Skocz do zawartości

Ile za badaniae po kolizji


wojtek1150

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie jest Wasze Panowie zdanie na ten temat wyjasnieniach ITS wg załacznika
kolejna interpretacja, która nie stanowi wykładni prawa.[/quote

 

 

To jakich tam w ITS maja prawników.

Ręce opadaja !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 403
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    31

  • Psuj

    27

  • aboz

    25

  • skpauto

    23

Top Posters In This Topic

ARTUR2214, ITS działa na rzecz tych, którzy im płacą. Skoro wśród swoich klientów mają SKP to jakiego wyniku się spodziewałeś...

 

 

A Pan gdzie pracuje?? w SKP czy w tartaku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli SKP robi badanie powypadkowe za 94 zł to sama robi sobie pod górę , co mają z tego ze zaniżają ceny, ciekawe co sprawdzają za te 94 zł ?gdzie tak jest ? Badanie powypadkowe jest rozszerzeniem okresowego!

 

Pod górkę robią sobie te SKP co rozdają gratisy i zaniżają jakość badań, bo tracą kasę.

Natomiast Ci co zawyżają ceny to robią klientom pod górkę.

 

[ Dodano: 30-01-2015, 12:58 ]

Jakie jest Wasze Panowie zdanie na ten temat wyjasnieniach ITS wg załacznika.

Pozdrawiam

Nasza zdanie nie ma tu zbytniego znaczenia, choć niewątpliwie ten cennik jest naciągany.

Ważne natomiast jest to, że przynajmniej lubelski oddział TDT nie podziela stanowiska ITS-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nasza zdanie nie ma tu zbytniego znaczenia, choć niewątpliwie ten cennik jest naciągany.

Ważne natomiast jest to, że przynajmniej lubelski oddział TDT nie podziela stanowiska ITS-u./

 

 

a co robic .jesli stanowisko ITS jest zbiezne z WK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy SKP jest kontrolowana tylko przez WK, to wskazane jest aby zastosować się do zaleceń, oczywiście jak wydane są na piśmie, choć jak w oczywisty sposób łamią prawo to można je olać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co robic .jesli stanowisko ITS jest zbiezne z WK?

Zażądać na piśmie i wykonywać jak chcą, choćby przepis nakazywał inaczej,,,

 

 

Też tak własnie robimy !

i stosujemy zasadę RWD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak WK Ci każe klepać OBT zaocznie, też będziesz to robił?

 

A jak Ci WK raz każe klepać zagraniczne z tablicami, a za chwilę bez tablic to będziesz tak robił? 8)

Nie odpowiadaj :shock:

A nie boisz się, że Ci co robili wcześniej z tablicami będą się teraz chcieli sądzić z Tobą?

 

A ja Kolegę rozumiem bo... Wielu z Was robi tak jak WK każe, ale na forum to każdy "gieroj" 8)

Poza tym w moich okolicach też tak jest na wielu SKP, stąd moje zdziwienie, że nikogo nie dziwi 94...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu z Was robi tak jak WK każe, ale na forum to każdy "gieroj"

Dobrze Ci się mówi nie będąc diagnostą, często się inaczej nie da po prostu,,,

Pół biedy jeśli WK wspólnie z diagnostami łamie przepisy, przyjmując te wystawione niezgodnie z prawem dokumenty,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół biedy jeśli WK wspólnie z diagnostami łamie przepisy, przyjmując te wystawione niezgodnie z prawem dokumenty,,, [/quote

 

 

Kolego Janusz - to czyja wykladnia jest dla Ciebie najwazniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak WK Ci każe klepać OBT zaocznie, też będziesz to robił?

 

A jak Ci WK raz każe klepać zagraniczne z tablicami, a za chwilę bez tablic to będziesz tak robił? 8)

Tak właśnie robię, o czym pisałem niejednokrotnie. Ale w przypadku nakazu wpisywania wartości pomiarów zanieczyszczeń gazowych pod karą odebrania uprawnień, to właśnie diagności i SKP sprawili, że tenże nakaz został zmieniony i to szybko (pomijam sposób w jaki zostało to zrobione). Mam wrażenie, że zdz robi to co mu WK każe bez oglądania się na przepisy. I nie do końca wie co mu ten WK tak naprawdę nakazał, bo nie potrafi się podeprzeć podstawą prawną. Jeśliby poparł swoje stwierdzenia, faktem rozbieżności w ocenie zakresu DBT powypadkowego, to dla mnie sprawa jasna. A tu nic, tylko stwierdzenie, że tak kazali (chociaż i tak uważam, że rozmija się prawdą co do treści zaleceń). W sądzie nie wystarczy powiedzieć, że ktoś Ci coś kazał zrobić. Nie jest to żadną okolicznością łagodzącą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja już tego nie rozumię

OBT = 98

DBT = zakres OBT + min geometria i sprawdzanie dokręcenia śrub = 94

zakres większy a cena mniejsza?

 

[ Dodano: 30-01-2015, 15:54 ]

chyba że kasujecie 94 bez sprawdzania auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakres większy a cena mniejsza?
- Życie.
DBT = zakres OBT + min geometria i sprawdzanie dokręcenia śrub = 94
- Bądź uprzejmy zajrzeć do rozporządzenia 996 w skrócie zwanego "zakresem" i w § 3 od punktu 1 do punktu 14 i wyłapać niuanse między sposobami obejmującymi sprawdzenie i ocenę w sposób określony od punktu do punktu' date=' a sposobem obejmującym sprawdzenie i ocenę w sposób określony dla okresowego badania technicznego.

Troszkę nadużyłem "sposobu", ale co mi tammm... :roll:

chyba że kasujecie 94 bez sprawdzania auta
- Nie łącz "zakresu" z "tabelą opłat" !!! To znaczy poprawnie łącz. To znaczy wykonuj czynności zgodnie z zakresem i przporządkowuj ceny zgodnie z tabelą opłat.

Bo w cenniku nigdzie nie stoi, że za wykonanie czynności od punktu 0 do 10 należy pobrać, doliczyć, skasować dodatkowo 98 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a za po wypadek 94+okresowe,oczywiście klient zawsze wnioskuje :)

 

A jeśli to będzie samochód osobowy zarejestrowany po raz pierwszy powiedzmy miesiąc temu? Jakim prawem naciągniesz go wtedy na OBT, które nie dość, że odbierze mu termin 5-letni, to jeszcze skróci 3-letni? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas powypadkowe, zawsze zgodnie z rozporządzeniem o badaniach i cennikiem - czyli 94 zł. Mogę dać na piśmie. Jak ktoś naciąga klientów na okresowe - jego problem, teoretycznie tez się z tego wykpi (mówiąc, że klient chciał) ale część klientów na pewno pojedzie gdzie indziej...

 

 

zakres większy a cena mniejsza?

 

A bo to w jednym przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.