Skocz do zawartości

Co wart przeczytać ?


alexmendoza

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są na rynku jakieś dobre opracowania naukowe pozwalające w przystępny sposób przybliżyć tematykę wymaganą dla diagnosty samochodowego?

 

Na naukę mam rok czasu, następnie kurs i egzamin. Chcę zaznaczyć, że na samochodach znam się tyle co przeciętny użytkownik tych pojazdów. W tej chwili zależy mi na pozycjach raczej ogólnych, które w miarę bezinwazyjnie :roll: pozwolą wejść w temat. Na bardziej szczegółowe materiały przyjdzie czas.

 

Oczywiście to forum i wiedza na nim jest bezcenna i też będę chciał ją wykorzystać.

 

Praktyki będę się uczył pod okiem doświadczonych diagnostów, więc z tym nie będzie problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są na rynku jakieś dobre opracowania naukowe pozwalające w przystępny sposób przybliżyć tematykę wymaganą dla diagnosty samochodowego?

Według mnie powinieneś zacząć wiedzę od podstaw.Czyli podręczniki szkolne na temat budowy, zasady działania poszczególnych układów występujące w pojazdach (ukł,kierowniczy,hamulcowy...........)

Czyli krótko mówiąc podręczniki szkolne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to forum

a wystarczy poszukać ... :!:

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=11380

np.

Kazimierz Sitek - "Diagnostyka samochodowa", "Badania stanowiskowe i diagnostyka", "Diagnozowanie samochodów w zakresie bezpieczeństwa jazdy"

"Mechanik pojazdów samochodowych" - Tadeusz Rychter

"Wybrane zagad. materiałów konstrukcyjnych i technologii wytwarzania pojazdów" - P.Adamiec, J. Dziubiński

"Mechanika ruchu samochodu" - Stanisław Arczyński

"Amortyzatory" - Józef Sikorski

"Dynamika Samochodu" - Manfred Mitschke

"Zespoły elektryczne i elektroniczne w samochodach" - Jerzy Ocioszyński

"Akululator w moim samochodzie" - Bogusław Pijanowski

"Diagnostyka samochodów osobowych" - Krzysztof Trzeciak

"Konstrukcja nadwozi samochodów osobowych i pochodnych" - Andrzej Zieliński

 

 

http://www.mototechnika.republika.pl/pliki/menu.html

https://katalog.bg.pg.gda.pl/cgi-bin/chameleon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodał bym do tego

Samochodowe instalacje zasilania gazem -Aleksander Sowa

Poradnik Serwisowy -nr 2/2013 Badania techniczne pojazdów

 

no i oczywiście ustawy ,rozporządzenia i jeszcze dyrektywy ............................. :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym, w pierwszej kolejności, polecił wizytę u kolegi diagnosty lub mechanika, który pokaże kilka aut od spodu, powie jak dane podzespoły się nazywają fachowo a jak potocznie, wskaże różnice między rodzajami zawieszenia, napędu i powie jak i co się diagnozuje w aucie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie tak też uczynię. "Zatrudniłem" się jako pomocnik diagnosty z bardo dużym stażem więc liczę na dobrą praktykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.