Skocz do zawartości

brak naklejki na szybę


rurek777

Rekomendowane odpowiedzi

A jak robicie jeśli ma naklejkę właściwą,ale w innym miejscu,np.prawy górny,lewy górny róg szyby itp.?Nawet nie myślałem że ludzie mogą mieć tyle pomysłów na jej przyklejenie.

Jeden klient miał na prawej przedniej szybie :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    9

  • rurek777

    8

  • JACEK GUZ

    7

  • biker100

    7

Top Posters In This Topic

ja przykleiłem w jednym traktorze zgodnie z rozp. a w drugim lewa górna strona ;)

§ 30. 1. Pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla, oznacza się nalepką kontrolną, o której

mowa w § 6, na której jest umieszczony numer rejestracyjny pojazdu.(rejestracja)

33) pojazd samochodowy – pojazd silnikowy, którego konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h; określenie to nie obejmuje ciągnika rolniczego;(PoRD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 30. 1. Pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla, oznacza się nalepką kontrolną, o której

mowa w § 6, na której jest umieszczony numer rejestracyjny pojazdu.(rejestracja)

33) pojazd samochodowy – pojazd silnikowy, którego konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h; określenie to nie obejmuje ciągnika rolniczego;(PoRD)

Tyle to ja wiem ;)

 

A kto ci wydał na tiaktorka naklejkę kontrolną ? :P
Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w ....

 

Lokalizacje bywają różne ale traktor i naklejka pierwsze słyszę :shock:
kiedyś wydawali, krótko ale wydawali a w tym czasie kupiło się ciągnik a w drugim wymiana blachy z nr rej i stąd naklejki.

 

Co do naklejek na samochodach - prawy górny róg widziałem choć w 99% jest to tak jak w rozp czyli prawy dolny róg najczęściej pod krawędzią wycieraczki aby nie dało się odczytać z 2-3metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stojąc przodem do auta niektórzy naklejaja w prawym dolnym rogu niby zgodnie z zaleceniami ale w tej sytuacji strona prawa nie jest prawa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=15025&postdays=0&postorder=asc&start=15

§ 30. 1. Pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla, oznacza się nalepką kontrolną, o której mowa w § 6, na której jest umieszczony numer rejestracyjny pojazdu.

2. Pojazd, o którym mowa w ust. 1, oznacza się tylko jedną nalepką kontrolną, którą właściciel pojazdu umieszcza wewnątrz pojazdu w prawym dolnym rogu przedniej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie pisze że musi być z prawej strony u dołu szyby

§ 30. 1. Pojazd samochodowy, z wyjątkiem motocykla, oznacza się nalepką kontrolną, o której mowa w § 6, na której jest umieszczony numer rejestracyjny pojazdu.

2. Pojazd, o którym mowa w ust. 1, oznacza się tylko jedną nalepką kontrolną, którą właściciel pojazdu umieszcza wewnątrz pojazdu w prawym dolnym rogu przedniej szyby.

 

PS. Była mowa o tym wcześniej, kolega "JANUSZ60" o tym pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak robicie jeśli ma naklejkę właściwą,ale w innym miejscu,np.prawy górny,lewy górny róg szyby itp.?Nawet nie myślałem że ludzie mogą mieć tyle pomysłów na jej przyklejenie.

Jeden klient miał na prawej przedniej szybie :shock:

ja przykleiłem w jednym traktorze zgodnie z rozp. a w drugim lewa górna strona ;)
Jeden klient miał na prawej przedniej szybie
Ja raz widziałem na tylnej szybie w prawym dolnym rogu :shock:

HISTORIA:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA TRANSPORTU I GOSPODARKI MORSKIEJ

 

z dnia 25 marca 1998 r.

 

w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów.

 

Rozdział 4

 

Inne oznaczenia pojazdów

 

§ 2 5.1. Na pojeździe samochodowym, z wyjątkiem motocykla, umieszcza się dodatkowo nalepkę kontrolną, zwaną dalej "nalepką".

 

2. Na nalepce umieszczony jest numer rejestracyjny pojazdu.

 

3. Nalepka wydawana jest przez organ rejestrujący pojazd wraz z tablicami rejestracyjnymi, o których mowa w § 15 pkt 1 - 3 i 5.

 

4. Właściciel pojazdu umieszcza nalepkę w samochodzie osobowym wewnątrz pojazdu w prawym górnym rogu tylnej szyby, w samochodzie ciężarowym zaś, autobusie oraz w samochodzie nie posiadającym tylnej szyby - wewnątrz pojazdu w dolnym prawym rogu przedniej szyby.

 

5. Wzór nalepki i jej opis określa załącznik nr 5 do rozporządzenia.

The best "zaś" jest :hah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.