Skocz do zawartości

problem po sprzedazy auta


patryk829

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich!!!

jestem tu pierwszy raz i nie bardzo wiem czy to odpowiednie miejsce by szukac pomocy na ten temat ale pisze poniewaz mam nietypowy problem i nie wiem jak go rozwiazac, a wiec kupilem auto z niemiec z uszkodzonym zderzakiem i peknieta lampom ,nie wielkie uszkodzenie ktore po przywiezienu do domu naprawilem czesci wymienione i nie ma sladu

nastepnym krokiem bylo wystawienie auta w komis do sprzedazy po oplatach z nowo zrobionym PRZEGLADEM bez zastrzezen.

auto od zakupu stalo u mnie jakies 3 tygodnie az do momentu sprzedazy gdyz trafil sie klient.

klient (lakiernik jak sam powiedzial) ogladal auto i stwierdzil ze mu sie podoba i je chce ale dopatrzyl sie pewnej wady ktora ja niestety przeoczylem czyli ze nie reguluja sie boczne lusterka ale czym predzej wada zostala na moj koszt usunieta i klient zakupil auto bedac swiadomym co wczesniej bylo uskodzone i zarejestrowal na siebie, nastepnie przejechal kilkadziesiat km i dzwonil ze problem z elektryka wiec znow by nie robic problemu sobie wzajemnie awaria zostala usunieta na moj koszt ,po trzech kolejnych dniach znow klient sie odezwal ze na liczniku wyskoczyl blad ktory za chwile zniknal ,po diagnozie elektryka to blad EGR ze trzeba go wyczyscic bo sie przycina ale klient jest juz zniechecony tym autem i chcialby oddac i odzyskac pieniadze a ja nie wiem co dalej czy tak ciagle bede naprawial na moj koszt wszystko czego ten klient sie doczepi tym bardziej ze nie znam go i nie wiem jak tez eksploatuje auto a to nie sa wady ukryte tylko wychodzace usterki podczas eksplotacji, a zeby bylo jasne wszystko mowa tu o aucie peugeot 307 z 2004r.

co i jak mam poczynic by nie narobic sobie problemow i czy klient ma prawo mi oddac to auto i ubiegac sie o zwrot pieniedzy jesli ja deklaruje sie na naprawe poraz kolejny na moj koszt???

prosze o pomoc w rozwiazanu tego problemu

pozdrawiam i z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie o to chodzi ze wystawiona byla faktura

jednak pomimo to by nie miec problemu chce usterke naprawic na wlasny koszt, pytanie tylko czy aktualny wlasciciel ma prawo zwrocic auto???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o zagadnienia dotyczące prawa cywilnego, instytucji rękojmi itp. Takie pytania musisz kierować na forum prawne - nie tutaj. Tu jest forum poruszające kwestie techniczno-administracyjne dotyczące dopuszczania pojazdów do ruchu, a nie stosunki prawno-cywilne pomiędzy właścicielami.

Poza tym skoro handlujesz autami to nie wiesz jakie regułki wpisuje się na fv żeby kwestie rękojmi wykluczyć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.