Skocz do zawartości

Honda Civic 1,3 Hybryt rodz. paliwa


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie ten temat nie daje jeszcze spokoju... :-P

 

W tej hybrydzie TYLKO P !!! i tak samo jest w homologacjach.

No ale co jest tak samo w COC?

Podane jest przecież, że jest też silnik elektryczny i rozpisane jest, który silnik ma jaką moc.

 

Zasada jest taka jeśli ma wtyczkę do ładowania - to "P/EE", jeśli aku są ładowane tylko silnikiem (a tak ma Honda) to TYLKO I WYŁĄCZNIE "P" !!!

No właśnie - skąd ta zasada się wzięła? Kto ją wymyślił? :-P

 

Zwróćcie uwagę - w rubrykę P3 - mają być wpisane rodzaje paliwa LUB źródła mocy.

Paliwo mamy jedno, ale czy w tym pojeździe nie ma jednak dwóch różnych źródeł mocy pojazdu (dwa silniki!) :?:

 

Wydaje mi się, że nie chodzi tu o to, w jaki sposób jest ładowany silnik elektryczny, tylko o to, czy w ogóle drugi silnik jest. Bo nawet te silniki elektryczne ładowane "przez wtyczkę" - ładowane mogą być też w taki sam sposób, jak w tej HONDzie.

Poza tym, czy nie jest tak, że przy częstych postojach (jazda w mieście) chwilami silnik spalinowy w ogóle jest wyłączany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by się zastanowić czy źródłem mocy jest silnik czy rodzaj zasilania tego silnika. W hybrydach energia w akumulatorach pochodzi z silnika spalinowego. Chyba, że posiada ona wtyczkę to wtedy zasilane są z sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by się zastanowić czy źródłem mocy jest silnik czy rodzaj zasilania tego silnika.

No właśnie nikt mi nie chce na to pytanie odpowiedzieć :D

W hybrydach energia w akumulatorach pochodzi z silnika spalinowego. Chyba, że posiada ona wtyczkę to wtedy zasilane są z sieci.

Z tego, co czytam wynika, że te "z wtyczką" zasilane są i z sieci, ale też (jak w rozważanej hondzie) z silnika spalinowego ładującego poprzez generator akumulatory oraz z odzyskiwania energii hamowania, więc... :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo mamy jedno, ale czy w tym pojeździe nie ma jednak dwóch różnych źródeł mocy pojazdu (dwa silniki!)

Cytując katalog ITS :

Rodzaj paliwa alternatywnego :Energia elektryczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by się zastanowić czy źródłem mocy jest silnik czy rodzaj zasilania tego silnika.

 

Dokładnie, poza tym ciężko prąd potraktować jako paliwo, i stąd zapewne określenie źródło mocy. W Hondzie paliwem i pośrednio źródłem wszelkiej mocy jest benzyna, a już np Mitsubishi Outlander PHEV ma złącze do ładowana i energia może być dostarczona spoza samochodu nie tylko w benzynie...

 

hmm... nie wiem czy mamy jakieś hybrydy na placu, jutro się popytam o to co jest w COC wpisane (jak coś mamy), ale z tego co pamiętam (już kiedyś sprawdzałem) to Hondy maja tylko P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi sie, ze w tym roku miałem PHEV-a na badaniu na hak. A jak używam czytnika to "skany" DR są w systemie.

A więc PHEV, mimo zasilania z sieci elektrycznej ma wpisane jako rodzaj paliwa tylko P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co jest tak samo w COC?

Podane jest przecież, że jest też silnik elektryczny i rozpisane jest, który silnik ma jaką moc.

 

Miałem jakiś nowy hybrydowy nie "tankowany" z sieci i w COC był jednopaliwowy P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla mnie to określenie źródła mocy dotyczy jako takiego zasilania elektrycznego, bo prąd raczej trudno uznać za rodzaj paliwa. Logiczne wydaje mi się uznanie pojazdu hybrydowego bez możliwości ładowania baterii z zewnątrz za pojazd zasilany P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. To w takim razie w przedmiotowej Hondzie ile występuję rodzajów paliwa lub źródeł mocy?

w rubryce przy kodzie P.3 - wpisuje się rodzaj paliwa lub źródło mocy (...) jeżeli występuje więcej niż jeden rodzaj paliwa lub źródło mocy
To cytat z instrukcji rejestracji, ale pomińmy WK, pomińmy Homo, pomińmy DR.

 

Auto jeździ na benzynę i na prąd (mniejsza skąd czerpie go), więc co podać w DIP jak objaśnień do pozycji brak.

I gdzie stoi, że wtyczka ma być?

Za to objaśnienia do Wymaganych Danych w Rejestrze Zamieszczanych definiują EE jako paliwo, z resztą identycznie jak Rozporządzenie w Sprawie Rejestracji:

** Symbole rodzajów paliwa:

(...)

