Skocz do zawartości
jelon

Motorower dwusuw z 2008 roku

Rekomendowane odpowiedzi

jelon

Taka sytuacja dziś się przydarzyła

Zgłasza się Klient motorowerem z DR pierwsze miejsce na pieczątkę wpis BEZTERMINOWO i pieczęć urzędu.

I wszystko by było ok, gdyby nie to, że motorower to dwusuw.

Motorower zakupiony w Polsce, pierwsza rejestracja 13.08.2008, numer homologacji e9*2002/24*0219*00.

 

Tu moje pytanie, czy motorowery mają jakieś odstępstwo i mogą używać silników dwusuwowych ? Według Dz.U. 32 nie, wiec dlaczego taki pojazd został sprzedany i zarejestrowany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eborg

Ciężarowe , nie mogą by z silnikiem 2-takt.

Co Ty się czepiasz motorowerów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mirek.g

Motorower nie jest pojazdem samochodowym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jelon

Klient dostał P i pojechał

zakręciłem się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mirek.g
Ciężarowe , nie mogą by z silnikiem 2-takt.

Mogą do 30.04. 1993 r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock
Według Dz.U. 32 nie, wiec dlaczego taki pojazd został sprzedany i zarejestrowany ?
- ja tam nic takiego nie znajduję.
Klient dostał P i pojechał

zakręciłem się

- no, czyli wszystko OK.
3. Pojazd samochodowy nie może być wyposażony w silnik dwusuwowy.

4. Przepis ust. 3 nie stosuje się do motocykla, pojazdu czterokołowego oraz samochodu osobowego zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1989 r. i pozostałych pojazdów zarejestrowanych po raz pierwszy przed dniem 30 kwietnia 1993 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sylwester68

Jeżeli był zarejestrowany a w adnotacjach było badanie bezterminowe to po co robił badanie techniczne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aboz
Jeżeli był zarejestrowany a w adnotacjach było badanie bezterminowe to po co robił badanie techniczne ?
Bo zmieniły się przepisy i motorower podlega OBT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź
Jeżeli był zarejestrowany a w adnotacjach było badanie bezterminowe to po co robił badanie techniczne ?

Ano dlatego,że wyszedł taki Dz. U. z 2009r. Nr 97, poz. 802, w którym wyraźnie napisano:

"2. Właściciel motoroweru dla którego od dnia

pierwszej rejestracji minęło więcej niż 3 lata obowiązany

jest przedstawić go do badania technicznego

w terminie roku od dnia wejścia w życie niniejszej

ustawy."

 

 

I nie w adnotacjach tylko w rubryce "termin badania" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sylwester68

Jeżeli pojazd był zarejestrowany przed wejściem w życie ustawy Dz.U. 2009 nr 97 poz. 802 . To :

Art. 6. 1. Terminy następnego badania technicznego

zamieszczone w dowodach rejestracyjnych przed

dniem wejścia w życie niniejszej ustawy zachowują

swoją ważność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
michal_k
Art. 6. 1. Terminy następnego badania technicznego

zamieszczone w dowodach rejestracyjnych przed

dniem wejścia w życie niniejszej ustawy zachowują

swoją ważność.

 

"bezterminowo" to nie był prawidłowo określony termin, więc nie zachowuje żadnej ważności. Zwłaszcza, że ustawa wskazała wprost, kiedy wykonać badanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock
To :
- to w tym samym artykule punkt niżej stoi to co Grzegorz Łódź zapodał wyżej:
2. Właściciel motoroweru dla którego od dnia pierwszej rejestracji minęło więcej niż 3 lata obowiązany jest przedstawić go do badania technicznego w terminie roku od dnia wejściacia w życie niniejszej ustawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JANUSZ60
Jeżeli był zarejestrowany a w adnotacjach było badanie bezterminowe to po co robił badanie techniczne ?

Powiedz jeszcze tylko, że Ty w takich przypadkach już 5 lat odmawiasz klientom wykonania OBT, tłumacząc, iż mają ważne ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mecher
Jeżeli pojazd był zarejestrowany przed wejściem w życie ustawy Dz.U. 2009 nr 97 poz. 802 . To :

Art. 6. 1. Terminy następnego badania technicznego

zamieszczone w dowodach rejestracyjnych przed

dniem wejścia w życie niniejszej ustawy zachowują

swoją ważność.

 

Powiedz to także organom KRD, które zaleznie od rejonu kraju, albo pouczają o nakazie wykonania OBT lub zabieraja DR za brak ważności tychże badań. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź
I kto ma rację?

W tym co napiszę za chwilę- ja.

Nie wiem jak jasno mogą być napisane przepisy to i tak mogą być różnie interpretowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aboz
Nie wiem jak jasno mogą być napisane przepisy to i tak mogą być różnie interpretowane.
Zwłaszcza jak się czyta tylko to co kogoś interesuje, bez przyległości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Tak prosty temat, a dwie strony dyskusji... Oj nudzą się Panowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.