Skocz do zawartości
speed

Peugeot Partner z Policji na OBT cywilna SKP

Rekomendowane odpowiedzi

speed

Peugeot Partner z Policji na OBT cywilna SKP.

Rodzaj pojazdu samochód osobowy,kategoria M1.

Normalny niebieski policyjny samochód z kogutami.

Jaka opłata za OBT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TOSPOL

Poz. 1.2 i 6.3 z cennika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psuj

badanie okresowe i dod dla uprzywilejowanego - opłaty również połączone. Tak robi się u nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IVVO

A jaki mają wzór DR -cywilny czy resortowy. Jak resortowy to na zaświadczenie

 

4. Minister właściwy do spraw wewnętrznych, minister właściwy do spraw finansów publicznych oraz Minister Obrony Narodowej w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw transportu oraz po zasięgnięciu opinii Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Szefa Agencji Wywiadu, Szefa Biura Ochrony Rządu i Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego, a także Szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Szefa Służby Wywiadu Wojskowego, uwzględniając specyfikę wynikającą z przeznaczenia pojazdów służb, o których mowa w ust. 1, określą, w drodze rozporządzenia:

1) jednostki organizacyjne sprawujące nadzór nad komórkami organizacyjnymi i stacjami kontroli pojazdów przeprowadzającymi badania techniczne pojazdów oraz wydające upoważnienia do przeprowadzania badań technicznych, wzory dokumentów związanych z uzyskaniem upoważnień do wykonywania badań oraz wzór upoważnienia do ich przeprowadzania;

2) wymagania w stosunku do komórek organizacyjnych i stacji kontroli pojazdów upoważnionych do przeprowadzania badań technicznych pojazdów;

3) wzory dokumentów stosowanych przy badaniach technicznych pojazdów;

4) warunki i terminy przeprowadzania badań technicznych pojazdów;

5) okoliczności dopuszczające przeprowadzanie badań technicznych pojazdów, w stacjach kontroli pojazdów prowadzących działalność, o której mowa w art. 83 ust. 2, nieposiadających upoważnienia do badań technicznych pojazdów służb;

6) zasady i warunki współpracy przy wykonywaniu badań technicznych pojazdów innej służby niż właściwa dla komórki organizacyjnej przeprowadzającej badanie.

 

[ Dodano: 23-09-2014, 09:40 ]

Kiedyś badanie resortowca można było wykonać tylko na podstawie pisma Szefa Logistyki danej służby. Ich wzory nie występują w naszych przepisach więc do ich DR wbić przeglądu nie można było - tylko na zaświadczenie

D19990937.pdf

D2007051034101.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adam1501
Ich wzory nie występują w naszych przepisach więc do ich DR wbić przeglądu nie można było - tylko na zaświadczenie

Czy to jest uregulowane w jakiś sposób czy tylko zwyczajowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
S.K.P-POZNAŃ

Ich wzory nie występują w naszych przepisach więc

 

W/g tego bt nie możesz wykonać 8)

 

Dlaczego zaświadczenie ,a nie pieczątka w DR ?

 

Analogicznie DR np.niemiecki -nie występuje w naszych przepisach ,dajesz zaświadczenie z bt?

Wyjątek -okresowe przed pierwszą rejestracją

 

Osobiście "stemplowałem " policyjne-niebieskie DR w okresie jak minister MON zawalił temat przeglądów i resortowe musiały robić bt na cywilnych SKP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Euroskp
D2007051034101.pdf

Policyjny

 

Jednak jest możliwe, żeby w DR było 12! miejsc na wpisy i jedna strona na ADNOTACJE :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag
żeby w DR było 12! miejsc na wpisy

oj tam, przeżywasz

w wojskowym jest tylko 14 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
speed

Dziękuję za jednoznaczne odpowiedzi.

Dodam jeszcze od siebie co udało mi się w międzyczasie ustalić.

W/W Peugeot w służbie policji obsługuje flota.

Badanie techniczne tegoż pojazdu mam wykonać na zlecenie floty.

W zleceniu mam mieć podane zakres badania (okresowe + dodatkowe uprzywilejowany).

Wszystko jest już jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
S.K.P-POZNAŃ
Badanie techniczne tegoż pojazdu mam wykonać na zlecenie floty.

W zleceniu mam mieć podane zakres badania (okresowe + dodatkowe uprzywilejowany).

Wszystko jest już jasne.

 

Nie ważne kto zleca ,ważne kto płaci za badanie :P:)

Tez mam flotowe............ i te ich procedury i autoryzacje :shock:

 

Wszystko jasne ?

Bo nie wiem czy "steplujesz" DR ,czy wystawiasz zaświadczenie ? 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
speed

Stempluję DR.

DR mają jasnoniebieski w którym 12 miejsc na pieczątki.

