Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Arton

14 dni od negatywu - kiedy ostatni dzień?

Polecane posty

Arton

Może głupie pytanie ale np. 1 kwietnia wystawiony negatyw, kiedy wypada ostatni dzień na poprawkowe 14-go czy 15-go? :oops:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź

15-go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aboz
15-go
:ok Licz jako pierwszy dzień następny po badaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eborg

Tak się zastanawiam.....

A jak dostajecie polisę OC np. 1.04.2013r. , to do kiedy jest ważna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ARTUR2214

Dla mnie ostatni dzien na poprawke to dnien 14-y przy 15 juz pelna opłata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eborg
Dla mnie ostatni dzien na poprawke to dnien 14-y przy 15 juz pelna opłata

:ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arton

czyli głupie pytanie nie było, na razie 2:2 :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blakop

Wszystko zależy od tego czy chcecie używać kpa do obliczania terminu, czy nie.

Zgodnie z kpa dzień w którym następuje zdarzenie nie jest brany pod uwagę do obliczania terminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ARTUR2214

KPA nie ma tu zastosowania....

Badanie po stwierdzeniu usterek moze byc dokonane w okresie nie krotszym niz 14 dni

/dzu 996/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IVVO

1-15 /23:59/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biker100
KPA nie ma tu zastosowania....

Badanie po stwierdzeniu usterek moze byc dokonane w okresie nie krotszym niz 14 dni

/dzu 996/

a to dlaczego przecież, wyznaczony termin w trybie art. 36 § 1 k.p.a. i wskazany w dniach, tygodniach lub miesiącach (wyrok NSA w Warszawie z 21 czerwca 1996 r., sygn. akt I SAB 28/96; ONSA z 1997 r. nr 2, poz. 97).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
Może głupie pytanie

Na pewno głupie ,,,

Dla mnie ostatni dzien na poprawke to dnien 14-y przy 15 juz pelna opłata

W normalnym programie na SKP wystarczy w rejestrze wpisać numer rejestracyjny 15 tego i 16 tego i już wiesz kiedy był ostatni dzień na poprawkę ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IVVO

To jest tak, jak przegląd kończy się w dniu wolnym od pracy /przesuwasz czy skracasz/ dojesz do pełnego roku, Kpa mówi do pierwszego roboczego po wolnym - ale to dotyczy klienta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mmiodzio

Badanie po stwierdzeniu usterek moze byc dokonane w okresie nie krotszym niz 14 dni

/dzu 996/

 

--jeżeli w terminie nie dłuższym niż 14 dni ::hey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ARTUR2214
KPA nie ma tu zastosowania....

Badanie po stwierdzeniu usterek moze byc dokonane w okresie nie krotszym niz 14 dni

/dzu 996/

a to dlaczego przecież, wyznaczony termin w trybie art. 36 § 1 k.p.a. i wskazany w dniach, tygodniach lub miesiącach (wyrok NSA w Warszawie z 21 czerwca 1996 r., sygn. akt I SAB 28/96; ONSA z 1997 r. nr 2, poz. 97).

 

ale orzeczenie NSA jest w calkowicie innej sprawie.

a w wydawanym zaswiadczeniu z wynikiem N nie powołujemy sie na KPA

 

[ Dodano: 09-04-2014, 13:43 ]

Badanie po stwierdzeniu usterek moze byc dokonane w okresie nie krotszym niz 14 dni

/dzu 996/

 

--jeżeli w terminie nie dłuższym niż 14 dni ::hey

 

sorki pomyłka dluższym niż 14 dni :razz: !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aboz
Dla mnie ostatni dzien na poprawke to dnien 14-y przy 15 juz pelna opłata
Ja bym Ci nie zapłacił. Choćby dlatego, że pierwszy pełny dzień od badania wypada następnego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ARTUR2214
Dla mnie ostatni dzien na poprawke to dnien 14-y przy 15 juz pelna opłata
Ja bym Ci nie zapłacił. Choćby dlatego, że pierwszy pełny dzień od badania wypada następnego dnia.

 

 

i tym pelnym dniem jest 15-sty dzien i pobieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aboz
Dla mnie ostatni dzien na poprawke to dnien 14-y przy 15 juz pelna opłata
Ja bym Ci nie zapłacił. Choćby dlatego, że pierwszy pełny dzień od badania wypada następnego dnia.

 

 

i tym pelnym dniem jest 15-sty dzien i pobieram

To chyba masz problemy z liczeniem. Skoro w podanym przypadku pierwszym dniem od badania jest 2 kwietnia to czternastym jest 15 kwietnia, ergo w dniu 15 kwietnia możesz pobrać opłatę za poprawkę, a nie za całe OBT. Amen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ARTUR2214

zauważ ze odnosiłem sie do wyznaczonego 14 dniowego okresu a nie do daty 01-04-2014.

i w 15 dniu pobieram

Kazdy moze mieć inna interpretacje. i to szanuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
zauważ ze odnosiłem sie do wyznaczonego 14 dniowego okresu a nie do daty 01-04-2014.

Celowo czy niechcący, jednak zamieszałeś ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź

A nie lepiej tak na chłopski rozum :)

14 dni to 2 tygodnie.Biorę kalendarz i widzę że 1.04 wypada we wtorek to klient ma czas do wtorku za dwa tygodnie czyli 15.04

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ARTUR2214

Toc to przecież opierałem swoja odp na terminie 14 dnia. A w pietnastym pełna oplata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crackers
A nie lepiej tak na chłopski rozum :)

14 dni to 2 tygodnie.Biorę kalendarz i widzę że 1.04 wypada we wtorek to klient ma czas do wtorku za dwa tygodnie czyli 15.04

Wyjąłeś mi to z...klawiatury :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź
Wyjąłeś mi to z...klawiatury

Nikomu nic nie wyjmowałem :x;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crackers

Hmmm,może to i lepiej,mógłbyś zostać posądzony o... :x w zależności,czy byś wyciągał,żeby zobaczyć,czy pokazać :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.