Skocz do zawartości

Przyciemnione szyby przednie boczne, a usterka drobna - UD


BarAnt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przeglądałem ostatnio po raz któryś listę usterek i mam pytanie. Czy usterkę:

3.2.b) Szyba szklana lub z tworzywa (włącznie z folią odblaskową lub barwioną) niezgodne ze specyfikacjami określonymi w warunkach technicznych. UD UI

Można potraktować jako usterkę drobną (UD) w przypadku delikatnie przyciemnionych foliami szyb przednich bocznych?? Proszę o Wasze zdanie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku delikatnie przyciemnionych foliami szyb przednich bocznych

Ponoć była do zdobycia amerykańska folia spełniająca nasze warunki (tak mi mówił gość trudniący się oklejaniem szyb) jednak nie pokazał mi jej nigdy na szybie ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jest to napisane. W 3.2.b jest to UI ale z drugiej strony w 3.2 b też jest o folii i jako UD. Wiem, że to takie naciągane ale tak z ciekawości zadałem takie pytanie co Wy o tym myślicie.

 

[ Dodano: 10-02-2015, 13:21 ]

Miało być w 3.1 b jako UI. Pomyłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co Wy o tym myślicie.

jak widać może być i tak i tak , jeśli współczynnik będzie min 70 % to możesz dać UD , tak myślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by było najrozsądniejsze tylko marne szanse, ze w przypadku jakiejkolwiek folii będzie to 70% zachowane. Więc to takie masło maślane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z praktycznego punktu widzenia jak najbardziej UI jak nie spełni 70%, a z teoretycznego punktu widzenia to w 3.2.b jest napisane o folii jako UD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony w 3.2 b też jest o folii i jako UD.
- nie o folii, a o szybie, która jest niezgodna ze specyfikacjami włącznie z szybą oklejoną folią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bądź uprzejmy rozwinąć jaka to możliwość, bo mi się zdaję, że dotyczyć może szyb w wyjściach awaryjnych, które mogą być ze specyfikacją niezgodne, bo może dotyczyć to szyb nie tylko w polu widzenia kierowcy. Są jeszcze szyby tylne, szyby boczne, szyby w dachach.

Nic nie stoi na przeszkodzie okleić szybę folią jak sama szyba w niezgodzie. :hah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skąd wzięło się teoretyzowanie o UD?

 

Z kombinowania.

 

Ustawodawca dał możliwość korzystania z UD

 

Za oklejenie przednich bocznych - nie dał.

 

Z praktycznego punktu widzenia jak najbardziej UI jak nie spełni 70%, a z teoretycznego punktu widzenia to w 3.2.b jest napisane o folii jako UD.

 

Szyby przednie boczne to nie jedyna szyby w pojeździe - inne tez mogą nie spełniać po oklejeniu pewnych warunków. Za przednie boczne jest zawsze UI !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mierzyłem w Audi A8: przednia miała 40%, a przednie boczne po 30%. Klient był na dwóch SKP gdzie nie chcieli mu zrobić badania z wynikiem P, ale w trzeciej już dostał P :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to przednia 40%, czolowa przednia miała folię, czy jakiś amerykański wynalazek fotochromatyczny coś jak okulary? 8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przednia miała 40%, a przednie boczne po 30%. (

 

30 i 40 % czego? Przepuszczalności?! :shock:

No ciemność widzę, ciemność.... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Marku, przepuszczalności. Wersja amerykańska, więc pewnie jakiś wynalazek. Na dodatek kierunki z tyłu czerwone :shock: koła 265/35 R22 :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Marku, przepuszczalności. Wersja amerykańska, więc pewnie jakiś wynalazek. Na dodatek kierunki z tyłu czerwone :shock: koła 265/35 R22 :-D

I co takie coś robi na SKP? Przyjechało, żeby zabrać DR... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewne szyby przednie fabryczne i z homo. ( nieznacznie przekraczające 70%)jeśli nie są oklejone to w takim wypadku bym dał - UD, w innym tylko zrywanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przednia miała 40%

Albo urządzenie niesprawne, albo szyba do wymiany tak jak i pozostałe. No chyba, że to szef miejscowej mafii. 8):x Do tego światła. Kto robił pierwsze dopuszczenie do ruchu? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewne szyby przednie fabryczne i z homo. ( nieznacznie przekraczające 70%)

??? za co UD, skoro przekracza 70% ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tyci-tyci. :x

A fotochromy mierzyć przy zgaszonym świetle. Im ciemniejsze otoczenie - tym szkło jaśniejsze.

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tyci-tyci.

Przecież napisał;

( nieznacznie przekraczające 70%)

To już nie może być powyżej ani poniżej ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.