Skocz do zawartości
arafal25

Światła dzienne a pojazd z naczepą/przyczepą

Rekomendowane odpowiedzi

arafal25

Ponowie a co w sytacj ciągnik samochodowy będzie wyposażony w takie światła odpowiednio podłączone, rozmieszczone i oznakowane ( pojazd samochodowy ) i podczepi naczepę ??? wtedy naczepa musi mieć włączone jakieś światła??? :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mirek.g

Niech jeździ na mijania i tyle.Ps. Zakładanie świateł dziennych w/w nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock
wtedy naczepa musi mieć włączone jakieś światła???
- pozycyjne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź
Ponowie a co w sytacj ciągnik samochodowy będzie
podczepi naczepę

To będą dwa pojazdy i każdy musi spełniać odpowiednie warunki techniczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock
To będą dwa pojazdy i każdy musi spełniać odpowiednie warunki techniczne.
- no, czyli tak zwany zespół. :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
arafal25

ok wiem że to zespół pojazdów...

światła jazdy dziennej można wyposażyć pojazd samochodowy a naczepa takim nie jest

więc sam ciągnik może z takimi jeździć ale jako zestaw nie ...chyba dobrze rozumiem... :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź
więc sam ciągnik może z takimi jeździć ale jako zestaw nie ..

Też może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock
więc sam ciągnik może z takimi jeździć
- może, może, a data rejestracji warunkuje czy same przód, czy przód z tyłem razem włączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź

Naczepa to drugi pojazd i ma swoje światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psuj
To będą dwa pojazdy

 

Nie, to będzie zespół pojazdów, tak samo jak pojazd i przyczepa. I mogą jechać na dziennych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź

Ok.Doczytałem.

wtedy naczepa musi mieć włączone jakieś światła???

Nie musi w warunkach normalnej przejrzystości(czyli w dzień pogodny)

 

Art. 51. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany używać świateł mijania podczas jazdy w warunkach normalnej przejrzystości powietrza.

 

6. Przepisów ust. 1-3 nie stosuje się do kierującego pojazdem, który nie jest wyposażony w światła mijania, drogowe lub światła do jazdy dziennej. Kierujący takim pojazdem w czasie od zmierzchu do świtu lub w tunelu jest obowiązany używać świateł stanowiących obowiązkowe wyposażenie pojazdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.