Skocz do zawartości

LPG - protokół UDT


jasiek82

Rekomendowane odpowiedzi

NIE - badania zbiorników LPG CNG tylko i wyłącznie TDT. i protokoły badań oraz decyzje dopuszcające zbiorniki LPG, CNG do eksploatacji honorować możesz jedynie jeżeli wydane są przez TDT i podpisane przez inspektora TDT-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z takim protokołem mogę zrobić OBT?

Czemu nie spytasz w swoim WK ?

Protokół jest z 2010 roku i są WK które każą takie respektować ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Protokół jest z 2010 roku i są WK które każą takie respektować ,,,
kazać to sobie mogą, zgodnie z ustawą PORD art. 81 12. Badanie techniczne pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozoru technicznego, stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego.

 

oraz

art. 44 ust. 1, pkt 1, lit. c) ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o dozorze technicznym (Dz. U. Nr 122, poz. 1321, z późn. zm.), gdzie jasno jest napisane, że TDT sprawuje dozór techniczny nad zbiornikami m.in. w ruchu drogowym. Powyższe zbiorniki mogą być eksploatowane tylko na podstawie decyzji wydanej zgodnie z art. 14 ust. 1 ww. ustawy, zezwalającej na ich eksploatację i wydanej przez Transportowy Dozór Techniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazać to sobie mogą,

I nigdy jeszcze nie przeprowadziłeś badania wbrew przepisom, jeśli Ci Twój WK kazał ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nigdy jeszcze nie przeprowadziłeś badania wbrew przepisom, jeśli Ci Twój WK kazał ???
Janusz z całym szacunkiem ale z takim protokołem na pewno bym nie przeprowadził badania i na ogólnym odpowiem Ci, że nie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czymże on się różni od tych z TDT-u ?
tym Januszu, że wystawiła go instytucja nie posiadająca uprawnień do badania w/w zbiorników i wystawiania protokołów z badań ani decyzji dopuszczających zbiorniki te do eksploatacji. Taka argumentacja mam nadzieję, że przekonuje Cię . Poza tym nie jest to protokół z badania zbiornika, a "Potwierdzenie oceny zbiornika przez ..." - także :nook
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecie tam jest napisane,że zbiornik jest gotowy dopiero do odbioru :D i to z warunkiem.Może to takie ustępstwo jak np obniżenie DMC pojazdu pod daną kategorię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i przeczytaj tu:

 

[ Dodano: 21-02-2014, 13:10 ]

Przecie tam jest napisane,że zbiornik jest gotowy dopiero do odbioru :D
uprzedziłeś mnie jak wycinałem właśnie ten zapis :-D

UDT1.thumb.JPG.1ad6caf64b1d49af939ae3a69cac78bb.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystawiła go instytucja nie posiadająca uprawnień do badania w/w zbiorników i wystawiania protokołów z badań ani decyzji dopuszczających zbiorniki te do eksploatacji

Tego to już nie jestem pewien, bo w naszym systemie prawnym wszystko jest możliwe i nie zdziwiłbym się gdyby te w 2010 były legalnie wydane.

Z TDT-u też spotkasz protokoły indywidualne, zbiorcze oraz poświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...odbioru w czasie przeglądu na stacji diagnostycznej, przez właściwy organ Dozoru Technicznego lub diagnostę..." - bez komentarza :x:shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to już nie jestem pewien, bo w naszym systemie prawnym wszystko jest możliwe i nie zdziwiłbym się
I tuJANUSZ60, też masz rację :) My już nie nadążamy czasami,bynajmniej ja :razz: a może za dużo kombinuję :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to już nie jestem pewien, bo w naszym systemie prawnym wszystko jest możliwe i nie zdziwiłbym się gdyby te w 2010 były legalnie wydane.
na dzień dzisiejszy nie są, ale ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dzień dzisiejszy nie są, ale .

To przekonaj jeszcze tych, którzy twierdzą, iż prawo nie działa wstecz i skoro mają dokumenty, że wydano je zgodnie z prawem to są ważne 10 lat ,,,

Dodam tylko, że mam na myśli normalne protokoły UDT-towskie z 2010 roku,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przekonaj jeszcze tych, którzy twierdzą, iż prawo nie działa wstecz i skoro mają dokumenty, że wydano je zgodnie z prawem to są ważne 10 lat ,,,

Dodam tylko, że mam na myśli normalne protokoły UDT-towskie z 2010 roku,,,

 

Janusz, z całym szacunkiem ale nie masz racji

 

Dz U nr. 227 z dnia 16 grudnia 2003 r. pkt.4

5ae1a5f14bee6_DzUnr.227zdnia16grudnia2003r.jpg.25b2bc747ac482e5d8ebd3fc2db0246c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz, z całym szacunkiem ale nie masz racji

Tu nie chodzi o moją rację i zgadzam się, że przepis jest jednoznaczny. Chodzi bardziej o te opinie i orzeczenia sądów w tej sprawie robiące wodę z mózgu poważniejszym od nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi bardziej o te opinie i orzeczenia sądów w tej sprawie robiące wodę z mózgu poważniejszym od nas.

 

A co Cię obchodzą jakieś opinie, przepis jest bardzo klarowny i nie wymaga interpretacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jeden z tych przepisów, na podstawie którego diagnosta zawsze się wybroni.

Jeśli wykona badanie na podstawie protokołu UDT ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JANUSZ60, mówimy o stosowaniu przepisu wprost. Jeśli zastosuje ten przepis tak jak w nim stoi napisane, to każdy sąd uzna jego rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jeden z tych przepisów, na podstawie którego diagnosta zawsze się wybroni.

Jeśli wykona badanie na podstawie protokołu UDT ???

 

To ma sprawę o odebranie uprawnień :-P

Tak miał mój znajomy, który zrobił takowe badanie. Rutyna go zgubiła, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu UDT pisało na swoich stronach wyjaśnienie, że robią tylko certyfikacje na podstawie umowy z IRENE, a do używania w aucie potrzebna jest jeszcze decyzja TDT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.