Skocz do zawartości

Problem z zarejestrowaniem auta


Iamthelaw

Rekomendowane odpowiedzi

Chcesz łamać prawo w imię zwalczania biurokracji, to licz się z konsekwencjami.

Pomimo, iż łamię to nasze (często chore) prawo w porozumieniu z WK , liczę się z konsekwencjami ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    25

  • JANUSZ60

    14

  • blakop

    11

  • Iamthelaw

    7

Nie chodzi o przymykanie oczu ;)

 

Mogłeś obejrzeć pojazd z przodu, potem z boku (w tym czasie znajomy przekłada tablicę z przodu na tył, przechodząc drugim bokiem), a potem z tyłu :x:cool:

Na dodatek złośliwy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo, iż łamię to nasze (często chore) prawo w porozumieniu z WK , liczę się z konsekwencjami ,,,

 

Tylko dla Ciebie te konsekwencje to utrata chleba na 5 lat... Czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza godzinami też?

Nie, i tylko tym się różnimy,,,

Wynik takiego badania musi być NEGATYWNY.

POWINIEN, a w tym przypadku jak widać niekoniecznie musi ,,,

 

[ Dodano: 08-01-2015, 16:24 ]

Wynik takiego badania musi być NEGATYWNY.

Muszę jeszcze przypomnieć, że u mnie dodatkowe badanie po kolizji "bez oceny"

 

Janusz z tego co piszesz to do 1 stycznia 2014 weszły przepisy, które u ciebie na stacji po prostu się nie przyjęły ??? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weszły przepisy, które u ciebie na stacji po prostu się nie przyjęły ??? :shock:

Inaczej, przyjęły się jako lekko zmodernizowane, a raczej zinterpretowane ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy się dowiedzieć, czy to brak tablicy był przyczyną zatrzymania DR. W innym przypadku, badanie z adnotacją o ustaniu powodu zatrzymania, oraz wynikiem N, z powodu braku tablicy i odbiór DR, ponieważ:

6. Zwrot zatrzymanego dokumentu następuje niezwłocznie po ustaniu przyczyny uzasadniającej jego zatrzymanie, z zastrzeżeniem art. 133.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że na DR były "usterki powypadkowe", więc brak tablicy jak najbardziej się w tym mieści.

Tak. Na pokwitowaniu jest napisane "uszkodzenia pokolizyjne". TR gdzieś zniknęła podczas wypadku.

 

Zastanawia mnie tylko jedno. Znajomy ma dostarczyć do naszego WK zaświadczenie potwierdzające, że dowód jest w posiadaniu WK właściwego dla dotychczasowej rejestracji auta.

Nie wystarczyłby w tym przypadku telefon między WK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma dostarczyć do naszego WK zaświadczenie potwierdzające, że dowód jest w posiadaniu WK właściwego dla dotychczasowej rejestracji auta.

 

Podejrzewam, że im chodzi o zaświadczenie potwierdzające dane w DR, a nie tylko sam fakt, że zatrzymany dokument wpłynął do urzędu.

 

[ Dodano: 09-01-2015, 10:36 ]

Moje zdanie jest inne.

 

TR gdzieś zniknęła podczas wypadku.

 

Grzegorz - dalej nie widzisz związku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz - dalej nie widzisz związku?

Oczywiście, masz rację, zgodnie z przepisami wynik N z powodu braku TR i nie ma dyskusji,,,

Ja opisałem przypadek, gdzie WK przyjmuje zaświadczenia z badania podczas braku TR lub nawet DR jeśli wiadomym jest, iż z powodu zmiany właściciela te idą do kasacji,,,

Jest to na pewno naginanie przepisów, ale czy łamanie prawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to na pewno naginanie przepisów, ale czy łamanie prawa?
Skoro każde BT ma się zakończyć wynikiem wg. przepisów, to..

Ja bym podszedł do tematu inaczej. Skoro są uszkodzenia pokolizyjne i brak jednej TR, to wynik jak najbardziej N, ale w zaświadczeniu wpis, że ustała przyczyna zatrzymania DR. Jedno nie wyklucza drugiego. TR mogła zniknąć w czasie transportu na lawecie, w warsztacie, który pojazd naprawiał itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da zorganizować tylko trochę życzliwości - miałem dokładnie taki sam wypadek jak w pierwszym poście - samochód z Łodzi rejestrowany w starostwie- Wk się dogadały - Łódz wysłały potwierdzenie zgłoszenia utraty tablicy i zgłoszenie do wykonania wtórnika Faksem do mnie, Na jego podstawie zrobiłem po kolizyjne z którym klient poszedł do naszego WK a Łódz przysłały TR bezpośrednio do nich gdzie została skasowana - bez jazdy i przy lekkim nagięciu przepisów :D Nie wiem dla czego narzekacie na tą Łódz - na normalnych ludzi zawsze się trafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzenie zgłoszenia utraty tablicy i zgłoszenie do wykonania wtórnika Faksem do mnie

 

A od kiedy fax zastępuje aluminium? :x

 

ale w zaświadczeniu wpis, że ustała przyczyna zatrzymania DR.

 

Jeśli nie były wymienione konkretne usterki to moim zdaniem przyczyna nie ustała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mamy nieżyciowe przepisy, bo w podobnych sytuacjach tablice te nie są już potrzebne,,,

To właśnie powiedział mi Naczelnik z Pabianic. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy fax zastępuje aluminium

ŻYCZLIWOŚĆ I ZDROWY ROZSĄDEK ZASTĘPUJE ALUMINIUM :D A naczelnik z Pabianic jest w porządku. Klika razy rozwiązaliśmy problemy bez boleśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A naczelnik z Pabianic jest w porządku

 

Ciekawe czy zmienił się BIP na stronie Pabianic. Swego czasu wypunktowałem karygodne błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dla czego narzekacie na tą Łódz - na normalnych ludzi zawsze się trafi

:ok

Ciekawe czy zmienił się BIP na stronie Pabianic

Tego nie wiem, ale zmienił się Naczelnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.