Skocz do zawartości

Pogotowie techniczne jakie wymogi


Adam091979

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zarejestrować Renault Midliner jako pogotowie techniczne. Jakie warunki musi spełnić .

Samochód ma zabudowę : burta z bokami przesuwnymi dodatkowe drzwi z jednej strony, zamiast tylnej burty najazd hydrauliczny . Na najazd mam papiery z UDT że nie musi być badań . Wewnątrz wciągarka skrzynia z narzędziami . Samochód wykorzystuję do przewozu wózków widlowych z naprawy i do naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód wykorzystuję do przewozu wózków widlowych z naprawy i do naprawy.

Tu wystarczy samochód ciężarowy, natomiast :

Możesz poczytać to:

 

§ 38. 1. Pojazd samochodowy przeznaczony do wykonywania czynności na drodze, pojazd pomocy drogowej i ciągnik balastowy ciągnący przyczepę o szerokości przekraczającej 2,55 m powinny być wyposażone w ostrzegawczy sygnał świetlny błyskowy barwy żółtej samochodowej, widoczny ze wszystkich

Dz.U.2013r.951 z późn. zm. – rozp. w/s warunków techn. pojazdów i zakresu ich wyposażenia. – stan prawny na dzień 01.01.2014. v.1.9 z 15-01-2014r.

Pobrano ze strony: www.norcom.pl - forum dyskusyjne dla SKP i Wydziałów Komunikacji Opracował: B. Maćkowski z materiałów:LEX - 24 -

stron pojazdu z odległości co najmniej 150 m przy dobrej przejrzystości powietrza i niepowodujący oślepiania innych uczestników ruchu oraz odpowiadający warunkom określonym w § 26 ust. 2 pkt 1, 2 i 4.

2. Pojazd pomocy drogowej powinien posiadać:

1) kabinę kierowcy lub nadwozie barwy żółtej lub oznaczone pasem wyróżniającym barwy żółtej spełniającym warunki, o których mowa w § 36;

2) nadwozie konstrukcyjnie przeznaczone do przewozu uszkodzonych pojazdów lub być wyposażony w:

a) hol giętki do holowania motocykla i hol sztywny do holowania pojazdu,

b) ostrzegawczy sygnał świetlny błyskowy barwy żółtej, o konstrukcji umożliwiającej umieszczenie na pojeździe holowanym,

c) dodatkowy zestaw świateł tylnych przeznaczony do umieszczania na pojeździe holowanym w przypadku tymczasowego zakrycia świateł pojazdu holującego.

§ 39. 1. Części urządzeń zamontowanych na pojeździe, wystające poza obrys pojazdu, powinny być oznakowane pasami barwy na przemian białej i czerwonej.

2. Części, o których mowa w ust. 1, powinny być wyposażone w:

1) światło barwy białej, widoczne z przodu i z boków pojazdu - jeżeli część wystaje poza przedni obrys pojazdu na odległość większą niż 1 m;

2) światło barwy czerwonej, widoczne z tyłu pojazdu - jeżeli część wystaje poza tylny obrys pojazdu na odległość większą niż 1 m;

3) światło barwy białej, widoczne z przodu pojazdu, i barwy czerwonej, widoczne z tyłu pojazdu - jeżeli część wystaje poza boczny obrys pojazdu na odległość większą niż 40 cm od zewnętrznych krawędzi powierzchni świetlnych przednich lub tylnych świateł pozycyjnych.

3. Światła, o których mowa w ust. 2, powinny włączać się i wyłączać jednocześnie ze światłami pozycyjnymi pojazdu oraz nie powinny oślepiać innych uczestników ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Furgon , doble kabina czy paka bo tak z opisu to jakoś za bardzo go sobie nie wyobrażam - może fotka - są trzy opcje -zwykły ciężarowy, pomoc drogowa ciężarowy do przewozów pojazdów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest samochód ciężarowy kabina zwykła trzy osoby. Zabudowa skrzynia. Burty boczne - firany . Z jednej strony skrzyni są drzwi. Zamiast tylnej burty jest zamontowany najazd hydrauliczny nie wymagający badania UDT papier z UDT na to mam.

5ae1a66c877ef_J012.thumb.jpg.efc531d3e7dbd3605f637d9a852accd7.jpg

1.jpg.818cf542b55c64ee47a75602aba954e7.jpg

8.thumb.jpg.b8dbc6f966898efc2b70da5ce1ad0873.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób go jako ciężarowy albo do przewozu pojazdów bez zbędnych przeróbek i załóż pomarańczowe kogutu - na pomoc trzeba by było kabinę przemalować lub pas wyróżniający - chyba,że chodzi o tacho ale on i tak powyżej 3,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to on definicji specjalnego nie spełnia.

