Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

kuba5550

Witam. Jako że remont mojej czwórki zbliża się ku końcowi mam zamiar ją zarejestrować. Niestety WSK jest bez żadnych papierów i dokumentów :-( ( dlatego cena była bardzo zachęcająca) . Poprzedni właściciel też ich nie miał bo kupił ją od jakiś młodych co katowali ją po polach. Bardzo zależy mi na rejestracji gdyż wyremontowałem ją z bardzo wysoką dokładnością czyli zgodnie ze specyfikacją na 82 rok. Wszystko zostało ocynkowane pomalowane pochromowane itp. Nic nie jest niej zmodyfikowane czyli oryginalny zapłon żadnych tuningowych filtrów powietrza itd. Włożyłem w nią bardzo dużo pieniędzy, czasu i pracy więc proszę Was drodzy forumowicze o pomoc czyli jak ją zarejestrować ( o ile się da) ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jacdiag
Niestety WSK jest bez żadnych papierów i dokumentów :razz::!:

Włożyłem w nią bardzo dużo pieniędzy, czasu i pracy więc ...

postaw ją w salonie i podziwiaj

albo rejestracja jako zabytek http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=13041

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kryczynski A

z tego co piszesz pozostaje ci tyko zarejestrować tyko jako zabytek ,chyba że masz dojście do WK można sprawdzić o ile to jest w systemie jako kiedyś rejestrowane :x , wymagania do zabytku znasz .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nikita_Bennet

najpierw to bym podszedł na komendę policji i sprawdził czy nie figuruje jako skradziona/utracona.

Koledze kilka tygodni temu właśnie ukradli taki motor, tak więc najpierw zakup i sprawdzenie cech identyfikacyjnych a potem zaczynamy odbudowę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
biker100
tak więc najpierw zakup i sprawdzenie cech identyfikacyjnych a potem zaczynamy odbudowę.
i mieć zarzut paserstwa, chyba nie taka kolejność.

Sprawdzenie cech identyfikacyjnych, sprawdzenie czy nie figuruje jako skradziona/utracona, zakup, odbudowa - bynajmniej ja bym tak zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nikita_Bennet

tak jak piszesz ;)

Tylko zaciągnąć na Komendę sprzedawcę z dowodem rejestracyjnym na jeszcze inną osobę wpisaną do DR i kilkoma umowami K-S to przyznasz że praktycznie nie jest możliwe ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jacdiag
zaciągnąć na Komendę sprzedawcę z dowodem rejestracyjnym

jaki dowód ...

WSK jest bez żadnych papierów i dokumentów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kuba5550

Myślałem o tym żeby się ze złomiarzem dogadać (dobry kumpel dziadka :-D ) żeby mi fakturę na ramę o takim numerze jak mam wystawił ale nie wiem czy się uda . Co o tym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jacdiag
Co o tym sądzicie ?

że się tu nie dowiesz, jak ominąć przepisy :nook:twisted:

zresztą składaki już dawno przestały być rejestrowane ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
kuba5550

Ok dzięki za pomoc :-) czyli mi została mi rejestracja na zabytek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
michal_k

Dowodu własności tak czy siak będziesz potrzebował.

Jeśli nie masz żadnych informacji gdzie pojazd był rejestrowany to najprościej na zabytek. Ewentualnie jeśli wiedziałbyś, że motocykl był wyrejestrowany - wtedy można jako unikat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
markes30
Ewentualnie jeśli wiedziałbyś, że motocykl był wyrejestrowany - wtedy można jako unikat.

Pod warunkiem, że wiesz gdzie i na kogo był zarejestrowany i masz umowę (umowy )kupna od tego właściciela wpisanego w rejestrach WK. ( o ile nie został zgłoszony jako sprzedany )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
michal_k
Pod warunkiem, że wiesz gdzie i na kogo był zarejestrowany i masz umowę (umowy )kupna od tego właściciela wpisanego w rejestrach WK.

Wcale nie - skoro nie ma DR (bo nie musi dla unikatu wyrejestrowanego) i nie ma danych zawartych w DR (bo np. pojazd nie figuruje w CEP) to urzędnik nie ma z czym zweryfikować ciągłości umów, czyli nie może jej wymagać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi