Skocz do zawartości

Vw CADYY 2010 z osobowego na ciężąrowy


ozii1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam sprowadzonego z Francji VW Caddy z 2010 r. w zagranicznym dowodzie wpisane rodzaj pojazdu osobowy podrodzaj kombi, 5 miejsc siedzących. Klient chcę zarejestrować ten pojazd jako ciężąrowy. Czy wstawienie grodzi za siedzeniami przez odpowiednią firmę i opis zmian konstrukcyjnych wystarczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobowy podrodzaj kombi

Podczas zmian konstrukcyjnych trzeba by było zmienić podrodzaj, bo jak pozostanie kombi to nici z odliczania vat-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nici z odliczania vat-u.
będą też jak się US poorientuje, że to zmiana celem odliczeń. Wynajdą sobie paragrafy i uwalą przedsiębiorcę. Przecież nie problem kupić samochód, od którego VAT można odliczyć. Chyba, że zmiana na ciężarowy ma być tylko na badaniu, bo i z takimi sytuacjami się spotkałem :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak pozostanie kombi to nici z odliczania vat-u.

 

Nie zostanie kombi, bo dla ciężarowego nie ma takiego podrodzaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Panowie mam podobne pytanie więc dołączam do tematu.

Bmw X3 zarejestrowany w belgi jako N1, 4 miejsca siedzące, dwie tabliczki znamionowe.

Klient który sprowadził auto wyrzucił kratkę,jest 5 miejsc siedzących i 5 pasów(jeden pas wcisnięty miedzy siedzenia).

Klient chce zarejestrować jako osobowy.Na tabliczkach znamionowych jest róznica 5 kg wydaje mi się że chodzi o wagę kratki.

Jak to zrobic żeby miało ręce i nogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pierwszego OBT, badanie po zmianach. Jeśli TZ są z danymi to biorę te z ostatniego etapu.

Na tabliczkach znamionowych jest róznica 5 kg wydaje mi się że chodzi o wagę kratki.
Raczej żeby się zmieścił w wymaganiach UE, co do mas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

facet który robi szkolenia- rejestracja czasowa i zrobić mu 1+ zmiany konstrukcyjne.

Pan z wydziału rób 1 zgodnie ze stanem faktycznym, masy z tabliczki org. bo ta jest dla osobowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan z wydziału rób 1 zgodnie ze stanem faktycznym, masy z tabliczki org. bo ta jest dla osobowego.
Ciekawe co grozi panu z WK za nakłanianie do popełnienia przestępstwa. Przecież w oryginalnym dokumencie są inne dane niż w rzeczywistości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie ze stanem faktycznym równa się wynik negatywny. Chyba o to temu z wydziału chodzi.

Ciekawe co będzie z akcyzą? :x A z resztą co mnie to. Są urzędy od tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient wrócił szczęsliwy z badaniem i powiedział że jestem poje...... i wymyślam problemy.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymyślam problemy.

Klient miał rację, bo miałeś dać N za brak kratki i niezgodność ilości miejsc a nie wymyślać,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze badanie zgodnie ze stanem faktycznym. Czyli okresowe przed pierwszą i opis zmian do tego. W czym problem??

 

Co do TZ... Jednej metody nie ma, ale jak najbardziej w tym wypadku powrót do danych z pierwszej TZ jest zasadny. Nawet nie wiem, czy tej drugiej TZ nie powinno się obecnie usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do TZ... Jednej metody nie ma, ale jak najbardziej w tym wypadku powrót do danych z pierwszej TZ jest zasadny. Nawet nie wiem, czy tej drugiej TZ nie powinno się obecnie usunąć.

 

Nie widzę w ogóle tej zasadności. To jest pojazd ciężarowy po zmianach i nie widzę żadnego powodu żeby mu nagle zmieniać DMC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z TZ?

 

Z jednej strony mam tabliczkę N1 - którym pojazd już nie jest i w zasadzie powinna ona z auta zniknąć. Z drugiej strony mam też TZ I etapu na auto M1, czyli osobowy, którym auto w tej chwili jest. A tam z kolei DMC jest inne niż to w DR :?

 

[ Dodano: 27-05-2016, 17:19 ]

Czyt. z natury, w tym problem ,,,

 

Nadal nie rozumiem w czym.

 

Przyjeżdżam do Ciebie na badanie okresowe i widzisz, że dane niezgodne, bo w międzyczasie przebudowałem pojazd. To mi nie zrobisz badania z opisem zmian tylko co? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednej strony mam tabliczkę N1 - którym pojazd już nie jest i w zasadzie powinna ona z auta zniknąć.

 

Ale dlaczego? Dane na niej są aktualne (masy), a zmienia się jedynie rodzaj, co nie jest tożsame z homologacją "pierwotną".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie rozumiem w czym.

Ano w tym, że pracuję na podstawowej a sugestia WK jest jednoznaczna, "piszesz co widzisz",,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak pracujesz na podstawowej no to nie możesz tego badania zrobić, bo to zmiany konstrukcyjne.

 

Ale to, żeby robić badanie tak jak jest, anie pod papiery jest jak najbardziej słuszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan z wydziału rób 1 zgodnie ze stanem faktycznym, masy z tabliczki org. bo ta jest dla osobowego.

Nie wiem, czy pan zmiany miał na myśli ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na szkoleniu w Bydgoszczy przerabialiśmy tego typu przypadek. Zgodnie z tym, czego uczył nas wykładowca, wynik badania powinien być pozytywny, natomiast w uwagach powinien być opis :

 

>>W zagranicznym - francuskim - dowodzie rejestracyjnym nr ...... w rubryce "rodzaj pojazdu" znajduje się wpis "samochód ciężarowy", kod S1- 2 miejsca siedzące. Natomiast na badanie przyjechał samochód osobowy marki ..... . Pojazd posiada 5 miejsc siedzących zamontowanych w miejscach przewidzianych przez producenta.<< (cytowałem z materiałów szkoleniowych)

 

Reszta to sprawa WK. Może "panu z WK" właśnie o coś takiego chodziło ? Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.