Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Zaloguj się, aby obserwować  
andi726

Problem z rejestracją przyczepy lekkiej z Francji

Polecane posty

andi726

Witam,

mam problem z zarejestrowaniem przyczepy lekkiej zakupionej we Francji. Przyczepa to rocznik 2012, była używana na terenie Francji jednak nie musiała być tam rejestrowana (przyczepy poniżej iluś tam kg nie muszą być we Francji rejestrowane). W związku z tym nie posiada żadnego dowodu rejestracyjnego, itp.

Przyczepa posiada tabliczkę znamionową z masą całkowitą, masą własną, i numerem seryjnym (to chyba nie VIN, bo zaczyna się od liter UHT, chociaz ma 17 znaków). Nie ma nabitego numeru na ramie!

Posiadam oczywiscie umowę kupna-sprzedaży (dwujęzyczną), dodatkowo właściciel przekazał mi fakturę zakupu przyczepy (nie jest tam wyszczególniony jej numer seryjny). Nie mam żadnego certyfikatu homologacji (w WK powiedziano mi że muszę mieć, ale właściciel nie dostał nic takiego kupując przyczepkę).

W WK powiedziano mi że takiej przyczepy nie da się zarejestrować, i mam sobie odpuścić. Czy mieli rację?

Dodatkowy problem - przyczepką stoi jeszcze we Francji - jak legalnie wrócić z nią na kołach? Da się?

Pozdrawiam

JANUSZ60
to chyba nie VIN, bo zaczyna się od liter UHT, chociaz ma 17 znaków

Vin - producent z Danii

DARIO64
UHT

A może VHT ?

andi726
UHT

A może VHT ?

Masz rację, to VHT, a nie UHT!

pentagram
Nie ma nabitego numeru na ramie!

Trochę to dziwne, może należałoby dokładniej poszukać - niekiedy trzeba zdemontować obudowę na dyszlu albo jakiś element plastikowy. Gdybyś podał cały nr. VIN byłoby łatwiej sprawdzić co to za cudo.

IVVO
VHT

Thule lub Branderup

andi726

Tak, to przyczepka Mecanorem. Kontaktowałem się z osobą na miejscu, ma jeszcze dokladnie poszukać tego numeru VIN na ramie, może gdzieś tam jednak się znajduje. Dam znać jak najszybciej!

Ps. jestem na prawdę pod wrażeniem szybkości odpowiedzi i Waszej pomocy - w WK traktowali mnie jak przeszkodę którą należy jak najszybciej "spuścić na drzewo", a tutaj - pełna profeska. dzięki!:)

Kryczynski A

Przyczepy w Francji podlegają rejestracji , a czy czasami ta przyczepa nie jest z kraju wyspiarskiego

wtedy po problemie :cool:

Psuj
wtedy po problemie :cool:

bez nabitego numeru też???? bo to o numer się rozbija a nie o nierejestrowanie w kraju pochodzenia...

Kryczynski A

o numerze nie pisałem bo pewnie jest nabity :mrgreen:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.