to, że nie zaczną, ja nie zapłacę dopóki pomiar będzie w granicy jakiegokolwiek błędu,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no co Wy przecie to przyjazne państwo !

 

Tego typu twoje przypisy stają się już irytujące. Może coś nowego, bardziej twórczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja pytam o jakiś projekt, oficjalne stanowisko PO itp. Bo w rewelacje medialne (a zwłaszcza Interii, Onetu, WP itd.) już dawno przestałem wierzyć. Zwłaszcza, że jest to krótki artykuł, czyli zapewne pisany jako "zapychacz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponują zmniejszyć limit przekroczenia prędkości od

2,5km/h w stosunku do ograniczeń określonych znakami

 

Z tego co wiem, to u niemców tak jest. I mandat idzie do góry za każdy przekroczony km/godz

 

1/opony-ciśnienie,zużycie,profil,

 

To są problemy kierowcy, ma mieć odpowiednie, niezużyte opony z odpowiednim ciśnieniem (zresztą zużycie opony też będzie "zaniżać" prędkośc względem licznika)

 

2/błąd pomiaru licznika prędkości-jest znany producentowi

 

Licznik zawsze zawyża (im większa prędkość tym więcej), nigdy nie zaniża, więc to żaden problem

 

,3/błąd pomiaru urządzeń stosowanych

przez organy kontroli.

 

Czytałeś może jakąś dtr-kę i wiesz ile wynosi?

 

 

a kierowcy jeżdżący zgodnie z przepisami też zaczną płacić mandaty.

 

Przesadzasz. I to zdecydowanie. To jest tylko i wyłącznie teoria spiskowa. Jak zwykle zresztą w tych sprawach...

 

 

.Jakie jest wasze zdanie Panowie na ten

temat.

 

Karać kozaków bezwzględnie - takie jest moje zdanie. Za dużo się naoglądałem skutków takich "drobnych grzeszków" jak przekroczenie prędkości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w rewelacje medialne (a zwłaszcza Interii, Onetu, WP itd.) już dawno przestałem wierzyć.

Wcale się nie dziwię ponieważ mają nawet problem z prognozą pogody :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w rewelacje medialne (a zwłaszcza Interii, Onetu, WP itd.) już dawno przestałem wierzyć.

Wcale się nie dziwię ponieważ mają nawet problem z prognozą pogody :-D

O poprawnej polszczyźnie już nie wspomnę :x:evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.epoznan.pl/news-news-47163-Odcinkowa_kontrola_predkosci_pod_Poznaniem

 

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił listę miejsc w Polsce, w których odbywać się będzie odcinkowa kontrola prędkości. System ma zacząć działać na przełomie 2014 i 2015 roku.

W 29 miejscach w Polsce na przełomie 2014 i 2015 roku zacznie działać system odcinkowej kontroli prędkości.

Aż 12,7 kilometra ma najdłuższy odcinek przeznaczony do kontroli - znajduje się na trasie Olsztyn-Gietrzwałd

Dla mieszkańców Poznania najistotniejszy będzie jedyny w Wielkopolsce odcinkowy pomiar prędkości - w gminie Tarnowo Podgórne. Z listy GITD wynika, że kontrolowany odcinek będzie mieć 2,5 kilometra długości i będzie to fragment DK92. Nie ujawniono jeszcze, o który konkretnie odcinek chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.