Skocz do zawartości

Simson S51 50 ccm a powinno być 49,8


motonita

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Słuchajcie mam taki przypadek klient kupił simsona s51, no i fabrycznie taki simson miał pojemność 49,8 ccm, ktoś kiedys w dowod wpisał mu 50 ccm i zrobił z niego motocykl ?!

 

teraz rzeczoznawca który może popełniać opinie ze jest to motorower po prostu powiedział mu wprost nie da sie.... bo nie ma homologacji.... jest to pojazd z 83 roku kupiony jako pojazd użytkowy do jazdy do pracy a właściciel nie ma prawka na A i jest problem...

 

 

i jak przerobic go na stan faktyczny że on ma te 50 ccm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś kiedys w dowod wpisał mu 50 ccm i zrobił z niego motocykl ?!

 

Na pewno ze względu na prędkość, a nie pojemność.

 

i jak przerobic go na stan faktyczny że on ma te 50 ccm?

 

Zmiany konstrukcyjne, w wyniku których zmniejszy się prędkość do wymaganych 45 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę dopisze ze sprawdziłem w katalogu ITS z 2000 r i tam simson S51 B,C,N , E i Enduro są w motocyklach z poj skokowa 50 ccm a S 53 i SR 50/1 jako motorowery tez z poj 50 ccm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a PRD mowi ze motorower to pojazd poniżej 50 ccm i 45 vmax....

Tak ? Z tym, że nie na pewno ,,,

 

46) motorower – pojazd dwu- lub trójkołowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3 lub w silnik elektryczny o mocy nie większej niż 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duchu niestety wszystkie katalogi producenta podaja 48,9 :)

.

 

Ale POKAŻ mi gdzie ja pisałem o danych producenta? Pisałem o katalogu ITS , a twój temat jest w dziale "wydziały komunikacji". Żale do ITS-u.

 

Nawet wikipedia podaje 50...

Simson S51 trafiał do Polski za sprawą importu Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego PEZETEL oraz drogą prywatnego importu z NRD. Sprowadzano modele o prędkości maksymalnej 40 km/h (dopisek -PL w nazwie modelu), 50 km/h oraz 60 km/h. Sprawiało to poważne problemy podczas rejestracji, ponieważ pojazd osiagający prędkość maksymalną powyżej 50 km/h musi być traktowany jako motocykl. (wiki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak dalej spełenia motorower..

Chyba jednak z poniższego wnioskowałeś inaczej, prawda ?

Słuchajcie mam taki przypadek klient kupił simsona s51, no i fabrycznie taki simson miał pojemność 49,8 ccm, ktoś kiedys w dowod wpisał mu 50 ccm i zrobił z niego motocykl ?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a PRD mowi ze motorower to pojazd poniżej 50 ccm i 45 vmax....

Tak ? Z tym, że nie na pewno ,,,

 

46) motorower – pojazd dwu- lub trójkołowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3 lub w silnik elektryczny o mocy nie większej niż 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h;

 

 

Panowie -wyrażenie( o pojemnosci nieprzekraczającej 50cm3 ) tzn ze 50 cm3 to najwyższa wielkosc i max moze miec 50 cm3 !!!

 

Czytajcie ze zrozumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze, my tego nie kwestionujemy, nawet MICHAŁ mu napisał ze nie to było przyczyna rejestracji na motocykl. I w moim poscie też znajdzie odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i MOŻE tak mieć wpisane- dlaczego : bo przekracza prędkosć.To tak po chłopsku jak sam nie potrafisz doczytać postów.A że drugi obok identyczny jest motorowerem-widocznie tej predkosci nie osiagał przynajmniej wg papierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie -wyrażenie( o pojemnosci nieprzekraczającej 50cm3 ) tzn ze 50 cm3 to najwyższa wielkosc i max moze miec 50 cm3 !!!

Nie wiem, Amerykę chciałeś odkryć ponownie, czy nie zauważyłeś iż nie wszyscy mają z tym problem ?

Poza tym nadal nie wiemy, czy kłopoty klienta "motonity" zaczęły się wpisu pojemności 50 ccm czy od prędkości 50 km/godz. jaką wpisywano Simsonom,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym ze rzeczoznawca nie wie jak zrobic z tego motorower.... a pojazd jest fabryczny nic nie dłubane...

 

a dlaczego nie chce?

bo nie wiek jak to zrobic, nie zna podstaw prawnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem w tym ze rzeczoznawca nie wie jak zrobic z tego motorower.... a pojazd jest fabryczny nic nie dłubane...

 

Żaden problem. Nie ma tego robić rzeczoznawca tylko odpowiedni przedsiębiorca. Trzeba ograniczyć prędkość np. poprzez zmianę przełożenia na kole zębatym, albo, jak w dawnych czasach, poprzez wydłużenie kolanka wydechowego. Po takiej przeróbce rzeczoznawca niech wykona próbę prędkości (o ile diagnosta będzie wymagał jego opinii), a diagnosta wystawi opis zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.