Skocz do zawartości

egzamin 20.03.2014 poznań - pytanie z błędnymi odpowiedziami


staspolo

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,

 

na egzaminie 20.03.2014 godz 8:30 w Poznaniu pojawiło się pytanie, na które na dzień dzisiejszy żadna z odpowiedzi nie miała umocowania prawnego - wszystkie odpowiedzi były błędne (przepisy w tym zakresie zmieniono rozporządzeniem w 2007 r.)

 

powiedzcie proszę co o tym myślicie - jak w takiej sytuacji powinien zachować się TDT w przypadku gdybym zwrócił się do nich z oficjalnym pismem.

 

unieważniliby egzamin?

odjęli by wszystkim po jednym błędzie

a może dodali wszystkim po jednym błędzie - bo przecież żadna odpowiedź nie była dobra.

 

pozdrawiam

 

ps.

nie chcę popsuć sytuacji tym którzy zdali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30-te pytanie w teście podstawowym.

 

nie chcę go publikować, żeby ktoś nie zrobił z niego pożytku,

tym bardziej jak sam napisałeś - że zaliczyłeś.

 

interesuje mnie tylko jak powinien zachować się TDT w przypadku gdybym się do nich zwrócił o wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesuje mnie tylko jak powinien zachować się TDT w przypadku gdybym się do nich zwrócił o wyjaśnienie.

Jak to jak.

Wyjaśnią. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę go publikować, żeby ktoś nie zrobił z niego pożytku,
A niby jakiego pożytku? Jeśli faktycznie TDT popełniło błąd, to albo już o tym wiedzą, albo przeczytają o na niniejszym forum i sprawdzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby jakiego pożytku? Jeśli faktycznie TDT popełniło błąd, to albo już o tym wiedzą, albo przeczytają o na niniejszym forum i sprawdzą.

 

ok upublicznię pytanie, mam nadzieję że nie będzie mnie ścigało pół polski jeżeli unieważnią egzamin.

 

pytanie brzmiało:

 

---

wysokość położenia tablicy rejestracyjnej:

 

a) wysokość położenia dolnej krawędzi tablicy nad ziemią nie może być mniejsza niż 0,30 m a dla ciągnika rolniczego nie może być mniejsza niż 0,73 m

b) wysokość położenia dolnej krawędzi tablicy nad ziemią nie może być mniejsza niż 0,30 m a dla ciągnika rolniczego nie może być mniejsza niż 0,75 m

c) wysokość położenia dolnej krawędzi tablicy nad ziemią nie może być mniejsza niż 0,30 m a dla ciągnika rolniczego nie może być mniejsza niż 0,60 m

 

----

 

15 października rozporządzeniem Ministra Transportu z dnia 15 października 2007 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. Nr 192, poz. 1393), zmieniono treść załącznika nr 5 poprzez wykreślenie części dotyczącej ciągnika rolniczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozporządzenie w sprawie szczegółowych wymagań w stosunku do diagnostów nie przewiduje sytuacji odwołania/unieważnienia egzaminu. Moim zdaniem w tym przypadku egzamin powinien być ważny, a to pytanie nie powinno być brane pod uwagę przy ocenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz mi powiedz, od kiedy liczy się 7 dni (ust. 3) na zwrócenie się z wnioskiem:

- od otrzymania zaświadczenia o którym mowa w ust. 1

- czy od dnia egzaminu - na tablicy jak byk napisane było "ogłoszenie wyników 12:15"

 

 

§ 9. 1. Uczestnicy egzaminu otrzymują, w terminie 30 dni od dnia przeprowadzenia egzaminu kwalifikacyjnego, zaświadczenie potwierdzające zdanie egzaminu wydane przez Dyrektora TDT albo pismo informujące o wynikach z poszczególnych części egzaminu kwalifikacyjnego.

2. Wzór zaświadczenia potwierdzającego zdanie egzaminu kwalifikacyjnego określa załącznik nr 4 do rozporządzenia.

3. W terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników uczestnik egzaminu może zwrócić się do Dyrektora TDT z wnioskiem o udostępnienie do wglądu pracy egzaminacyjnej, a także o dokonanie jej ponownej oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kiedy liczy się 7 dni (ust. 3) na zwrócenie się z wnioskiem:

To właśnie precyzja naszych przepisów,,,

ogłoszenie ma miejsce w dniu egzaminu, ale odwołaj się nie mając tego na piśmie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby jakiego pożytku? Jeśli faktycznie TDT popełniło błąd, to albo już o tym wiedzą, albo przeczytają o na niniejszym forum i sprawdzą.

