Skocz do zawartości

Sam. ciężarowy T4 zmiana przeznaczenia.


art

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam samochód ciężarowy Volkswagen T4 jeden rząd siedzeń i przegroda przeznaczenie UNIWERSALNE i chciałbym go przerobić na przeznaczenie wielozadaniowe aby móc odliczać VAT od paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzić jak to to jest zarejestrowane. Może z kodu wyjdzie podrodzaj na OSKP. Podjedź i nie Ci sprawdzą. Przy okazji zrobisz badanie na VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dowodzie mam samochód ciężarowy i przeznaczenie uniwersalne jeden rząd siedzeń i ściana i nie chcą mi zrobić badania VAT. Gdzie odczytam ten kod żeby im pokazać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAN i WIELOZADANIOWY w DR w polu przeznaczenie powinien mieć " --- "

Dz. U 137 tabela nr.2 - Przeznaczenia pojazdów ze względu na specjalizację, z wyjątkiem pojazdów specjalnych:

przeznaczenie.jpg.248ef97974ff888352d7d266192b207b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ale co mam zrobić aby przejść badanie na vat ?

Jak koledzy pisali podrodzaj VAN lub WIELOZADANIOWY i wtedy w DR nie mamy przeznaczenia UNIWERSALNY, właśnie z tego zapisu o przeznaczeniu wynika że to FURGON. Zgodnie z ta klasyfikacją pojazd nie spełnia warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to rozumiem że mój samochód zgodnie z ta klasyfikacją nie spełnia warunków.Ale podpowiedzcie co mam zrobić jak go przebudować żeby te warunki spełniał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podpowiedzcie co mam zrobić jak go przebudować żeby te warunki spełniał?

 

Tak naprawdę to zależy od lokalnych "ustaleń" w urzędzie. Dla mnie wystarczy zaświadczenie, w którym diagnosta określi podrodzaj i na tej podstawie wymienię DR (na DR bez przeznaczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wystarczy zaświadczenie, w którym diagnosta określi podrodzaj

tak Michale wszystko się zgadza :) sam wiesz że podrodzaj można określić na podstawie ŚH a jak nie ma takowego to jak ja mam to określić :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam wiesz że podrodzaj można określić na podstawie ŚH a jak nie ma takowego to jak ja mam to określić :?

 

Można też określić na podstawie stanu faktycznego. Widzisz pojazd, który spełnia definicję VAN-a, więc można określić VAN :)

 

A jak przychodzi pojazd z zagranicy, gdzie nie ma określonego podrodzaju w DR to jak określasz? Na oko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak przychodzi pojazd z zagranicy, gdzie nie ma określonego podrodzaju w DR to jak określasz? Na oko

chciałem do dopisać do swojego postu ale :x czekałem na odpowiedzi :-P

Można też określić na podstawie stanu faktycznego. Widzisz pojazd, który spełnia definicję VAN-a, więc można określić VAN
lub wielozadaniowy

dokładnie Michale :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też określić na podstawie stanu faktycznego. Widzisz pojazd, który spełnia definicję VAN-a, więc można określić VAN :)

I właśnie dzięki temu jeżdżą u nas vany, które nawet koło vanów nigdy nie stały ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie masz na myśli?? też mnie to interesuje , jeżeli fizycznie widzę że spełnia warunki dla Vana to po co dokładać komuś garba z furgonem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie masz na myśli??

Dopóki nie wymagasz homo to u niektórych diagnostów wszystkie twory spełniają Vat-1, od Samuraja po Uaza nie wspominając sprowadzonych, gdyż w różnych krajach różne wpisy się stosuje,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie wymagasz homo

 

Do każdego sprowadzonego żądasz w tym układzie? Jak w sprowadzonym ustalasz podrodzaj do DIP, jak nie ma tego w zagranicznym DR i nie widzisz homo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie wymagasz homo to u niektórych diagnostów wszystkie twory spełniają Vat-1, od Samuraja po Uaza,,,

Ale z drugiej strony to taki "diagnosta" nawet jak ma homo to i tak według niego może spełniać Vat-1 :x;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do każdego sprowadzonego żądasz w tym układzie?

Żądam, gdy klient na siłę chce mieć vat- 1, a wiem że nie spełnia,,,

chociaż wiem, że zrobi gdzie indziej, bo ;

z drugiej strony to taki "diagnosta" nawet jak ma homo to i tak według niego może spełniać Vat-1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żądam, gdy klient na siłę chce mieć vat- 1, a wiem że nie spełnia

 

A skąd wiesz, że nie spełnia? Jakie to cechy fizyczne ma takie nadwozie, że spojrzysz i już wiesz, że nie spełnia? Chętnie uzupełnię swoją wiedze w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.