Skocz do zawartości

OPONY usterki


JANUSZ60

Rekomendowane odpowiedzi

USZ 5.2.3.i) Opony, których wskaźniki pokazują graniczne zużycie, a w odniesieniu do opon niezaopatrzonych w takie wskaźniki –o rzeźbie bieżnika mniejszej niż 1,6 mm na 3/4 szerokości środkowej części opony.

 

Czy mógłby mi to ktoś przetłumaczyć na nasze, bo chyba pogoda nie sprzyja,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JANUSZ60, Właściwie opon bez TWI nie ma już ...ale dotyczy to opon przystosowanych do pogłębiania /nacinania/ które usuwa TWI - mnie uczono tak- jeśli na 3/4 obwodu opony bieżnik jest poniżej 1,6 to lipa - dopuszczone jest miejscowe poniżej 1,6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że autor to właśnie miał na myśli

Ja jestem i zawsze tak uważałem jak zobrazował to Jacdiag,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biker100, więc wyznacz np. na takiej oponie

 

images?q=tbn:ANd9GcRZpSz0zrxvRl7xMXF4w6T

 

"środkową część" wg Twojej zasady ...

 

bo wg mojej się uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biker100 napisał/a:

Jesteś pewien, że autor to właśnie miał na myśli

to napisał Janusz :P

 

biker100, więc wyznacz np. na takiej oponie
też się zastanawiam:

 

Jacdiag stwierdzenie "na 3/4 szerokości środkowej części opony" jest delikatnie mówiąc stwierdzeniem niedookreślonym. to co przedstawiłeś można przyjąć zwyczajowo, co nie zmienia faktu o abstrakcyjności zapisu w tej formie - IMHO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stwierdzenie "na 3/4 szerokości środkowej części opony" jest delikatnie mówiąc stwierdzeniem niedookreślonym.

O to mi właśnie chodzi, że zapis ten nie jest nawet niejasny, on jest nielogiczny ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że zapis ten nie jest nawet niejasny, on jest nielogiczny

JANUSZ60, jak Twoim zdaniem powinien on brzmieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że zapis ten nie jest nawet niejasny, on jest nielogiczny

JANUSZ60, jak Twoim zdaniem powinien on brzmieć?

3/4 szerokości bieżnika, mierzone od jego środka w kierunku obu jego przeciwległych krawędzi. Tylko czy przypadkiem taki zapis wielu z Nas nie namieszałby w szykach :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Twoim zdaniem powinien on brzmieć?

No na pewno nie "na 3/4 szerokości środkowej części opony" , tylko 3/4 szerokości bieżnika albo powierzchni roboczej. Można było się postarać ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko 3/4 szerokości bieżnika albo powierzchni roboczej.
Tylko, że przy takim zapisie pomiaru można dokonać w dowolny sposób np. od krawędzi a to byłby błąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnym zapisie też nie wiemy co to jest środkowa część a mamy wyznaczyć 75 % z niej ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy przypadkiem taki zapis wielu z Nas nie namieszałby w szykach :/

Najpewniej!

Bo już przykładem zapis o warunkach obowiązku posiadania fartuchów przedłużających błotniki tylne... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że zapis ten nie jest nawet niejasny, on jest nielogiczny

JANUSZ60, jak Twoim zdaniem powinien on brzmieć?

3/4 szerokości bieżnika, mierzone od jego środka w kierunku obu jego przeciwległych krawędzi. Tylko czy przypadkiem taki zapis wielu z Nas nie namieszałby w szykach :/

 

Ta definicja wydaje się być jeszcze bardziej zagmatwana :/

 

[ Dodano: 17-05-2014, 00:05 ]

jak Twoim zdaniem powinien on brzmieć?

No na pewno nie "na 3/4 szerokości środkowej części opony" , tylko 3/4 szerokości bieżnika albo powierzchni roboczej. Można było się postarać ,,,

Dobrze kombinujesz, ale jeszcze bardziej trzeba by się postarać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz, ale jeszcze bardziej trzeba by się postarać

Daniel, obaj wiemy, iż treść zapisu od nas zależeć nie będzie, dlatego na luzie ten przykład wrzuciłem,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na luzie ten przykład wrzuciłem,,,
to tak na luzie:

" Opony, których wskaźniki pokazują graniczne zużycie, a w odniesieniu do opon niezaopatrzonych w takie wskaźniki –o rzeźbie bieżnika mniejszej niż 1,6 mm na 3/4 szerokości czoła opony".

budowa_opony.jpg.93196cfa156c909e9434a47c40a66bc4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel, obaj wiemy, iż treść zapisu od nas zależeć nie będzie, dlatego na luzie ten przykład wrzuciłem,,,

Wiem, :) może zatem zaproponujemy jakąś formę graficzną tego zapisu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielg539, JANUSZ60 i oczywiście pozostali koledzy również co powiecie na formę zapisu jaką przedstawiłem w poście powyżej wraz z rysunkiem budowy opony?

 

Teraz tylko miara, wzór na pole powierzchni prostokąta i ... ;) ciekawe kto to będzie liczył :x:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę światełko w tunelu
Grześ to już nie tylko światełko ale ...

 

Teraz tylko trzeba zabrać się do zaproponowania ustawodawcy nowego brzmienia zapisu, oczywiście po konsultacjach wśród kolegów diagnostów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

formę zapisu jaką przedstawiłem w poście powyżej wraz z rysunkiem

To jeszcze tylko podobna forma zapisu na "Furgon" i "VAN" i życie stanie się łatwiejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co powiecie na formę zapisu jaką przedstawiłem w poście powyżej wraz z rysunkiem budowy opony
:ok
jeszcze tylko podobna forma zapisu na "Furgon" i "VAN" i życie stanie się łatwiejsz
:ok

 

To może jeszcze by warto było zmienić rysunek Poloneza z załącznika o pomiarze hałasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.