 

ok upublicznię pytanie, mam nadzieję że nie będzie mnie ścigało pół polski jeżeli unieważnią egzamin.

 

pytanie brzmiało:

 

---

wysokość położenia tablicy rejestracyjnej:

 

a) wysokość położenia dolnej krawędzi tablicy nad ziemią nie może być mniejsza niż 0,30 m a dla ciągnika rolniczego nie może być mniejsza niż 0,73 m

b) wysokość położenia dolnej krawędzi tablicy nad ziemią nie może być mniejsza niż 0,30 m a dla ciągnika rolniczego nie może być mniejsza niż 0,75 m

c) wysokość położenia dolnej krawędzi tablicy nad ziemią nie może być mniejsza niż 0,30 m a dla ciągnika rolniczego nie może być mniejsza niż 0,60 m

 

----

 

15 października rozporządzeniem Ministra Transportu z dnia 15 października 2007 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. Nr 192, poz. 1393), zmieniono treść załącznika nr 5 poprzez wykreślenie części dotyczącej ciągnika rolniczego.

 

Ewidentnie pytanie na podstawie Dz.U. 2003 nr 32 poz. 262 załącznik 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie pytanie na podstawie Dz.U. 2003 nr 32 poz. 262 załącznik 5.
Jak napisał staspolo, od Dz.U. 2007 nr 192 poz. 1393 treść jaka obowiązuje to
„4) wysokość położenia tablicy nad ziemią:

a) wysokość położenia dolnej krawędzi tablicy nad ziemią nie może być mniejsza niż 0,30 m oraz 0,20 m dla pojazdów, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3

Została usunięta treść odnosząca się do ciągników rolniczych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie... teraz mam dylemat - do czwartku (mija 7 dni) mam czas aby napisać ewentualny wniosek o dokonanie ponownej oceny, ale analiza swot mówi mi: że sobie tylko zaszkodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozporządzenie jasno określa kryteria oceny wyniku. Trzeba policzyć czy przy zmianie liczby pytań kryterium zostanie spełnione i na tym bym bazował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dziwne przeczucie że tak, będę miał pewność za 30 dni jak dostanę wynik mojego testu, jak będzie 76,6 % to się wkurzę - ale będzie za późno na "odwołanie".

 

bardziej obawiam się że komisja (zakładając 3 - 4 miasta w których odbywają się egzaminy to 9 - 12 osób decyzyjnych w całym kraju) dostanie cynk, że tego pana trzeba oblać, a ponieważ są prace typowo do oceny komisji np. opisowe bądź praktyczne - gdzie mogę dostać choćby takiego rodzynka:

autobus, szkolny, sprowadzony z zagranicy, przerobiony z blaszaka - (w ilości jednej sztuki rocznie), przystosowany do zasilania gazem, przystosowany do nauki jazdy, po wypadku, w których dokonano zmian konstrukcyjnych (wymiana silnika na mocniejszy) tak aby spełniał warunki na 100 km/h, przystosowany do ciągnięcia przyczepy - przystosowanej do przewozów towarów niebezpiecznych, w sztukach przesyłki, zbudowanej z podzespołów innego pojazdu (typu SAM), zabytkowej zresztą...

 

 

... i leżę...

 

[ Dodano: 23-03-2014, 19:28 ]

a... i skierowany przez policję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

staspolo wejdź na forum doradców ADR tam z tego co pamiętam był poruszony identyczny wątek. Nie pamiętam niestety jak to się zakończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3) Posługiwaniu się podczas egzaminu pytaniami zawierającymi rażące błędy merytoryczne oraz rażące błędy techniczne (błędne wydruki zestawów pytań oraz niewidoczne części pytań i odpowiedzi), co spowodowało konieczność unieważnienia części pytań przez Komisję Egzaminacyjną, a w rezultacie brak wiarygodności końcowej oceny;

 

o kurde... czyli można... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurde... czyli można...
pomylić się? oczywiście, że można. Większą sztuką, formą jest przyznanie się do błędu ale ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwołaj się po otrzymaniu wyników egzaminu.

Temat przerabiany , nikt Ci głowy nie urwie.

Odwoływałem się: bezskutecznie, ale przy następnym podejściu zaliczyłem normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.