Skocz do zawartości

Niewydziałowa tablica w zabytku


motonita

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Panowie mam problem (a raczej moj kolega)

 

przyjeżdża długo remontowanym motocyklem przedwojennym na SKP, wszystko sie zgadza jedynym powodem niewykonania badania zgodności jest brak tablicy wydanej z WK, ma "jakąś" którą sam sobie namalował na blasze.

 

Dlaczego? przed laty jak kupił kupke złomu i rdzy tablicy nie było,

 

ja wiem ze na BZ nie jest konieczny numer rej a ci sie upierają ze musi wykupić próbne ...

 

pomożecie paragrafem?

 

dzieki motonita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.U 2013 poz.337 paragraf 2 , jest to badanie co do zgodności z warunkami technicznymi pojazdów zabytkowych i blach nie są potrzebne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ale czy tu jest cos o tablicy?

 

ze ma malowane pyndzlem (na potrzeby dojazdu na SKP) i ze taskich miec nie moze i musi miec próbne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech Ci powie gdzie jest napisane że ma być na tablicach, w moim przypadku to zawsze działa ,ręce po prostu opadają , jeszcze jedno co porównujesz podczas badani Dr stary ,którego domniemam że nie ma czy wniosek i dane na bad.poj zabytkowego :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ten połidiota z kielców scyzor jeden sie upiera ze ma byc i co takiemu zrobić?

 

Tak sie zastanawiam ........ czy to aby na pewno kolega ma ten problem ?

Jak dla mnie to zbyt emocjonalnie podszedłeś do problemu ... kolegi .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat kolega... mnie diagności juz tak niepoddenerwuja.... mam jednego ktory działa "normalnie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjeżdża długo remontowanym motocyklem przedwojennym na SKP, wszystko sie zgadza jedynym powodem niewykonania badania zgodności jest brak tablicy wydanej z WK, ma "jakąś" którą sam sobie namalował na blasze.

Ja nie mogę!!! Przyjeżdża klient na SKP z podrobioną tablicą rejestracyjną i się dziwi, że diagnosta nie chce zrobić badania??? Niech się cieszy, że nie zadzwonił na policje bo na to są paragrafy w KK (te same co na podrobienie DR). Jak diagnosta ma się tłumaczyć gdyby w tym dniu SKP była nagrywana???

Niech zdejmie tą podrobioną tablicę i jedzie na badanie zgodności bez. (na przyczepie - lawecie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze ma malowane pyndzlem (na potrzeby dojazdu na SKP) i ze taskich miec nie moze i musi miec próbne?

- tak jak piszesz... na dojazd legalne albo tymczasowe :ok

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przyjedzie (na przyczepie) całkiem bez to bez kłopotu?

 

Odpowiedź masz tutaj:

 

Niech zdejmie tą podrobioną tablicę i jedzie na badanie zgodności bez. (na przyczepie - lawecie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jakieś dopuszczenie warunkowe .... chodzi o to żeby nie płacić za próbne totalnie bez sensu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy piszą , masz dwie możliwości:

1 - przewieźć pojazd na przyczepce,

2 - wziąć tablice czasowe.

Innej l e g a l n e j drogi nie ma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok, ale jeżeli przywiozę pojazd na lawecie przyczepie traktorem, to badanie musi się odbyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok, ale jeżeli przywiozę pojazd na lawecie przyczepie traktorem, to badanie musi się odbyć?
Nikogo nie interesuje czym Ty to przywieziesz, bo nikt środka transportu oceniał nie będzie. Ważne żeby można było przeprowadzić badanie samego pojazdu. I tak, diagnosta badanie musi wykonać w przypadku braku tablic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok, ale jeżeli przywiozę pojazd na lawecie przyczepie traktorem, to badanie musi się odbyć?

- traktora :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok, ale jeżeli przywiozę pojazd na lawecie przyczepie traktorem, to badanie musi się odbyć?

Dziwne pytanie.

