Skocz do zawartości

katalog its


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

 

czy potrzebne są te katalogi ITS w stacji kontroli pojazdów ? warto kupić?

 

a coide?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy potrzebne są te katalogi ITS w stacji kontroli pojazdów ? warto kupić?

Sam zdecyduj.

 

§ 2. 1. Przy ustalaniu nieznanych danych technicznych pojazdu (§ 1) należy w możliwie największym stopniu wykorzystywać dostępne informacje zawarte w takich źródłach, jak przepisy i dokumenty homologacyjne, dane producenta pojazdu, katalog marek i typów pojazdów homologowanych oraz dopuszczonych do ruchu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, o którym mowa w przepisach dotyczących szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach, a w indywidualnych wypadkach, inne wiarygodne publikacje i dokumenty, dotyczące danego pojazdu lub jego zespołów i elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a coide?

 

Mam ten katalog, poza tym że jest w miarę tani i na kontrolę z TDT'u wystarczy nie ma innych zalet. Jest w nim mało danych technicznych potrzebnych na SKP a ciężarówki, autobusy to już totalna porażka.

To jest moje zdanie po dwóch latach korzystania z niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o którym mowa w przepisach dotyczących szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach,
teraz ten katalog jest tylko materiałem porównawczym po zmianie przepisów za czerwca 2013 .Brak tej zmiany w Ustawie o warunkach technicznych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( Dz.U z 2013 poz 951 z późn.zm ) rozporządzenie o warunkach technicznych , i dalej tego nie ma :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z materiałów pomocniczych pojedynczo nie jest wystarczający, ponieważ w każdym są jakieś dziury i jak kupisz ich trzy to się okaże, że dla konkretnego przypadku którym się będziesz zajmował nie będzie danych. Osobiście mam cztery i czasami muszę się posiłkować forum, kolegami... (zapomniałem, nie mam kolegów :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autodata jest bardziej praktyczna - ale jak post wcześniej - nie ma ideału - Tak właściwie to taki zestaw jest w miarę dobry - ITS /szczególnie stare wydania -żółty + niebieski/ Autodata - regulacja, ADR + Wujek Google + Ciotka Wikipedia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(zapomniałem, nie mam kolegów :) )

 

Nie spodziewałem się tego po Tobie :evil::shoot:::D

No co, sam siebie nie lubię to nie podejrzewam, że ktoś mógłby... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem, nie mam kolegów
Żaden z materiałów pomocniczych pojedynczo nie jest wystarczający

No właśnie z powodu ilości Twoich materiałów pomocniczych nie masz kolegów. (nie wytrzymują) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z powodu ilości Twoich materiałów pomocniczych

 

Co do tego (po Lesznie) mam pewne wątpliwości i myślę, że nie jestem odosobniony w swej opinii :x:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zajmuję się konkretami a nie jakimiś tam pierdołkami. Jak się siada do wałkowania materiału to trzeba go dogłębnie przeanalizować a czasami spojrzeć na niego raz jeszcze i przemyśleć swoje postępowanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.