Skocz do zawartości

Zmiana silnika z Diesla na benzynę


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Szczęka mi opadła,opinia rzeczoznawcy po wymianie silnika z "D" na "P" i ów Pan zmienił model pojazdu z BMW 318 TDS na 320 I.Chyba gościa poniosło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając,to jeśli usuniemy ten model i zostanie po zmianie na benzynę BMW model 318 TDS to chyba będzie dobrze ,chociaż model "mówi" o dieslu.

Teraz nasuwa się pytanie czy taka zmiana jest dopuszczalna jeśli model pojazdu informuje o rodzaju paliwa i pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nasuwa się pytanie czy taka zmiana jest dopuszczalna jeśli model pojazdu informuje o rodzaju paliwa i pojemności.

 

BMW nie jest konsekwentne w opisywaniu pojemności poprzez model. Przykładowo BMW serii 5, roczniki 96-2003 w pierwszej fazie produkcji w podmodelu 520 miały silnik 2.0l 150KM, w drugiej fazie było to już 2.2l 170KM. Podobnie 523 - 2.5l 170KM a nie 2.5. W serii 3 istniala podobna niekonsekwencja dla silnika 1.9l. A obiekt rozważań w tym temacie, BMW 3 318TDS ma pojemność 1665cm^3, także jest to de fakto 1.7 a nie 1.8 :)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostanie po zmianie na benzynę BMW model 318 TDS to chyba będzie dobrze ,chociaż model "mówi" o dieslu.
w/g mnie żaden producent nie określa w modelu rodzaju zasilania pojazdu.Modelem może być 318,320 czy też 520.A tds,hdi czy też tdi to już jest nasza nadgorliwość i radosna twórczość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK,OK tu mnie masz,miałem napisać w tamtym poście,że akurat BMW podchodzi do tego nieco innnaczej i często można spotkać d w oznaczeniu modelu ale były jakieś problemy z forum i poszło bez tego :) .Ale często można spotkać w DR peugeoty 307 hdi i inne takie passaty tdi.A mając w ręku dowody zagraniczne,widzimy,że tam nie ma w modelach tych oznaczeń,a u nas się pojawiają i to

już jest nasza nadgorliwość i radosna twórczość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ów Pan zmienił model pojazdu z BMW 318 TDS na 320 I.Chyba gościa poniosło.

Miałem opinię gdzie rzeczoznawca wystawił opinię po zmianach konstrukcyjnych dlA przedmiotowego Fiata Ducato , załączone ładne zdjęcia tralala a w opisie pojazd marki MAN :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwałbym to bardziej dobitnie , ale powstrzymam się , ogólnie opinia przypominała wypociny , ale klient żąda klient ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK,OK tu mnie masz,miałem napisać w tamtym poście,że akurat BMW podchodzi do tego nieco innnaczej i często można spotkać d w oznaczeniu modelu ale były jakieś problemy z forum i poszło bez tego :) .Ale często można spotkać w DR peugeoty 307 hdi i inne takie passaty tdi.A mając w ręku dowody zagraniczne,widzimy,że tam nie ma w modelach tych oznaczeń,a u nas się pojawiają i to
już jest nasza nadgorliwość i radosna twórczość.
Bo nie widziałeś duńskich DR. Mało danych, dużo skrótów w nazwie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Najnowsze rozporządzenie w sprawie Warunków Technicznych Pojazdów mówi:

„2a. Pojazd, o którym mowa w art. 66 ust. 4 pkt 6 lit. b ustawy, powinien spełniać wymagania i warunki techniczne w zakresie dokonanych zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów, obowiązujące w dniu dokonania zmiany rodzaju pojazdu.”,

a artykuł przywołany z ustawy mówi:

Art. 66

4. Zabrania się:

6) dokonywania zmian konstrukcyjnych zmieniających rodzaj pojazdu, z wyjątkiem:

b) pojazdu, w którym zmian konstrukcyjnych dokonał przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w tym zakresie.

Według mnie przepis z rozporządzenia kładzie nacisk na zmianę rodzaju pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.