Chyba jedziesz na badanie - czy tylko tak mi się wydaje? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok, ale jeżeli przywiozę pojazd na lawecie przyczepie traktorem, to badanie musi się odbyć?

 

Oczywiście. Wczoraj jawkę ts350 robiłem na zabytek. Klient przywiózł na pace busa... Jak chce przyjechać na kołach to czerwone, ale jak przywiezie to bez tablic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest myślę w tym, że "kolega" jeździ z nielegalną blachą (samoróbką). A tu niestety jest tak, że lepiej nie mieć blachy wcale, a nie świrować z tą podróbką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździ z nielegalną blachą (samoróbką)

 

Nie wiadomo tak do końca, czy ona taka nielegalna. Może w DR widniało "tablic oryginalnych nie wydano" ;)

 

 

Co do meritum - nie prościej po prostu zmienić stację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie, leczymy z głupoty,

 

zadzwoniłem do diagnosty i wyglądało to mniej więcej tak:

ja dzień dobry dlaczego nie?

diagnosta: ponieważ nie ma światła stop, i tłoczonej rej

ja: ale światła fabrycznie nie miał i nie musi mieć, a do BZ tablicy rej również

dia: musi mieć

ja: poproszę o podstawę prawna

dia: ja dzwoniłem do WK i musi być

ja: poproszę o podstawę prawną

dia: dla mnie ważne jest to co mówi WK a nie podstawa prawna

ja: czyli nie zna pan przepisów które Pana obowiązują?

dia: nie znam bo i nie muszę

ja: słucham?!

....

 

dalej telefon do WK nadzorującego stacje

 

ja : witam mam taka i taką sprawe, czy musi miec ?

wk pani: tak musi mieć,

ja: poproszę o podstawe prawną

wk pani: yyyyy to ja może połacze z kierownikiem

 

 

ja: witam mam taka i taka sprawe

wk: ale czy to pojazd zabytkowy?

ja tak wpisany i to ma byc BZ

 

( zwykłe wyjaśnienie ze pojazd wpisany u konserwy i chwila luznej rozmowy, przedstawiłem moje paragrafy pan swoje ja swoje on swoje ja swoje on OK)

 

po 10 minutach ok zadzwonił do SKP tłumacząc pewne fakty diagnoście....

 

po godzinie ja zadzwoniłem na SKP

 

diagnosta wkurfion wyjąkał tylko " niech przyjeżdża tym" i rzucił słuchawkę....

 

kolega telefonicznie umówił się z nimi na jutro (a praktycznie już dziś bo po północy)

 

 

słuchajcie wiem że wielu z was ma mnie za głupiego idiote ktory stwarza klopoty gdzie ich nie ma i szuka nie wiadomo czego.,... ale jak słysze od diagnosty słowa ja chce kwadratowe jaja a przepisów znac niemusze bo chce.... to mi sie scyzoryk otwiera, nie chce normalnie jak człowiek? ok... uwierzcie mi również ze w moim mieście juz mam stacje gdzie robie normalnie BZ bez dawania w łape czy innych kombinacji norweskich... co więcej, nawet pomagam tworzyc i uzupełniac wnioski jak im jakichs danych brakuje... ja naprawde nie chce wkurfiac... ja poprostu chce zeby wszystko było dla ludzi normalnie zgodnie z prawem....

 

[ Dodano: 30-05-2014, 00:33 ]

blakop opcja braku tablicy tez nie wchodziła w gre,

 

"KONIECZNE JEST WYROBIENIE PRÓBNYCH TABLIC"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie wiem że wielu z was ma mnie za głupiego idiote ktory stwarza klopoty gdzie ich nie ma i szuka nie wiadomo czeg

Ja nie mam. System BT po prostu tak działa w tym kraju, że większość diagnostów nie zna przepisów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam. System BT po prostu tak działa w tym kraju, że większość diagnostów nie zna przepisów

Bo nie musi ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz MUSI

 

nieznajomość prawa nie zwalnia od stosowania go

 

po za tym stawiając podpis pod czymś niezgodnym z prawem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.