Skocz do zawartości
NXX

Jak zdobyć średnie techniczne po Zawodówce?

Rekomendowane odpowiedzi

NXX

Witam,

Skończyłem ZSE (elektromechanik pojazdów samochodowych). Jeszcze w czasie nauki odbyłem praktyki w warsztacie samochodowym, w którym już pracuję 4 rok.

Czy do uzyskania wykształcenia średniego technicznego i możliwości przystąpienia do kursu na diagnostę samochodowego wystarczy mi 2-letni kwalifikacyjny kurs zawodowy (nowość w szkolnictwie od września 2013) kierunek:mechanik pojazdów samochodowych?

Ktoś był w podobnej sytuacji i może mi opisać co trzeba zrobić krok po kroku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Grzegorz Łódź

Moim zdzniem nie ma to nic wspólnego z wykształceniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
NXX

To znaczy?

Diagnostą uprawnionym do wykonywania badań technicznych pojazdów może być osoba, która spełnia jeden z następujących warunków:

wyższe wykształcenie w obszarze nauk technicznych o specjalności samochodowej i udokumentowane 6 miesięcy praktyki w stacji kontroli pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy pojazdów albo

:!: średnie wykształcenie techniczne o specjalności samochodowej i udokumentowany rok praktyki w stacji kontroli pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy pojazdów, albo

wyższe wykształcenie w obszarze nauk technicznych o specjalności innej niż samochodowa i udokumentowany rok praktyki w stacji kontroli pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy pojazdów, albo

średnie wykształcenie techniczne o specjalności innej niż samochodowa i udokumentowane 2 lata praktyki w stacji kontroli pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy pojazdów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Paprock
Czy do uzyskania wykształcenia średniego technicznego
- ja tam mogę się nie znać, ale do tego to trza najpierw szkołę skończyć... średnią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
biker100
szkołę skończyć... średnią
techniczną :

8.2.1. Średnie szkoły zawodowe przed wprowadzeniem ustawy z 2001 roku

...

3-letnie technikum uzupełniające

Ten typ szkoły, przeznaczony podobnie jak ww. dla absolwentów zasadniczej szkoły zawodowej, również rozpocznie działalność 1 września 2004 roku.

Po 3-letnim okresie kształcenia absolwenci mogą przystąpić do egzaminu maturalnego, a po jego zdaniu uzyskać świadectwo dojrzałości technikum, uprawniające do wstępu do szkoły wyższej oraz po zdaniu egzaminu zawodowego – dyplom uzyskania tytułu zawodowego.

Całość tu:

http://www.buwiwm.edu.pl/publ/system/index6.htm ;)

Podsumowując musisz ukończyć jedną ze szkół średnich technicznych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
NXX

3-letnie technikum uzupełniające

Nie istnieje od >2010 roku w tym problem.

Teraz nie wiem czy 2 letnie Liceum potem KKZ by mieć techniczne? Bo szkoły, w ktorych można było to załatwić za jednym razem już nie istnieją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
NXX

adam1501,

Rozumiem,ale zjedź trochę niżej ;)

ustawa z 2012 zniosła ta formę uzupełniania wykształcenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adam1501

Fakt nie doczytałem. :oops:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
NXX

Myślę,że jednak trzeba będzie zrobić te 2 l. LO a potem ten KKZ. Może dowiem się czegoś w trakcie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Grzegorz Łódź
Myślę,że jednak trzeba będzie zrobić te 2 l. LO a potem ten KKZ. Może dowiem się czegoś w trakcie

Też tak mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi