Skocz do zawartości

BADANIE VAT


pan siara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Być może gdzieś ktoś już o tym pisał ale nie mogłem znaleźć. Od jakiegoś czasu nasz wk domaga się na zaświadczeniu z badania vatowskiego wpisu o tym, czy jest to podrodzaj wielozadaniowy lub van. Z tego co wiem takie rzeczy określa producent w swiadectwie homologacji ale może się mylę. Dzwoniłem do Dekry i oni stwierdzili, że nie ja jestem od takich wpisów. Jestem ciekaw, czy tylko u nas jest taki problem a jesli jeszcze gdzies tak było to jak sobie poradziliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu nasz wk domaga się na zaświadczeniu z badania vatowskiego wpisu o tym, czy jest to podrodzaj wielozadaniowy lub van.

 

A dlaczego od Ciebie? Przecież mają to w bazie!!! Nie zgadzajcie się na takie szarogęszenie niedouczonego ćwoka z WK!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu nasz wk domaga się na zaświadczeniu z badania vatowskiego wpisu o tym, czy jest to podrodzaj wielozadaniowy lub van.

Poproś to na piśmie od WK. Jak dostaniesz to na piśmie to wówczas się do tego stosuj jak nie dostaniesz to niech się....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Być może gdzieś ktoś już o tym pisał ale nie mogłem znaleźć. Od jakiegoś czasu nasz wk domaga się na zaświadczeniu z badania vatowskiego wpisu o tym, czy jest to podrodzaj wielozadaniowy lub van. Z tego co wiem takie rzeczy określa producent w swiadectwie homologacji ale może się mylę. Dzwoniłem do Dekry i oni stwierdzili, że nie ja jestem od takich wpisów. Jestem ciekaw, czy tylko u nas jest taki problem a jesli jeszcze gdzies tak było to jak sobie poradziliście.

Ja bym tu raczej doszukiwał się dobrej woli WK. Czy nie jest przypadkiem tak, że WK zmieni podrodzaj furgon w systemie jeśli na zaświadczeniu z VAT określisz na podstawie oględzin, że jest to VAN ????

Jeśli tak to nie grymasił bym i ( że się podeprę cytatem ) klasyfikowałbym na podstawie przepisów o ruchu drogowym do podrodzaju VAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wytrzymałem i poszedłem do wk, żeby wyjaśnić sprawę. okazało się, że ich "system" to są dipy z pierwszych badań, gdzie diagnosta zaklasyfikował pojazd do podrodzaju furgon. dzwoniłem do dekry i powiedzieli mi, że podrodzaj mogę wpisać tylko na podstawie pisma wydanego przez producenta. teraz mam dylemat mogę czy nie mogę. wydawałoby się, że jest tak jak napisał kolega wyżej ale podobnie można by myśleć o określeniu kategorii pojazdu. przecież widzę co mam przed sobą. niestety mój kolega z pracy potknął się o to w sądzie i okazało się, że sąd ma na ten tema inne zdanie. może ktoś zna przepis, który legalnie pozwalałby na wpisywanie takich oczywistych danych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.