Skocz do zawartości

Zmiana XSD dla plików XML z badaniami przesyłanymi do CEPiK


firestorm

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie www.cepik.gov.pl w plikach do pobrania jest nowy plik XSD v5.4.0

 

Poinformujcie twórców programów diagnostycznych czyli firmy Norcom / ITS / Dekra / Tuvpol aby przygotowali aktualizację dla Was. Chodzi o to że w plikach XML które przesyłacie do CEPa dojdzie nowe pole "stan licznika".

 

w nowym XSD takie pola będą potrzebne (dane nieobowiązkowe), wgranie nowego XSD na serwery Cepiku ma nastąpić pod koniec kwietnia 2014.

 

System CEPIK będzie przyjmował badania w obecnej formie XML jak i pliki zbudowane wg nowego XSD v5.4.0. Nowy plik XSD v5.4.0 niewiele rożni się od tego obecnie działającego XSD v5.3.0 w CEPIKU, dodana została sekcja z danymi stanu licznika pojazdu który badacie.

SKP_Message_ALT_5.4.0.xsd.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że w plikach XML które przesyłacie do CEPa dojdzie nowe pole "stan licznika".

- a ja jak ten gupi do czternastej dzisiaj i klikam i błąd... i enter i nic... i wyślij i lipa... :hah:

(po staremu poszły bez licznika, bo program podobno gotowy - tak przynajmniej twórca twierdzi)

- aż tu patrzę oczy przecieram i czytam:

wgranie nowego XSD na serwery Cepiku ma nastąpić pod koniec kwietnia 2014.

:ok:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(po staremu poszły bez licznika

 

wgranie nowego XSD na serwery Cepiku ma nastąpić pod koniec kwietnia 2014.

 

Paprock, błagam... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że w plikach XML które przesyłacie do CEPa dojdzie nowe pole "stan licznika".

czy to znaczy, że projekt został uzupełniony i już wszedł w życie :?::?::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ja tam nie wiem jak projekt się ma.

Dostałem od (cudo) twórcy info, że pliki zasysają przebieg, ale już bez info, że system został tak ustawiony domyślnie i że CEP tego nie łyka - reszta: wyżej czytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak poprosił obu Panów, aby mi to uprzejmie wyjaśnili:

Paprock, błagam... :razz:
czytanie ze zrozumieniem !!!

 

ręce mi opadły

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Od teraz Cepik przyjmuje już pliki ze stanami licznika.

 

Pole stan licznika oraz jednostka jest polem dodatkowym ale nie wymaganym (może być wartość wpisana ale nie musi).

 

Odpowiadając na najczęstsze pytania do SD:

1. do plików XML nie dopisuje się nic "ręcznie", programy diagnostyczne w których wpisujecie Badania to one powinny być zaktualizowane i w nich tworzony plik z badaniami XML będzie zawierał także stan licznika pojazdu

2. podczas zaczytywania pliku XML z badaniami na stronie Cepiku jest błąd "Walidacja pliku zakończona niepowodzeniem" - dane w pliku są niepoprawne, jedno lub kilka badań zawiera błąd albo pole wymagane nie jest wpisane (przejrzeć plik i znaleźć błąd i poprawić lub kontakt z firmą tworzącą Program do którego wpisujecie badania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Walidacja pliku zakończona niepowodzeniem"

To także wyskoczy jak w pole przebiegu wpisze się przebieg z przecinkiem. Ostatnio byłem na zaprzyjaźnionej stacji rozwiązać ten problem. W jednym przeglądzie był przebieg z przecinkiem i nie dało się tego wysłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Walidacja pliku zakończona niepowodzeniem"

To także wyskoczy jak w pole przebiegu wpisze się przebieg z przecinkiem. Ostatnio byłem na zaprzyjaźnionej stacji rozwiązać ten problem. W jednym przeglądzie był przebieg z przecinkiem i nie dało się tego wysłać.

lub nie wpisanie przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem OBT wydałem potwierdzenie gdzie przebieg zaznaczyłem w milach i w milach wydrukowało, jednak do CEPIK-u poszło w km. Pózniej sprawdzając bazę badań, także jest w kilometrach. Nie ma żadnego śladu w korektach o zmianie.

Czyżby program przygotowujacy pliki do CEPIK-u sam zmieniał jednostkę przebiegu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby program przygotowujacy pliki do CEPIK-u sam zmieniał jednostkę przebiegu ?

