Skocz do zawartości

hamulec ręczny


rurek777

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj miałem na badaniu zatrzymany dowód za brak ręcznego ham. pan inspektor stwierdził że hamulec powinien działać po zaciągnięciu 3- go ząbka ,jak sam to nazwał :( kazał zaciągnąć na 3 ''ząbek ''i ruszac z 2 go biegu w skierowaniu napisał brak ręcznego hamulca :-( na badaniu ham. spełniał warunki - szłyszał ktoś o tych 3 ''ząbkach''? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szłyszał ktoś o tych 3 ''ząbkach''? :o
jedynie u niemowląt :P

Tam zaraz u bobasów. Może być tak, że ktoś z nas już tylko 3 swoje ma, a reszta na klej sie trzyma. :evil:

No okej... piszę za siebie. :(

;)

A poważnie to niech inspektor w swoim aucie ręczny tak "krótko" ustawi. Czas pokaże kiedy po zwolnieniu dźwigni ręczny tarcze/bębny spali i okładziny zedrze do blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szłyszał ktoś o tych 3 ''ząbkach''?

 

Ja słyszałem o dwóch... u teściowej - jeden, żeby ją cały czas bolał, a drugi, żeby było o co piwo otwierać... ni w ząb nie wiem po co trzeci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szłyszał ktoś o tych 3 ''ząbkach''?

 

Była taka stara szkoła, chyba ze 30-ci lat temu. W obecnych przepisach nie ma nic poza tym:

1.1.6. Urządzenie uruchamiające hamulec postojowy, dźwignia sterująca, zapadka hamulca postojowego, elektryczny hamulec postojowy

- c) Nadmierny skok dźwigni [uI]

 

Tylko nikt nie określił ile musi być luzu aby był nadmierny :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szłyszał ktoś o tych 3 ''ząbkach''?

 

Była taka stara szkoła, chyba ze 30-ci lat temu. W obecnych przepisach nie ma nic poza tym:

1.1.6. Urządzenie uruchamiające hamulec postojowy, dźwignia sterująca, zapadka hamulca postojowego, elektryczny hamulec postojowy

- c) Nadmierny skok dźwigni [uI]

 

Tylko nikt nie określił ile musi być luzu aby był nadmierny :evil:

 

Więc funkcjonariusz zinterpretował sobie sam :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nikt nie określił ile musi być luzu aby był nadmierny

:nook

Nie powiesz chyba, że diagnosta tego nie wie ,,,

Jeśli do końca swego zakresu nie zwiększa siły hamowania, to jest nadmierny i może się zdarzyć, iż przy sprawnym układzie z powodu nadmiernego luzu nie uzyskasz w ogóle siły hamowania ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nikt nie określił ile musi być luzu aby był nadmierny

:nook

Nie powiesz chyba, że diagnosta tego nie wie ,,,

 

 

Nadmierny -> taki, który (swoją intensywnością, rozmiarem) przekracza miarę, normę

A jaka jest norma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest norma?

Norma skoku/luzu dźwigni zaiste jest niewyczerpująca wszystkich możliwych przypadków jej niesprawności, czy to góra dół, czy to lata na boki.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych programach ( katalogach "Autodata" ) danych jest podany skok dźwigni hamulca ręcznego i np. spotkałem się chyba w Skodzie - skok ham. ręcznego 7 zębów - no to według inspektora wypuszczam z warsztatu auto od razu niesprawne :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Skodzie - skok ham. ręcznego 7 zębów - no to według inspektora wypuszczam z warsztatu auto od razu niesprawne

Niesprawny (wg tego zalecenia) byłby wtedy, gdyby na siódmym nie uzyskał maksymalnej siły hamowania,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i np. spotkałem się chyba w Skodzie - skok ham. ręcznego 7 zębów

W skodzie tak właśnie jest 7-8 "ząbków" choć u siebie w aucie mam ręczny taki że na 4 ząbek ciężko zaciągnąć i nic nie blokuje jak się puści ręczny. Zawsze jakoś tak było i jak wymieniałem szczęki to wyregulowałem tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj miałem na badaniu zatrzymany dowód za brak ręcznego ham. pan inspektor stwierdził że hamulec powinien działać po zaciągnięciu 3- go ząbka ,jak sam to nazwał :( kazał zaciągnąć na 3 ''ząbek ''i ruszac z 2 go biegu w skierowaniu napisał brak ręcznego hamulca :-( na badaniu ham. spełniał warunki - szłyszał ktoś o tych 3 ''ząbkach''? :o

Ciekawe o który hamulec ręczny mu chodziło-roboczy,awaryjny czy postojowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pan inspektor stwierdził że hamulec powinien działać po zaciągnięciu 3- go ząbka ,jak sam to nazwał :( kazał zaciągnąć na 3 ''ząbek ''i ruszac z 2 go biegu w skierowaniu napisał brak ręcznego hamulca

- w elektrycznym niech policzy :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.