Skocz do zawartości
AdamLT

Spawana rama w samochodzie dostawczym.

Rekomendowane odpowiedzi

AdamLT

Witam wszystkich, miesiąc temu stałem się posiadaczem samochodu dostawczego marki VW LT, jakiś czas po zakupie zauważyłem, że ktoś "ingerował" w jego ramę, mianowicie wspawał kątowniki nad tylną osią, czyli w miejscu najbardziej narażonym na pękanie.

 

Jako, że przegląd techniczny tuż tuż pragnę was panowie spytać, czy diagnosta może wystawić opinię negatywna w związku z tą ingerencja?

 

Jak prawo odnosi się do takiej sytuacji?

 

Czy policjant podczas rutynowej kontroli może zatrzymać dowód w związku z tym i skierować mnie na badanie techniczne?

 

Z góry dziękuję za zainteresowanie i jednocześnie proszę o odpowiedzi, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź
Jak prawo odnosi się do takiej sytuacji?

Z ustawy PoRD

 

Art. 66. 1. Pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego:

1) nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę

 

[ Dodano: 12-10-2014, 17:44 ]

czy diagnosta może wystawić opinię negatywna w związku z tą ingerencja?

Wszystko zależy od oceny

Dz.u poz 996

 

6. PODWOZIE I ELEMENTY PRZYMOCOWANE DO PODWOZIA 6.1. Podwozie lub rama i elementy do nich przymocowane 6.1.1. Stan ogólny Oględziny pojazdu na kanale przeglądowym lub na dźwigniku. a) Pęknięcie lub odkształcenie podłużnic lub poprzeczek. X X b) Niepewne mocowanie płyt wzmacniających lub połączeń. X X c) Nadmierna korozja mająca wpływ na sztywność konstrukcji. X X

XX-UI USZ

 

2. Wykaz czynności oraz metody i kryteria oceny stanu technicznego pojazdów nie wyczerpują wszystkich możliwych przypadków niesprawności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AdamLT

Czyli raczej nie mam się czego obawiać, dziękuję, trochę mnie to pocieszyło 8) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Darek :-)

Jak coś się stanie (bo nie wiadomo kto spawał, z jakim doświadczeniem, czy właściwie wypełnił spoiny) to diagnosta bierze odpowiedzialność. Wybór należy do diagnosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AdamLT

Zawsze diagnosta może się zakryć tym, że podczas OBT wszystko było w porządku, nie mam na myśli tutaj sytuacji w której "coś się stanie" dzień lub dwa po badaniu.

 

Dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adam1501
Zawsze diagnosta może się zakryć tym, że podczas OBT wszystko było w porządku

Jak w wyniku nieszczęścia będzie trzeba zapłacić za leczenie, odszkodowanie, rentę to również przed sądem potwierdzisz, że naprawiłeś po badaniu technicznym? Zweryfikuj tę naprawę i upewnij się, że jest wykonana zgodnie ze sztuką a nie na sztukę, wówczas wszyscy mają sen spokojny, że zrobili wszystko co w ich mocy aby do nieszczęścia nie doszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.