Ciekawe jak przeliczy mth na km :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak przeliczy mth na km :D

Może tak samo jak jednostki światłości Lx na Cd...

 

[ Dodano: 10-05-2014, 22:12 ]

bo jeśli wg przelicznika , to przypomniał mi się stary przelicznik, jeszcze z czasów PRL, 1 mth = 20 km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby program przygotowujacy pliki do CEPIK-u sam zmieniał jednostkę przebiegu ?

Ciekawe jak przeliczy mth na km :D

 

Nigdzie nie napisałem o przeliczaniu :-P

 

Chodziło i chodzi tylko i wyłącznie o zmianę jednostki przebiegu (zamiast mil są km), przebieg ilościowy pozostał ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby program przygotowujący pliki do CEPIK-u sam zmieniał jednostkę przebiegu ?

Ciekawe jak przeliczy mth na km :D

 

Nigdzie nie napisałem o przeliczaniu :-P

 

Chodziło i chodzi tylko i wyłącznie o zmianę jednostki przebiegu (zamiast mil są km), przebieg ilościowy pozostał ten sam.

 

 

Ciekawe rzeczy piszecie, jeśli rzeczywiście tak było, że w programie dane wpisane w milach a do pliku zostały przeniesione w kilometrach to zalecam kontakt z twórcami oprogramowania i sprawdzenie czy Program używany na stacji poprawnie przenosi jednostki do pliku, z tego może być niezły b.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

 

[ Dodano: 10-05-2014, 22:12 ]

bo jeśli wg przelicznika , to przypomniał mi się stary przelicznik, jeszcze z czasów PRL, 1 mth = 20 km...

 

Wracając do tamtej epoki to przypomniał mi się Tarpan co miał zarówno licznik przebiegu jak i licznik motogodzin :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie czy jeszcze raz wygenerować trzeba Pliki OD STYCZNIA br. i wysłać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie czy jeszcze raz wygenerować trzeba Pliki OD STYCZNIA br. i wysłać?
nie, nie trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie bazy CEPIKu badaniami od 1 stycznia br. aby w nich uzupełnić stany licznikowe może zadziałać tylko w takim przypadku kiedy wygenerowany teraz po zmianach plik XML będzie zawierał oczywiście dla każdego badania stan licznika i jednostkę ale bardzo ważne w tym pliku z badaniami przy każdym badaniu musi być zaznaczone że to modyfikacja badania już przesłanego.

 

Plik XML można otworzyć w WordPad i odnaleźć linię, z parametrem czyModyfikacja, wartość musi w nim być wpisana "true", to oznacza że to modyfikacja danego badania i zostanie to badanie odnalezione w bazach cepiku i w nim zostanie dodany stan licznika i jednostka, tak wygląda ta linia w pliku XML z badaniami

 

....

....

 

Jeśli macie tworzyć pliki z badaniami od 1.01.2014 i będziecie je wysyłać to sprawdźcie wyrywkowo czy wszystkie badania mają tak ustawiony ten parametr w innym wypadku wszystkie przesłane badania zostaną odrzucone z komunikatem w raporcie - Badanie o tym numerze zostało już przesłane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie czy jeszcze raz wygenerować trzeba Pliki OD STYCZNIA br. i wysłać?

Jeśli nie masz nic ciekawszego do roboty to wyślij, ale proszę Cię przestań demoralizować tych nielicznych jeszcze normalnych ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie czy jeszcze raz wygenerować trzeba Pliki OD STYCZNIA br. i wysłać?

 

Nawet jeśli, to powinien to załatwić dostawca oprogramowania, bo:

i przy każdym badaniu musi być zaznaczone że to modyfikacja badania już przesłanego.

 

a diagnosta na pewno tego nie zrobi sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie czy jeszcze raz wygenerować trzeba Pliki OD STYCZNIA br. i wysłać?

 

Nawet jeśli, to powinien to załatwić dostawca oprogramowania, bo:

i przy każdym badaniu musi być zaznaczone że to modyfikacja badania już przesłanego.

 

a diagnosta na pewno tego nie zrobi sam...

 

tak jak napisał Psuj, temat nie jest łatwy i nie dotyczy na razie diagnostów.

 

To twórcy oprogramowania będą musieli przygotować w programach dodatkową opcję która stworzy pliki z badaniami (które był już przesłane) tylko tym razem w tych badaniach dojdą stany liczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.