Miałem już takie DR Urzędu Celnego ale nie były to pojazdy uprzywilejowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

A mnie bardzo interere jak to badanie wyjąduje w CEP-ie? :roll:

To i z innego tematu jeszcze. :x

A zapytam i tam: → http://www.forum.norcom.pl/viewtopic.php?p=219442#219442 :)

Interesuje mając poniższe na uwadze:

3. W przypadku pojazdów wymienionych w art. 73 ust. 3 ustawy dane, o których mowa w ust. 2 pkt 1–4, 

są przekazywane do ewidencji za pośrednictwem organów rejestrujących te pojazdy w ciągu 3 dni roboczych od dnia uzyskania przez  organ rejestrujący informacji o wykonaniu badania, 

przy czym stacje kontroli pojazdów przekazują dane do organu rejestrującego niezwłocznie po wykonaniu badania

nie później jednak niż w ciągu 3 dni roboczych od dnia jego wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kowal
W/W Peugeot w służbie policji
czyli ma resortowe tablice .Czy pobierasz 1 zł na Cepik ....................................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock
czyli ma resortowe tablice .Czy pobierasz 1 zł na Cepik ....................................
- ani opłata, ani tablice nie mają znaczenia za wiele. Są resorty na "cywilnych blachach i dowodach" jak i w resortach "cywilne dowody i tablice" można spotkać.

W powyzszym cytacie mowa jest o organie rejestrującym pojazd, w którym zarejestrowano pojazd, w którym wystawiono dowód rejestracyjny na pojazd.

A tych organów oj znajdzie się.

Pozostaje pytanie jak "stacja kontroli pojazdów przekazuje dane do organu rejestrującego niezwlocznie po wykonaniu badania,

nie później jednak niż w ciągu 3 dni roboczych od dnia jego wykonania" ???

Art. 73.

3. Rejestracji pojazdów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Biura Ochrony Rządu, Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, kontroli skarbowej i Służby Celnej dokonują właściwe organy tych jednostek. Organy te wydają dowód rejestracyjny i zalegalizowane tablice (tablicę) rejestracyjne oraz nalepkę kontrolną, chyba że dla danego pojazdu tablice (tablica) rejestracyjne lub nalepka kontrolna nie są wymagane, a numer rejestracyjny umieszcza się bezpośrednio na pojeździe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Paprockowi chodzi o to (tak myślę) jak wysyłacie od strony technicznej informację o tym badaniu do organu rejestrującego - w tym wypadku będzie to jakiś tam pewnie właściwy terytorialnie Komendant Policji, który wydał ten DR.

Na dyskietce? Na pendrive? 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock
w tym wypadku będzie to jakiś tam pewnie właściwy terytorialnie Komendant Policji, który wydał ten DR.
- osobiście to do Generalnego Inspektora Kontroli Skarbowej dzwoniłem jako do organu rejestrujacego samochód. Cywilne blachy, cywilny dowód. Ów organ za bardzo zainteresowany tematem nie był. Odstrzelił mnie do MSWiA tam sprawa echem się odbiła i cisza. Pozostało forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Myślę, że po prostu olano trochę ten temat bo dotyczy tylko pojazdów "resortowych" - a to i tak niszowy temat. A do tego resortowych, które jadą na cywilną SKP - to już w ogóle w skali kraju ile tego jest...

No a dodatkowo dotyczy to "ich" pojazdów, więc jakby siłą rzeczy gonić za to raczej nikogo nie będą, bo jeszcze by wyszło na końcu, że gonią siebie - prawda?

A jak piesek goni swój ogonek to nie jest zdrowy objaw 8)

 

Myślę, że temat choć niewątpliwie nieuregulowany jest zbyt niszowy żebyś kogoś tym zainteresował.

 

Zawsze możesz info o badaniu wydrukować, zapakować w kopertkę i za potw. odbioru wysłać - i masz z głowy wypełnienie ustawowego obowiązku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock
i masz z głowy wypełnienie ustawowego obowiązku :)
- wysłałem mailem skany zaświadczeń. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop
- wysłałem mailem skany zaświadczeń. :cool:

 

Oj to niedobrze!! Zwykły mail nie gwarantuje poufności korespondencji i gwarancji źródła!! :)

 

Się śmiej - ostatnio taki przypadek przerabiałem z Wydziałem Komunikacji w Irlandii. Wszystko sobie na maila wyjaśniliśmy, ale jak przyszło do konkretów (uzyskanie konkretnej informacji, zaświadczenia itd.) to absolutnie nie. Zwykły mail nie jest dla nich połączeniem certyfikowanym, więc z nikomu nic nie wyślą - nie ważne czy zapyta Kowalski, czy sam Urząd. A generalnie certyfikowanych połączeń jako Urząd to oni z nikim w Polsce nie mają, więc... koperta, znaczek, liścik itd. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.