Skocz do zawartości

VIN poprawiony


DMG1

Rekomendowane odpowiedzi

Na pierwsze badanie przyjechała do mnie naczepa z Finlandii (tam też produkowana) miała 2 razy nabity VIN (ten sam) ,

po tym jak stwierdziłem, żę jedno z nabić było poprawiane (jedna cyfra skreślona pod skosem i nabita nad nią nabita prawidłowa)

klient przywiózł od producenta pismo (będzie przetłumaczone na poniedziałek) z którego wynikałoby ,że główny VIN jest prawidłowy (my VIN) a z tyłu jest nabity powtórzony VIN który został poprawiony (zdaje mi się przez producenta).

Moje pytanie - dać "N" za ingerencje w pole numerowe,

czy "P" bo główny VIN prawidłowy,

jak się odnieść do powtórzonych numerów VIN w drugiej części pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma pismo od producenta potwierdzające nabicie tego numeru to dał bym pozytywne P a która to litera czy cyfra jest przekreślona licząc od początku VIN , bo możesz rozkodować to czy taka naczepa o tym skreślonym nr VIN była wyprodukowana 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd był chyba w 11 i 15 cyfrze , ale robiłem już takie naczepy dla nich, Patronat określał je jako Volvo osobowe, a G.K. rozkodowywał jako inny model (na marginesie tylko jeden model mają w katalogu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G.K.- to chodziło mi o xxx

 

sprawdziłem w zapiskach marka to NARKO , a mój problem to jak go potraktować , czy jako ingerencja w pole numerowe , czy nie traktować 2 nabicia jako VIN , a może naczepa pojedzie w Polskę i ktoś uzna , że przepuściłem auto z przeprawianym VINem.

 

[ Dodano: 24-03-2014, 07:19 ]

inna też miała 2 VINy, ale takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas była tatra wydawałoby się, że miała VIN, ale było w nim 18(osiemnaście) znaków. Przyjechał z decyzją z WK o nabicie TZZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś miał taki problem to dostałem bardzo dobrą radę - niech się wypowie fachowiec i określi miejsce i autentyczność.

 

Art. 81. 1. ....

13. W razie powstania trudności w ustaleniu parametrów pojazdu, badanie techniczne może być przeprowadzone po przedstawieniu opinii rzeczoznawcy samochodowego, o którym mowa w art. 79a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas była tatra wydawałoby się, że miała VIN, ale było w nim 18(osiemnaście) znaków.

 

Jedne z pierwszych maluchów też miały 18 znaków.

 

A najlepszy kwiat jaki trafiłem to auto pożarnicze. Rama miała swój numer VIN (chyba Jelcz to był - ale już z tych współczesnych). Natomiast firma zabudowująca (nie pamiętam która) na zabudowie umieściła swój - całkowicie inny nr VIN. W Karcie Pojazdu podano... oba!! :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas była tatra wydawałoby się, że miała VIN, ale było w nim 18(osiemnaście) znaków.

 

Jedne z pierwszych maluchów też miały 18 znaków.

 

A najlepszy kwiat jaki trafiłem to auto pożarnicze. Rama miała swój numer VIN (chyba Jelcz to był - ale już z tych współczesnych). Natomiast firma zabudowująca (nie pamiętam która) na zabudowie umieściła swój - całkowicie inny nr VIN. W Karcie Pojazdu podano... oba!! :razz:

 

Podobny przypadek był już na forum porusany i dotyczył autobusu jeżeli mnie pamięć nie myli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśmy dostali decyzję na wykonanie TZZ z tą ilością znaków, na ramie również było 18 znaków, więc po co rzeczoznawca? Zrobiliśmy wg decyzji i nie widzę tu problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.