Skocz do zawartości

Uwaga w raporcie zwrotnym z cpeiku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sprawa ma się następująco. Mam wygenerowane dwie paczki. W obu pojawiło mi się to samo badanie. Dodam jeszcze ze była w nim korekta, być może już po wygenerowaniu drugiej paczki. W drugiej paczce przy badaniu otrzymaliśmy komunikat W SI CEPiK brak jest badania technicznego podlegającego zmianie . Czy może to być spowodowany tym że jeszcze nie sprawdzili paczki pierwszej gdzie owe badanie się znajduje? i w jaki sposób mogę to sprostować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może to być spowodowany tym że jeszcze nie sprawdzili paczki pierwszej

Nie,

przyczyną jest podwójna wysyłka właśnie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to tylko taka uwaga dla mnie?

Nic już z tym nie zrobisz i nic Ci za to nie grozi, badania są wysłane i w porządku. Sprawdź tylko co było przyczyną podwójnej wysyłki, byś wiedział na przyszłość co robisz źle,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna była pewnie korekta badania zrobiona po wygenerowaniu pierwszej paczki.

Musisz przyjąć zasadę, że jeśli w badaniu z urzędu przewidziana jest korekta, i będziesz musiał jakieś dane zmienić, to po prostu nie wysyłaj tego badania w dniu wykonania, lecz dopiero po korekcie. W patronacie np. to Ty decydujesz czy badanie pójdzie do Cepa czy nie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna była pewnie korekta badania zrobiona po wygenerowaniu pierwszej paczki.

Tak się zastanawiam po co robić paczki...

 

W patronacie np. to Ty decydujesz czy badanie pójdzie do Cepa czy nie,,,

Wszystkich programów do obsługi SKP to nie znam, a właściwie ino w jednym coś tam klikam pobieżnie,

lecz tę funkcję wyboru (odptaszkowywania), które wysłać, a które nie-e to inne raczej też mają.

Pomijam opcję "zaznacz wszystko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

funkcję wyboru (odptaszkowywania), które wysłać, a które nie-e to inne raczej też mają.

 

Nie wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sprawa ma się następująco. Mam wygenerowane dwie paczki. W obu pojawiło mi się to samo badanie. Dodam jeszcze ze była w nim korekta, być może już po wygenerowaniu drugiej paczki. W drugiej paczce przy badaniu otrzymaliśmy komunikat W SI CEPiK brak jest badania technicznego podlegającego zmianie . Czy może to być spowodowany tym że jeszcze nie sprawdzili paczki pierwszej gdzie owe badanie się znajduje? i w jaki sposób mogę to sprostować?

 

Jeszcze nie oficjalnie ale mogę wspomnieć że trwają prace na aktualizacją podręcznika dla SKP, który jest na stronie www.cepik.gov.pl . Po jego aktualizacji pojawi się w nim część opisująca informacje zawarte w raportach z przetwarzania przesłanych badań, najczęstsze błędy w raportach oraz wyjaśnienie co poprawić w badaniu/badaniach aby poprawić błędy.

 

Jasiek82 w twojej opowieści brakuje mi informacji o tym, kiedy był przesłany "pierwszy" plik z badaniem, które było wykonane. Ogólna zasada jest taka że można modyfikować badania będące w bazie. Badanie np. 1234/2014 jest w bazie (i można je modyfikować) wtedy kiedy w raporcie z przetwarzania XMLa zawierającego to badanie jest zapis -

 

otwierając raport zobaczysz:

 

...

-

1234/2014

XYZ/111

P

...

 

P oznacza że poprawnie dodało się do bazy i teraz można zrobić plik, w którym badanie 1234/2014 będziesz modyfikował. Plik z modyfikacją badania można przesłać najwcześniej następnego dnia, dopiero wtedy kiedy w raporcie z "pierwszego" przesłania badania będzie litera P. Najlepszym rozwiązaniem jest przygotowanie pliku XML tylko z badaniem 1234/2014 z zaznaczeniem że to modyfikacja badania 1234/2014 i jego wysłanie. W dniu kolejnym sprawdzamy raport aby upewnić się że badanie 1234/2014 zostało zmodyfikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.