 

[ Dodano: 19-01-2015, 11:13 ]

Chodzi o to że jako pogotowie techniczne

 

Gdyby był cały zabudowany narzędziami itp. to jak najbardziej, ale już na oko widać, że jego główną funkcją jest przewóz towarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi mi oto jakie warunki musi spełnić ?

 

[ Dodano: 19-01-2015, 11:28 ]

Ja nie mam zamiaru holować żadnych pojazdów . Dlatego chciałbym zarejestrować jako pogotowie techniczne . W działalności mam wpisany samochód ciężarowy na własne potrzeby.

I co mam zrobić żeby móc go tak zarejestrować jako pogotowie techniczne . Koguty czy pasy na kabinie to nie problem ale czy wystarczy . Na skrzyni mam zamontowaną wyciągarkę i skrzynię narzędziową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi mi oto jakie warunki musi spełnić ?

Tacho nie przeskoczysz bo powyżej 3,5 więc te 100 km od bazy nie ma nic wspólnego z tym pojazdem obojętnie czy ciężarowy czy specjalny- a jak na potrzeby własne to możesz wozić "tylko" swój "towar" a nie świadczyć usługi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie potrafi mi odpowiedzieć ?

Nie chcę rejestrować jako pomoc drogowa tylko jako pogotowie techniczne . Warunki powyżej dotyczą pomocy drogowej a co z pogotowiem technicznym ?

 

[ Dodano: 19-01-2015, 12:10 ]

Ja wiem nie chcę świadczyć usług . Chcę tylko przerejestrować na pogotowie techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę rejestrować jako pomoc drogowa tylko jako pogotowie techniczne .

 

Jeśli to ma być pogotowie techniczne, to ma mieć wyposażenie ku temu odpowiadające - to wszystko.

 

takowy pojazd być wyposażony w szafki narzędziowe, stół warsztatowy, które są zamontowane na stałe wówczas można powiedzieć, że w pojeździe dokonano zmian aby przystosować go jako pojazd specjalny zgodnie z definicją "...36) pojazd specjalny - pojazd samochodowy lub przyczepę przeznaczone do wykonywania specjalnej funkcji, która powoduje konieczność dostosowania nadwozia lub posiadania specjalnego wyposażenia; w pojeździe tym mogą być przewożone osoby i rzeczy związane z wykonywaniem tej funkcji;...", nie mogą to być elementy wrzucone na pakę bo będziesz miał samochód ciężarowy a nie specjalny, natomiast jak na stałe zamocujesz te elementy lub będą odpowiednie mocowania do powyższych (bo stół warsztatowy może być np. wypinany z uchwytów i wynoszony na zewnątrz), po za wspomnianym oznaczeniem zewnętrznym i masz pojazd o którym myślałeś. Kategoria N2 lub N3 chyba nie wchodzą w grę bo pierwszy to pojazd od 3,5-12t a drugi powyżej 12t a chyba nie o taki pojazd Ci chodzi choć zasada jest taka sama i wykorzystanie przestrzeni może być większe z racji rozmiarów powyższych.

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=7884&postdays=0&postorder=asc&highlight=pogotowie+techniczne&start=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że specjalny nie zwalnia go z Tacha - nie wiem dlaczego myślicie, że jak specjalny to można bez tacho - pewne pojazdy są zwolnione ale nie pomoc czy warsztat. Przebudować można ale po co dla samej nazwy czy podatku - jazda bez tacho nie wchodzi w rachubę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego myślicie, że jak specjalny to można bez tacho
Nic takiego nie napisałem, odniosłem się tylko co do "pogotowia technicznego".

 

[ Dodano: 19-01-2015, 12:22 ]

A koguty , żółte pasy na kabinie?
czytaj (temat już poruszany na forum):

 

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=7884&postdays=0&postorder=asc&highlight=pogotowie+techniczne&start=30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biker100,

Ja tak "ogólnie" - na pewno nie do Ciebie -" Panie to specjalny więc mogę bez tacha" a to.. to tylko tak złożyli na sztukę bo była dziura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A koguty , żółte pasy na kabinie?
Nie muszą być, jeżeli pojazd nie będzie używany do napraw na drodze. Ma mieć odpowiednie wyposażenie warsztatowe i tyle. Poczytaj wątki, do których Cię odesłali Jacdiag i biker100.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle Koledzy nie zrozumieliście intencji autora pisząc mu o jakichś warunkach, wyposażeniu... On nie chciał przebudowywać pojazdu i przystosowywać go na specjalny/pogotowie techniczne, a chciał jedynie go tak "zarejestrować" w celu ograniczenia kosztów (podatek, OC). Kolega napisał o tym wprost :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle Koledzy nie zrozumieliście intencji autora pisząc mu o jakichś warunkach, wyposażeniu...
nie, blakop autor pomylił adres. Może na spryciarze.pl takie rzeczy ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.