Skocz do zawartości
biker100

Wystawienie zaświadczenia z badania techincznego

Czy po zakończeniu przeprowadzania badania technicznego pojazdu:  

139 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

biker100

W związku z krążąca w naszym środowisku opinią dotyczącą wystawiania zaświadczenia po zakończeniu badania technicznego pojazdu związaną z treścią poz.776 § 4.4.9) Po zakończeniu przeprowadzania badania technicznego pojazdu uprawniony diagnosta niezwłocznie dokonuje wpisu o wyniku tego badania do rejestru badań technicznych pojazdów, zwanego dalej „rejestrem”, a także dokonuje wpisu do dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.

 

proszę Was o wypełnienie ankiety.

 

Dziękuję.

 

[ Dodano: 18-06-2015, 17:08 ]

Gwoli przypomnienia zapis:

poz.776 § 8. 1. Wpisy w dokumentach, o których mowa w rozporządzeniu, powinny być potwierdzone pieczątką stacji kontroli pojazdów, datą, podpisem uprawnionego diagnosty wykonującego badanie techniczne pojazdu oraz pieczątką identyfikacyjną i imienną uprawnionego diagnosty.

 

W związku z powyższym mam pytanie do kolegów, którzy tylko digitalizują zaświadczenie wystawiane po zakończonym badaniu technicznym:

- jak realizujecie obowiązek wynikający z cytowanego powyżej paragrafu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ketiw38

A w jaki sposób "zdygitalizowane" zaświadczenia są dostarczane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Andrzej65
A w jaki sposób "zdygitalizowane" zaświadczenia są dostarczane?

 

A gdzie jest napisane że muszę je dostarczyć, mam wystawić i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biker100

Jeżeli idzie o słowo "wystawiać", bo to ono jest głównym źródłem zamieszania to poniżej zamieszczam interpretacje indywidualne i chociaż nie dotyczą one zaświadczeń wystawianych po wykonaniu badania technicznego przez diagnostę to jednak dotyczą rozwiania wątpliwości co ustawodawca miał na myśli zapisując w rozporządzeniu - wystawia:

 

IPPP2/443-257/13-2/JW | INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

 

ILPP2/443-9/13-4/SJ | INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

 

"Wystawienie faktury należy rozumieć jako sporządzenie dokumentu oraz jego przekazanie innemu podmiotowi, a przez to wprowadzenie faktury do obrotu prawnego".

 

 

źródło: http://interpretacje-podatkowe.org/wystawienie-faktury

 

Jest jeszcze jeden argument za drukowaniem i przekazywaniem zaświadczeń z badań ale może jak ktoś przedstawi argument przeciw temu co już zostało napisane.

 

Oraz odpowie na pytanie zadane w poście 1.

 

[ Dodano: 18-06-2015, 21:48 ]

mam wystawić i tyle
no nie tyle, bo jeszcze masz obowiązek potwierdzić pieczątką stacji kontroli pojazdów, datą, podpisem uprawnionego diagnosty wykonującego badanie techniczne pojazdu oraz pieczątką identyfikacyjną i imienną uprawnionego diagnosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź
W związku z krążąca w naszym środowisku opinią dotyczącą wystawiania zaświadczenia po zakończeniu badania technicznego pojazdu związaną z treścią poz.776 § 4.4

A czemu tylko z tą treścią?

A nie z :

 

10. Wykonując okresowe badanie techniczne, o którym mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, uprawniony diagnosta wystawia

dokument identyfikacyjny pojazdu, który jest załącznikiem do zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym

pojazdu. Wzór dokumentu identyfikacyjnego pojazdu jest określony w załączniku nr 4 do rozporządzenia

 

5) w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym,

z zastrzeżeniem art. 66 ust. 4 pkt 5 i 6 ustawy, z wyłączeniem montażu instalacji do zasilania gazem –

obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych, w sposób określony dla okresowego badania technicznego

pojazdu, oraz zakres czynności określonych w pkt 1–2 działu I załącznika nr 2 do rozporządzenia, a także

ustalenie nieznanych lub nowych danych technicznych pojazdu, podczas przeprowadzania badania technicznego pojazdu

w sposób określony w dziale II załącznika nr 2 do rozporządzenia, oraz sporządzenie opisu zmian dokonanych

w pojeździe, zgodnie z załącznikiem nr 5 do rozporządzenia

 

§ 4. 1. Podczas wykonywania dodatkowego badania technicznego pojazdu, o którym mowa w § 3 ust. 1 pkt 9 rozporządzenia

i pkt 9.1.2.3 umowy ADR, dla którego umowa ADR wymaga wystawienia świadectwa dopuszczenia pojazdów do

przewozu niektórych towarów niebezpiecznych, uprawniony diagnosta wykonujący badanie techniczne pojazdu wystawia

zaświadczenie o przeprowadzonym dodatkowym badaniu technicznym pojazdu przeznaczonego do przewozu niektórych

towarów niebezpiecznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biker100
A czemu tylko z tą treścią?
oczywiście Grześ, wszystkich zapisów gdzie widnieje nieszczęśliwe - wystawia. Weź tylko pod uwagę fakt, że jeżeli wyjaśnimy, uporamy się z zapisem, który podałem to pozostałe rozwiążą się, mówiąc kolokwialnie "automatycznie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Grzegorz Łódź

