Skocz do zawartości

O1 w ducato?


Demart

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawę zapewne wyjaśnią przypisy na dole briefu.

Nie zdziwił bym się, gdyby ograniczenie masy przyczepy wynikało z uciągu haka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawę zapewne wyjaśnią przypisy na dole briefu.

Nie zdziwił bym się, gdyby ograniczenie masy przyczepy wynikało z uciągu haka.

 

W briefie na dole nic nie ma na ten temat, a haka nie miał zamontowanego i był to Pegeot Boxer. Pomyliło mi się bo ducato to to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może miał windę i .....

A może..............

To wszystko jednak świadczy o tym, ze zawsze można w konkretnym przypadku sprawę wyjaśnić i nie trzeba gdybać.

Jedno jest pewne F3-F1 to nie koniecznie jest O1 :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oderwanie wartości O.1 od F.2 i F.3 - widać, że coś jest nie tak.

 

Może i oderwane, ale za co ma byc negatyw, jak wszystkie dane z tabliczki zgadzają się z DR. Ktoś tu chce być świętszy od Papierza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściej trafiasz na niejasne zapisy parametrów pojazdów?

To współczuję!

 

Auto HOMOLOGOWANE, rocznik 2014

 

F1 + O1 6530

F3 6630

 

To ja współczuję klientom diagnostów którzy szukaja problemów tam gdzie ich nie ma...

ScreenShot049.thumb.jpg.618f179f985728cf75b7dde9b44088ed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1 + O1 6530

F3 6630

 

100 kg to pewnie nacisk na hak ujęty w homo (czyli DMC pojazdu przy ciągnięciu przyczepy wzrasta o 100 kg). Ale 500 kg to już strasznie dużo - i tutaj coś ewidentnie nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja współczuję klientom diagnostów którzy szukaja problemów tam gdzie ich nie ma...

No nie wiem...

W tej dyskusji jesteś jedynym, który twierdzi że w omawianym przypadku wszystko się zgadza.

 

[ Dodano: 11-05-2015, 14:06 ]

chciałem jeszcze dopisać, to co napisał już Michał, ale już to zostało przez niego wyartykułowane.

więc podpisuję się pod jego postem :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 kg to pewnie nacisk na hak ujęty w homo (czyli DMC pojazdu przy ciągnięciu przyczepy wzrasta o 100 kg).

nie ma takiego przepisu :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiego przepisu :x

 

W jakim sensie? Często w homo jest taki właśnie zapis - "podczas ciągnięcia przyczepy DMC pojazdu wynosi ...".

 

Myślę, że jest to pochodną przepisu na nacisk:

 

1) w przypadku pojazdów przeznaczonych do ciągnięcia przyczepy producent może określić inną, wyższą wartość maksymalnego nacisku osi tylnej stosowaną wyłącznie podczas ciągnięcia przyczepy;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O masz! Też mi parametr [O.2] - ciekawe czy ktoś będzie drążył temat?

A rzeczywistość wyjaśnienia oczywistej omyłki bywa okrutna czasowo i finansowo. :D

7500.jpg.8c352252f1767454613fc32cb23c365a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często w homo jest taki właśnie zapis - "podczas ciągnięcia przyczepy DMC pojazdu wynosi ...".

O ile nacisk jest spotykany i jest nawet na TZ znamionowej to co DMC z chęcią zobaczę przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu piszesz nie na temat? :P

- już, już, już się nawracam i nie tylko do [O.1] powracam zapodając słusznego załącznika, a to już kolejny kwiatek z dzisiaj:

3490.JPG.5c7a65b04004e39f2a5819ba3a32d014.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co się w tym systemie dzieje -dlaczego takie dokumenty w ogóle wychodzą z urzędu -czy ludzie są ślepi czy to takie podejście do pracy.................... :cool::x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeszcze ktoś te dokumenty odbiera,a my tu cały czas o świadomości kierowców co do stanu technicznego :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile nacisk jest spotykany i jest nawet na TZ znamionowej to co DMC z chęcią zobaczę przykład.

 

TZ w urzędzie nie widuję, więc ciężko będzie ;)

 

Widuję natomiast świadectwa zgodności czy wyciągi ze świadectwa homologacji i tam jest tak wpisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeszcze ktoś te dokumenty odbiera,a my tu cały czas o świadomości

No nie :) A to tylko :jedno zero za dużo,to omsknął się paluszek......Ciekawe dlaczego tak na luzie nie podchodzą klienci jak odbierają np. umowę kredytową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego tak na luzie nie podchodzą klienci jak odbierają np. umowę kredytową

Podchodzą spięci, tylko jak przeczytają to i tak nic z tego nie rozumieją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.