Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Jacdiag

Pieszy z odblaskiem

Polecane posty

Jacdiag

Każdy pieszy na drodze w terenie niezabudowanym będzie musiał mieć element odblaskowy. Do tej pory odblaski musiały nosić dzieci, a teraz będzie to wymagane bez względu na wiek.

 

 

USTAWA

z dnia 26 lipca 2013 r. o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym

(Dz. U. z dnia 30 sierpnia 2013 r.)

 

Art.1.W ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2012 r. poz. 1137 i 1448 oraz z 2013 r. poz. 700) wprowadza się następujące zmiany:

1)w art. 11:

a)po ust. 4 dodaje się ust. 4a w brzmieniu:

"4a. Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.",

b)ust. 5 otrzymuje brzmienie:

"5. Przepisów ust. 1-4a nie stosuje się w strefie zamieszkania. W strefie tej pieszy korzysta z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem.";

2)w art. 43:

a)uchyla się ust. 2,

b)ust. 3 otrzymuje brzmienie:

"3. Przepis ust. 1 nie dotyczy drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych.".

Art.2.Ustawa wchodzi w życie po upływie 12 miesięcy od dnia ogłoszenia.

 

Data wejścia w życie: 2014-08-31

 

i mała zagadka

widzicie brak logiki pewnego fragmentu tego DzU ... :?:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
widzicie brak logiki pewnego fragmentu tego DzU ...

Brakiem logiki jest w ogóle wprowadzenie takiego wymogu przy braku możliwości jego egzekwowania, podczas gdy rowerzyści jeżdżą nadal bez świateł bezkarnie. No chyba, że chodzi o to, aby nie karać kierowców za przejechanie pieszego,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S.K.P-POZNAŃ
"4a. Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.",

 

:)

 

inni uczestnicy ruchu na chodniku :-D

w wyjątkowych wypadkach rowerzyśći

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_k

inni uczestnicy ruchu na chodniku :-D

 

Np. rowerzyści. Co w tym dziwnego? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aboz

inni uczestnicy ruchu na chodniku :-D

Ale tu jest chyba wyłączenie, więc nie bardzo kumam :x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S.K.P-POZNAŃ
i mała zagadka

widzicie brak logiki pewnego fragmentu tego DzU

 

więc nie bardzo kumam

 

No to w którym fragmencie jest brak tej logiki ? ;)

 

Jacdiag przewidział nagrodę za prawidłową odpowiedź? ;):-P:x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biker100
W strefie tej pieszy korzysta z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem.";
strzelam, że może to :x

 

Chociaż może bardziej to:

chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.",

 

3. Przepis ust. 1 nie dotyczy drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych.".

 

Nie wiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielg539
Jacdiag napisał/a:

W strefie tej pieszy korzysta z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem.";

Ja właśnie to obstawiam, bo jakie znaczenie kto ma pierwszeństwo skoro jeden z uczestników ruchu może nie być widoczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź
widzicie brak logiki pewnego fragmentu tego DzU ...

 

Pewnie chodzi o to :)

"4a. Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu
5. Przepisów ust. 1-4a nie stosuje się w strefie zamieszkania. W strefie tej pieszy korzysta z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem.";

 

Czyli według ustawodawcy strefa zamieszkania może znajdować się poza obszarem zabudowanym :evil:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag
Czyli według ustawodawcy strefa zamieszkania może znajdować się poza obszarem zabudowanym :evil:

Trafiony - zatopiony :ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal
gdy rowerzyści jeżdżą nadal bez świateł bezkarnie

a ilu kierowców ...................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprock
Czyli według ustawodawcy strefa zamieszkania może znajdować się poza obszarem zabudowanym :evil:
Trafiony - zatopiony :ok

- a można poniższe znaki w dowolnej konfiguracji ustawić, bo chyba nie ma obowiązku aby na jednym słupie wisiały:

Znaki.jpg.435146695bbc989785927b58f009904f.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIO64

Zastanawiam się w jakim trzeba być stanie i ile spożyć żeby korzystać z całej szerokości. Ten co tworzył ten zapis chyba z imprezy wracał. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź
Ten co tworzył ten zapis chyba z imprezy wracał. :)

Poczekajmy na nowe taśmy "Wprost :x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Dobrze wiecie, że z tą strefą zamieszania to ogólna masakra nie wspominając o "garbach" i sposobach parkowania. Se spółdzielnia mieszkaniowa między piaskownicami taki afisz zapoda i już straż miejska z bloczkami lata. :hah:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ketiw38

Pewnie chodzi o to :)

że się czepiacie:

"4a. Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu
5. Przepisów ust. 1-4a nie stosuje się w strefie zamieszkania. W strefie tej pieszy korzysta z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem.";

za to Dario64 komentarz bardzo mi przypadł do gustu

Zastanawiam się w jakim trzeba być stanie i ile spożyć żeby korzystać z całej szerokości. Ten co tworzył ten zapis chyba z imprezy wracał. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź
za to Dario64 komentarz bardzo mi przypadł do gustu

DARIO64 napisał/a:

Zastanawiam się w jakim trzeba być stanie i ile spożyć żeby korzystać z całej szerokości. Ten co tworzył ten zapis chyba z imprezy wracał. :)

Zaczął tworzyć jak był poza obszarem zabudowanym a zakończył jak się już znajdował w strefie zamieszkania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal

 

Śmiertelne potrącenie pieszego

2014-08-09 15:11:30 (ost. akt: 2014-08-09 15:18:53)

Dzisiaj (09.08) przed godziną 2.00 na drodze Braniewo-Glinka doszło do potrącenia pieszego. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Okoliczności wypadku badają braniewscy policjanci.

 

Przeczytaj cały tekst: Śmiertelne potrącenie pieszego - Braniewo http://braniewo.wm.pl/215056,Smiertelne-potracenie-pieszego.html#ixzz3B6g6U41E

 

 

gdyby był widoczny -dzisiaj by żył ....................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź
gdyby był widoczny -dzisiaj by żył ......

Może zbyt drastyczne ale-gdyby był trzeźwy-dzisiaj też by żył (żeby była jasność wcale nie osądzam że był pijany-z przekazu medialnego "prawdopodobnie")

Chodzi mi tylko,że wszystko zależy tylko od nas samych,naszej wyobraźni i odpowiedzialności.Możemy stosować różne "zabezpieczenia",ale nie ochronią one naszego zdrowia,życia jeśli sami będziemy prosić się o śmierć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
wszystko zależy tylko od nas samych,naszej wyobraźni i odpowiedzialności

A ja myślę, że nie tylko ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź
A ja myślę, że nie tylko ,,,

No dobrze-w dużej mierze :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.