Skocz do zawartości

Tabliczki na haku


Fredek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uprzejmie proszę o odpowiedz w kwestii oznaczenia na haku ( dwie tabliczki z różnym parametrem D, oraz typ F53 i D 140 , jedna na samym haku , druga na zaczepie haka ) , z czego to wynika?

WP_000259.thumb.jpg.8bc0fde63d4922d2273827e9e7b1cfee.jpg

WP_000258.thumb.jpg.a7b3ce3d334319c1bea33db8cd8304eb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to są dwa oddzielne elementy?

Bo jeżeli tak ,to ktoś się pomylił przy pakowaniu,lub jeżeli montaż był wykonywany w firmie która zajmuje się tym,to może montowano dwa haki do dwóch samochodów w tym samym czasie i wtedy nastąpiła pomyłka.

Jeżeli element jest jeden ,to ktoś nakleił dwie różne tabliczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z czego to wynika?

 

Być może z tego, że sam zaczep kulowy pasuje do kilku pojazdów i kilku ram montażowych. Tak czy siak w wyliczeniach trzeba brać pod uwagę słabszy element...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może z tego, że sam zaczep kulowy pasuje do kilku pojazdów i kilku ram montażowych.

 

Być może. A być może ktoś złożył sobie z dwóch różnych "niepasujących" pod względem technicznym modeli (a jedynie pasujących fizycznie do wspólnego zmontowania)...

 

Ale w tym układzie tak czy inaczej:

w wyliczeniach trzeba brać pod uwagę słabszy element...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiło i mi się coś takiego. Na belce haka jedna tabliczka a na główce druga. Główka oczywiście była odejmowana. Do obliczeń przyjąłem mniejszą wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio dzwonił do mnie znajomy. Chciał zwiekszyć masę przyczepy z 2000 na 3000kg (sprinter dmc3500 dmc zestaw 5500). Oczywiście podstawą zmiany była opinia rzeczoznawcy. Co tam było napisane? Nawet nie pytałem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście podstawą zmiany była opinia rzeczoznawcy

 

Czasem zastanawiam się czy niektórzy rzeczoznawcy używają mózgu czy tylko mamona im w głowie.

 

Ostatnio miałem chętnego na zarejestrowanie Syreny ale z Syreny to były tylko papiery i nadwozie z numerem :lol: . Jakaś rama zrobiona we własnym zakresie zawieszenie, silnik, napęd z jakiegoś VW i chciał to zarejestrować. Od razu zażyczyłem sobie opinię z wyliczeniami wytrzymałościowymi ramy i nadwozia, układu hamulcowego itd. bo wiedziałem że opinię ma pisać taki rzeczoznawca który napisze w ogólnikach wszystko co trzeba właścicielowi no i oczywiście doda "magiczną formułkę" na końcu że on to nie odpowiada, a pojazd może być dopuszczony do ruchu pod warunkiem uzyskania BT w uprawnionej SKP :razz: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.