EE – energia elektryczna,

999 – inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jeździ na benzynę i na prąd (mniejsza skąd czerpie go)
Właśnie to jest podstawa. I szczegół dotyczący "skąd go czerpie" jest tutaj najistotniejszy. W hybrydach, które nie mają możliwości ładowania akumulatorów z sieci elektrycznej, prąd zostaje wytworzony poprzez spalanie paliwa i zmagazynowany z akumulatorach. Jedyną możliwością naładowania akumulatorów jest uruchomienie silnika spalinowego, więc moim zdaniem źródłem mocy jest silnik spalinowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aboz ja wiem, że można bez końca.

A to przez Fenicjan bo wynaleźli pieniądza, a to ropa droga, a benzyna przecież jej pochodna... a silnik trudno zapalić bez akumulatora.

To w końcu co daję pierwszego energetycznego kopa?

Dla mnie sprawa prosta: auto zachowuje autonomię wykorzystując jako paliwo gaz, benzynę, prąd, ropę, wodę i inne.

Takie mam zdanie i nie dostrzegam wielkiego błędu wpisując P/EE w przedmiotowej sprawie.

Tym bardziej, że na dzisiaj wygląda to mniej więcej tak:

No właśnie - skąd ta zasada się wzięła? Kto ją wymyślił? :-P
tancze.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co daję pierwszego energetycznego kopa?

np. grawitacja = droga z górki

 

DSCF1394.JPG

 

 

 

albo jeden silny (kilku cherlawych) i na "pych" też odpali

 

... z wyjątkiem motorówki ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co jest tak samo w COC?

Podane jest przecież, że jest też silnik elektryczny i rozpisane jest, który silnik ma jaką moc.

 

Miałem jakiś nowy hybrydowy nie "tankowany" z sieci i w COC był jednopaliwowy P.

To wiem, zresztą napisałam we wcześniejszym poście

W pojazdach hybrydowych - takich "bez wtyczki" - w świadectwie zgodności wpisywane jest, że jest jednopaliwowy, ale jest podana i ogólna moc silnika, i moc silnika elektrycznego.

 

Chciałabym zobaczyć jak jest napisane w COC samochodu "z wtyczką".

Myślicie, że wówczas byłoby: dwupaliwowy? :-P

Wydaje mi się, że nie. A to, że ma zasilanie z sieci wynikałoby z innego zapisu. A może i nie... :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym zobaczyć jak jest napisane w COC samochodu "z wtyczką".

Myślicie, że wówczas byłoby: dwupaliwowy? :-P

 

Myślę, że tak - dwupaliwowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym zobaczyć jak jest napisane w COC samochodu "z wtyczką".

Myślicie, że wówczas byłoby: dwupaliwowy? :-P

 

Myślę, że tak - dwupaliwowy.

Założymy się? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tak - dwupaliwowy.

 

Założymy się? :D

 

Przypomniało mi sie, ze w tym roku miałem PHEV-a na badaniu na hak. A jak używam czytnika to "skany" DR są w systemie.

A więc PHEV, mimo zasilania z sieci elektrycznej ma wpisane jako rodzaj paliwa tylko P

 

Jak tak ma w DR, to chyba w COC tez miał? Choć to dla mnie dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, że wygram ten zakład? :-D

 

Gdyby się jednak okazało, że faktycznie w obu przypadkach wpis w COC jest taki sam, to Wasza zasada "upadnie" :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie też, że w tym homo punkt 49.2 zasięg przy zasilaniu energią elektryczną jest określony jako "nd", czyli auto jako takie nie może poruszać się z wykorzystaniem samej energii elektrycznej więc nie jest dwupaliwowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Panowie mam pytanie. W zeszłym tygodniu robiłem przegląd Peugeot 508 Hybryda i pani w wydziale komunikacji chciała żebym napisał jej oprócz mocy silnika spalinowego moc silnika elektrycznego, i gdzie ja mam to dopisać, bo w DIP-ie nie ma miejsca?

Dopisałem Jej to w BTP w uwagach, ale pewien nie jestem nie jestem czy to dobrze?

Czy mamy teraz to za każdym razem dopisywać, bo jest problem z tą daną. Panowie w Peugocie mieli nawet problem i dopiero po 1 godz powiedzieli Mi jaka ma moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Literalnie w DIP nie ma miejsca na "dwie moce", ale WK ma wpisywać obie i wtedy pojawią się w adnotacjach DR. Dlatego, WK ma prawo skierować na ustalenie danych (lub sam właściciel od razu o to zawnioskuje na stacji) - więc w sumie jest "okazja" doliczyć kasę za ustalenie danych. Ale "dobrym obyczajem" byłoby wpisanie tego gratis w uwagach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.