Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

mirek.g

Demontaż haka

Polecane posty

mirek.g

Badanie dodatkowe,demontaż haka jaki teraz wynik na zaświadczeniu? Czyżby N ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1501

Inne czynności, oba punkty wykreślone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markes30
Inne czynności, oba punkty wykreślone.

Ale badanie haka to badanie dodatkowe z mocy samej ustawy PORD - czyli N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1501
Ale badanie haka to badanie dodatkowe z mocy samej ustawy PORD - czyli N.

A z którego artykułu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eborg

Ja bym zrobił przy okazji OBT.

Wtedy UD i do WK po wykreślenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pentagram
Wtedy UD

 

Na jakiej podstawie :?:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markes30
Ale badanie haka to badanie dodatkowe z mocy samej ustawy PORD - czyli N.

A z którego artykułu?

Dz.U poz 1137 z 20012

Art. 71.

4. Zespół pojazdów składający się z pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t i przyczepy albo autobusu i przyczepy może być dopuszczony do ruchu po uzyskaniu odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym pojazdu silnikowego, dokonanej na podstawie przeprowadzonego badania technicznego. Przepis ten nie dotyczy motocykla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eborg
Wtedy UD

 

Na jakiej podstawie :?:

A co się stało z postem Janusza?

Jeżeli pojazd może być dopuszczony do ruchu , przy braku w DR adnotacji "Hak"(6.1.10e-UD), to wydaje mi się że po demontażu tym bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek.g
Inne czynności, oba punkty wykreślone.

 

Wg mnie inne czynności to w cenniku 7.6 do 7.10 i wówczas 1,2 skreślone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bratus2000

a ja bym zrobił DBT ustalenie danych z pozytywem i opisem że hak zdemontowano i nie spełnia dodatkowych warunków hak - pobrał 60 zeta za ustalenie danych :D

Tak przynajmniej kazał robić Pan Dziedziak po konsultacji telefonicznej - o ile pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek.g

Chyba kogoś za bardzo poniosło. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1501
Ale badanie haka to badanie dodatkowe z mocy samej ustawy PORD - czyli N.

A z którego artykułu?

Dz.U poz 1137 z 20012

Art. 71.

4. Zespół pojazdów składający się z pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t i przyczepy albo autobusu i przyczepy może być dopuszczony do ruchu po uzyskaniu odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym pojazdu silnikowego, dokonanej na podstawie przeprowadzonego badania technicznego. Przepis ten nie dotyczy motocykla.

Przecież inne (pozostałe) czynności to również BT, a nie koniecznie badanie dodatkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielg539
Przecież inne (pozostałe) czynności to również BT, a nie koniecznie badanie dodatkowe.

adam1501, jak nie dodatkowe to jaki, bo nie będzie to badanie okresowe a tym bardziej badanie zgodności :( . Co ciekawe w dodatkobych BT nie ma też badanie haka :( zatem jest to badanie "widmo"? Takie mamy przepisy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Z tym hakiem to już takie durnoty wychodzą, że masakra jakaś. Dla świętego spokoju do programu powprowadzałem jeszcze większe mądrości przy haku:

"Rodzaj badania, czynności: dodatkowe-inne czynności-sprawdzenie HAK"

Literalnie dodatkowego badania na hak nie ma.

Gdzieś tam dopiero w innych rozpiskach temat badania się pojawia, że adnotacji HAK dokonuje się w dowodzie na podstawie zaświadczenie z badania, czy jakoś tak. (Parę postów wyżej patrz.)

Przy demontażu haka to już nie ma co sprawdzać haka.

Pozostaje samo auto i tu można popisać się czy wszystko okej zdjęte zostało, no i za ile?

Literalne określenie wyniku zawsze wychodzi N.

A przy takiej zamocie jak w cudzysłowie uniknę wyniku, pozycję 1 i 2 skreślę i przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryczynski A

Dz.U poz 1137 z 20012

Art. 71.

4. Zespół pojazdów składający się z pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t i przyczepy albo autobusu i przyczepy może być dopuszczony do ruchu po uzyskaniu odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym pojazdu silnikowego, dokonanej na podstawie przeprowadzonego badania technicznego. Przepis ten nie dotyczy motocykla.

 

Mowa tu o zespole pojazdów a nie o samym pojeździe , więc czy ma Hak wbity w DR czy nie to UD , co do badania to dodatkowe z uwaga Hak zdemontowano i dwa skreślenia, takie widmo :cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprock
widmo :cool:

- no niestety, lecz to też sporny temat, bo jak badanie to badanie i nie ważne czy okresowe, czy dodatkowe ma P/N być zakończone.