- No ale zdygitalizowanym idzie o to, że oni nie widzą sensu w wystawianiu dokumentu jako czynności wydrukowania, ostemplowania, podpisania i przekazania zaświadczenia, a tylko... zdygitalizowaniu. Im się to wystawianie jakoś magicznie li tylko w kompie samo wystawia. :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biker100
a tylko... zdygitalizowaniu.
ok, rozumiem, to niech "zdygitalizowani" rozpoczną od zmiany zapisów w aktach prawnych, a nie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paprock

... pitolą!

:hah:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz Łódź
No ale zdygitalizowanym idzie o to, że oni nie widzą sensu w wystawianiu dokumentu jako czynności wydrukowania,

A DIP ,opis zmian.ADR jakoś drukują i nie robią z tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Psuj
niech "zdygitalizowani" rozpoczną od zmiany zapisów w aktach prawnych,

 

Raczej niech zaczną od zmiany doradcy, bo ten ich kiedyś w kłopoty wpędzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biker100

Na obecną chwilę 6 respondentów zadeklarowało, że nie drukuje i nie wydaje zaświadczenia ale żaden nie odpowiedział na pytanie zawarte w pierwszym poście. Pozwolę sobie zatem na przypomnienie:

 

poz.776 § 8. 1. Wpisy w dokumentach, o których mowa w rozporządzeniu, powinny być potwierdzone pieczątką stacji kontroli pojazdów, datą, podpisem uprawnionego diagnosty wykonującego badanie techniczne pojazdu oraz pieczątką identyfikacyjną i imienną uprawnionego diagnosty.

 

W związku z powyższym mam pytanie do kolegów, którzy tylko digitalizują zaświadczenie wystawiane po zakończonym badaniu technicznym:

- jak realizujecie obowiązek wynikający z cytowanego powyżej paragrafu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
crackers

jedno jest pewne,gdy będą już nowe DR w postaci zbliżonej do dowodu osobistego to wszyscy będą realizować obowiązek wynikający z paragrafu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biker100
gdy będą już nowe DR w postaci zbliżonej do dowodu osobistego
ale to nie wzór dowodu rejestracyjnego implikuje diagnostę do stosowania prawa i jego przestrzeganie.

 

gdy będą już nowe DR w postaci zbliżonej do dowodu osobistego to wszyscy będą realizować obowiązek wynikający z paragrafu
albo po kontroli nadzór skieruje sprawę do sądu administracyjnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
crackers

a skąd na tej kontroli wywróżą,że dany UDS nie wydawał zaśw.z BT.Chyba,że mówisz o tajemniczym kliencie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biker100
a skąd na tej kontroli wywróżą,że dany UDS nie wydawał zaśw
z oprogramowania do obsługi SKP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
crackers

rozwiniesz to,bo podejrzewałem,że użyjesz tego argumentu.Właśnie teraz posprawdzałem,zrobiłem 2 badania bez wydruku zaświadczenia,następnie wydruk rejestru za dzień i na wszystkich pozycjach mam zaznaczoną "z" przy serii i nr DR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biker100

Nie wiem z jakiego oprogramowania korzystasz, w Patronacie "Z" jest widoczne dopiero po faktycznym wydruku zaświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rurek777

dokładnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag

Program z tego samego miejsca, co kot u Pawlaka & Kargula :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biker100

Znaczy się z centralnej Polski ... :P:evil:

 

No i wszystko jasne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
crackers
z jakiego oprogramowania korzystasz
:)
Znaczy się z centralnej Polski ...
:x

Co do patronatu zgadzam się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biker100
2 badania bez wydruku zaświadczenia,następnie wydruk rejestru za dzień i na wszystkich pozycjach mam zaznaczoną "z" przy serii i nr DR
czyli uczestniczysz w łamaniu prawa - tak mi się bynajmniej wydaje, ponieważ:

 

poz.776 zał.8 pkt. 3

3. W przypadku wydawania zaświadczenia o przeprowadzeniu badania technicznego pojazdu, należy ten fakt oznaczyć symbolem „Z” w rubryce rejestru „Seria i numer dowodu rejestracyjnego” (numer zaświadczenia jest identyczny z numerem rejestru).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
crackers
czyli uczestniczysz w łamaniu prawa
zbyt daleko wysunięte wnioski,wręcz pomówienia :D przecia napisałem
Właśnie teraz posprawdzałem,zrobiłem 2 badania bez wydruku zaświadczenia
w celach naukowych ,mających na celu obalenie lub nie Twojej tezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
biker100
zbyt daleko wysunięte wnioski,wręcz pomówienia :D przecia napisałem
a ja napisałem
tak mi się bynajmniej wydaje
;-)

 

 

Ale istnieje możliwość odznaczenia w programie, z którego korzystasz opcji zezwalającej na zakończenie badania bez wydania zaświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.