Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

kuba5550

Rejestracja WSK

Polecane posty

kuba5550

Witam. Jako że remont mojej czwórki zbliża się ku końcowi mam zamiar ją zarejestrować. Niestety WSK jest bez żadnych papierów i dokumentów :-( ( dlatego cena była bardzo zachęcająca) . Poprzedni właściciel też ich nie miał bo kupił ją od jakiś młodych co katowali ją po polach. Bardzo zależy mi na rejestracji gdyż wyremontowałem ją z bardzo wysoką dokładnością czyli zgodnie ze specyfikacją na 82 rok. Wszystko zostało ocynkowane pomalowane pochromowane itp. Nic nie jest niej zmodyfikowane czyli oryginalny zapłon żadnych tuningowych filtrów powietrza itd. Włożyłem w nią bardzo dużo pieniędzy, czasu i pracy więc proszę Was drodzy forumowicze o pomoc czyli jak ją zarejestrować ( o ile się da) ;)

Kryczynski A

z tego co piszesz pozostaje ci tyko zarejestrować tyko jako zabytek ,chyba że masz dojście do WK można sprawdzić o ile to jest w systemie jako kiedyś rejestrowane :x , wymagania do zabytku znasz .

Nikita_Bennet

najpierw to bym podszedł na komendę policji i sprawdził czy nie figuruje jako skradziona/utracona.

Koledze kilka tygodni temu właśnie ukradli taki motor, tak więc najpierw zakup i sprawdzenie cech identyfikacyjnych a potem zaczynamy odbudowę.

biker100
tak więc najpierw zakup i sprawdzenie cech identyfikacyjnych a potem zaczynamy odbudowę.
i mieć zarzut paserstwa, chyba nie taka kolejność.

Sprawdzenie cech identyfikacyjnych, sprawdzenie czy nie figuruje jako skradziona/utracona, zakup, odbudowa - bynajmniej ja bym tak zrobił.

Nikita_Bennet

tak jak piszesz ;)

Tylko zaciągnąć na Komendę sprzedawcę z dowodem rejestracyjnym na jeszcze inną osobę wpisaną do DR i kilkoma umowami K-S to przyznasz że praktycznie nie jest możliwe ;)

Jacdiag
zaciągnąć na Komendę sprzedawcę z dowodem rejestracyjnym

jaki dowód ...

WSK jest bez żadnych papierów i dokumentów

kuba5550

Myślałem o tym żeby się ze złomiarzem dogadać (dobry kumpel dziadka :-D ) żeby mi fakturę na ramę o takim numerze jak mam wystawił ale nie wiem czy się uda . Co o tym sądzicie ?

Jacdiag
Co o tym sądzicie ?

że się tu nie dowiesz, jak ominąć przepisy :nook:twisted:

zresztą składaki już dawno przestały być rejestrowane ...

kuba5550

Ok dzięki za pomoc :-) czyli mi została mi rejestracja na zabytek

michal_k

Dowodu własności tak czy siak będziesz potrzebował.

Jeśli nie masz żadnych informacji gdzie pojazd był rejestrowany to najprościej na zabytek. Ewentualnie jeśli wiedziałbyś, że motocykl był wyrejestrowany - wtedy można jako unikat.

markes30
Ewentualnie jeśli wiedziałbyś, że motocykl był wyrejestrowany - wtedy można jako unikat.

Pod warunkiem, że wiesz gdzie i na kogo był zarejestrowany i masz umowę (umowy )kupna od tego właściciela wpisanego w rejestrach WK. ( o ile nie został zgłoszony jako sprzedany )

michal_k
Pod warunkiem, że wiesz gdzie i na kogo był zarejestrowany i masz umowę (umowy )kupna od tego właściciela wpisanego w rejestrach WK.

Wcale nie - skoro nie ma DR (bo nie musi dla unikatu wyrejestrowanego) i nie ma danych zawartych w DR (bo np. pojazd nie figuruje w CEP) to urzędnik nie ma z czym zweryfikować ciągłości umów, czyli nie może jej wymagać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.