Skocz do zawartości

Brak tabliczki z Vinem za szybą w amerykańcu.


Viper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W moim świeżo kupionym mitsubishi 3000GT - wersja amerykańska nie ma tabliczki z numerem VIN na podszybiu. Jest tylko naklejka z VIN-em na słupku przy drzwiach kierowcy pełniąca rolę tabliczki znamionowej i druga mała naklejka na drzwiach kierowcy też z numerem. Prócz tego mam bity na grodzi dwunastocyfrowy numer będący oznaczeniem kodowym modelu. Numer ten zawiera 8 ostatnich cyfr i liter numeru vin i jest odnotowany w karcie pojazdu. Wszystkie numery zgadzają się z tym co jest w dowodzie, także niby nie ma problemu z identyfikacją pojazdu. Czy bez tabliczki za szybą będę miał kłopot na przeglądzie? Dodam, że auto od 14 lat jest w Polsce. A jeżeli tak to co powinienem zrobić aby jakoś wyprostować sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i druga mała naklejka na drzwiach kierowcy też z numerem.

 

Takie małe naklejki będziesz miał na każdym elemencie blacharskim, pod warunkiem, ze nie był walony, i nie jest to uznawane.

 

naklejka z VIN-em na słupku przy drzwiach kierowcy pełniąca rolę tabliczki znamionowej

 

Zgadza się.

 

wersja amerykańska nie ma tabliczki z numerem VIN na podszybiu

 

No to masz problem.

 

Numer ten zawiera 8 ostatnich cyfr i liter numeru vin i jest odnotowany w karcie pojazdu

 

W którym miejscu? W adnotacjach?

 

nie ma tabliczki z numerem VIN

 

Sorry za ironię, ale gdzie miałeś oczy przy kupnie auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w Adnotacjach Urzędowych mam wpis "Pojazd posiada ponadto bity numer na ścianie grodziowej Z11....."

Ironia jak najbardziej na miejscu :-? Sam nie wiem gdzie miałem oczy. Spojrzałem tylko na ten bity numer a właściwie na jego ostatnie cyfry - zgadzały się i uznałem, że jest OK. Za bardzo byłem podjarany przy kupnie. Możecie mnie przebić plastikowym widelcem (żeby bardziej bolało) ale co teraz robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. Możecie mnie przebić plastikowym widelcem (żeby bardziej bolało) ale co teraz robić?

 

skoro .......

 

... Dodam, że auto od 14 lat jest w Polsce. A jeżeli tak to powinienem zrobić ...

 

Najprościej, to jedż tam gdzie do tej pory były robione przeglądy. ;)

 

Plastikowym widelcem ? Kołek osikowy ponoć najlepszy (nie mogłem sie oprzeć pokusie :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupiłem 200 km. od domu. Trochę daleko na przegląd... A może powinienem wystąpić z wnioskiem o nadanie nowego numeru VIN?

 

To inaczej ........ poszukaj blisko siebie podobnej "stacji kontroli pojazdów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecher, a może do Ciebie? Daj se spokój z durnymi radami.

 

Viper, trudno powiedzieć. Spróbuj podpytać się u naczelnika w swoim rodzimym WK. Może trzeba uderzyć torem uszkodzenia szyby i vinu za szybą w kolizji? Wtedy miałby sens:

A może powinienem wystąpić z wnioskiem o nadanie nowego numeru VIN?

 

 

Trudno powiedzieć, decyzje i tak musi podjąć Twój WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Legalnie" nie ma tu okoliczności pozwalających nadać nowy nr.

 

Chyba, że pójdziemy w stronę rad typu:

Może trzeba uderzyć torem uszkodzenia szyby i vinu za szybą w kolizji?

 

Albo tak jak koledzy mówią - raz na rok niestety wycieczka na dotychczasową SKP. Suma sumarum to się może ostatecznie okazać najbardziej optymalne rozwiązanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba przednia na 100% była wymieniana. Wszystkie mają znaczek mitsubishi a przednia to jakiś zamiennik. Czyli można domniemywać, że podczas jakiejś kolizji lub wymiany szyby tabliczka z VIN-em została zniszczona lub zaginęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można domniemywać, że podczas jakiejś kolizji lub wymiany szyby tabliczka z VIN-em została zniszczona lub zaginęła.

 

Będziesz potrzebował opinii rzeczoznawcy samochodowego. Opinia powinna wskazywać pierwotną cechę identyfikacyjną lub jednoznacznie wykluczać ingerencję w pole numerowe w celu umyślnego jej zniszczenia lub zafałszowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może prościej napisz wniosek do Pani minister o odstępstwo powinno to przejść

fura jest przecież już zarejestrowana i przechodziła badania .

 

Opinia powinna wskazywać pierwotną cechę identyfikacyjną

 

i tu co rzeczoznawca napisz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fura jest przecież już zarejestrowana i przechodziła badania .

Dlatego odstępstwa nie dostanie. Gdyby pojazd nie był jeszcze zarejestrowany to prośna o odstępstwo miała by sens.

tu co rzeczoznawca napisz

Że np. tabliczka z VIN-em została zniszczona podczas wymiany szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może prościej napisz wniosek do Pani minister o odstępstwo powinno to przejść

fura jest przecież już zarejestrowana i przechodziła badania

Ten /wytłuszczony/ argument, na pewno będzie miał dla Minister rozstrzygające znaczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w pierwszym poście ...

Prócz tego mam bity na grodzi dwunastocyfrowy numer będący oznaczeniem kodowym modelu. Numer ten zawiera 8 ostatnich cyfr i liter numeru vin i jest odnotowany w karcie pojazdu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dwunastocyfrowy bity numer z ostatnimi ośmioma numerami VIN w instrukcji pojazdu opisany jest jako Chassis Number, czyli numer ramy. Czy jest to pomocne w identyfikacji pojazdu i może w jakiś sposób zastępować numer VIN podczas badania technicznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i może w jakiś sposób zastępować numer VIN podczas badania technicznego?

Mógł by gdyby ów numer był wpisany do DR a tak co najwyżej rzeczoznawca może wykorzystać go podczas tworzenia swej oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł by gdyby ów numer był wpisany do DR

w Adnotacjach Urzędowych mam wpis "Pojazd posiada ponadto bity numer na ścianie grodziowej Z11....."
Czyli podsumowując: rzeczoznawca - opinia o "zniknięciu tabliczki z VIN-em przy wymianie szyby i do WK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po jaką decyzje o wydanie tabliczki zastępczej bo ta bez opini ,czy o nadaniu numeru

 

rzeczoznawca - opinia o "zniknięciu tabliczki z VIN-em przy wymianie szyby i do WK
a, który to rzeczoznawca coś takiego napisze :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za szybą są dwie dziurki po tabliczce. Nie znam żadnego rzeczoznawcy, który się podłoży i coś takiego napisze. Każdy mówi że numer musi być nieczytelny, zniszczony, zatarty ale musi być. Ewentualnie gdybym pokazał samochód rozbity, bez połowy przodu można by uznać, że tabliczka zaginęła podczas wypadku. A tak dupa zbita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.