Tak przynajmniej z objaśnień do zaświadczenia czytam, a tu po dwóch skreśleniach lipka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_k
Tak przynajmniej z objaśnień do zaświadczenia czytam

 

A ja z tych samych objaśnień twierdzę, że mogą (ale nie muszą, w zależności od rodzaju badanie) być wykreślone obie pozycje. Natomiast dla innych czynności muszą zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Przecież napisałem, że to sporny temat, i że ja czytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_k
Przecież napisałem, że to sporny temat, i że ja czytam.

 

A ja nie napisałem, że czytasz źle ;) Bo to sporny temat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janmarek

Podobnie jest z adnotacją GAZ.

Jak ktoś demontuje ,to ma ostatnie 63 zł. do zapłacenia ,za wpis że GAZ zdemontowano.

Zdemontowano HAK , 35 zł. i po sprawie.

WK musi się podeprzeć jakimś papierem i my go dajemy za odpowiednią opłatą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
Jak ktoś demontuje ,to ma ostatnie 63 zł. do zapłacenia ,za wpis że GAZ zdemontowano.

Zdemontowano HAK , 35 zł. i po sprawie.

a to wcale nie jest takie pewne, że masz rację.

Opłata za sprawdzenie czegoś, czego nie ma ? Trafisz na odpowiedniego klienta i się przekonasz, że boli ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S.K.P-POZNAŃ
Zdemontowano HAK , 35 zł. i po sprawie.

WK musi się podeprzeć jakimś papierem i my go dajemy za odpowiednią opłatą

 

wcale nie jest takie pewne, że masz rację

 

W.K POZNAŃ................".W sytuacji wykreślenia adnotacji w DR

o treści np. „HAK”, „TAXI”, dokonujemy tej czynności na wniosek posiadacza pojazdu

przyjmując jego oświadczenie o niespełnieniu wymogu....."

 

:)

 

i po sprawie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blakop
W.K POZNAŃ................".W sytuacji wykreślenia adnotacji w DR

o treści np. „HAK”, „TAXI”, dokonujemy tej czynności na wniosek posiadacza pojazdu

przyjmując jego oświadczenie o niespełnieniu wymogu....."

 

A co z "L"?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markes30
Ale badanie haka to badanie dodatkowe z mocy samej ustawy PORD - czyli N.

A z którego artykułu?

Dz.U poz 1137 z 20012

Art. 71.

4. Zespół pojazdów składający się z pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t i przyczepy albo autobusu i przyczepy może być dopuszczony do ruchu po uzyskaniu odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym pojazdu silnikowego, dokonanej na podstawie przeprowadzonego badania technicznego. Przepis ten nie dotyczy motocykla.

Przecież inne (pozostałe) czynności to również BT, a nie koniecznie badanie dodatkowe.

Pozostałe czynności to pozostałe czynności a badanie to badanie. Z ustawy wynika, że jest to badanie techniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz S
Jak ktoś demontuje ,to ma ostatnie 63 zł. do zapłacenia ,za wpis że GAZ zdemontowano.

Zdemontowano HAK , 35 zł. i po sprawie.

a to wcale nie jest takie pewne, że masz rację.

Opłata za sprawdzenie czegoś, czego nie ma ? Trafisz na odpowiedniego klienta i się przekonasz, że boli ,,,

 

Januszu! Kto wg Ciebie miałby być tym odpowiednim klientem.Przecież to nie ja nakazuje robić komus takie czy inne badanie by potem miec pretensje,że za wykonaną czynność musi zapłacic

 

Wg mnie janmarek napisał tu prawidłowo jaka jest procedura wykreślenia danej adnotacji z DR. Dodałbym jeszcze,ze jeśli klientowi nie śpieszno z tym to zawsze może poczekac do badania okresowego i wtedy to załatwic.

Może byc też takie rozwiązanie ,ze WK wykreśli wpis na oświadczenie klienta chociaż tutaj nie do końca uważam że jest to prawidłowe.

 

Co do głownego pytania w tym temacie to dotyczyło ono określenia wyniku P lub N w trakcie tego badania. Dla mnie wynik takiego badania polega na określeniu czy dany pojazd spełnia lub nie spełnia wymagań określonych dla dodatkowego wyposażenia pojazdu i zaznaczam to na drugiej stronie zaświadczenia.Natomiast pozycje P i N na stronie pierwszej wykreślam gdyz nie dotyczą tego badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.