Skocz do zawartości

Wystawienie zaświadczenia z badania techincznego


biker100
 Share

Czy po zakończeniu przeprowadzania badania technicznego pojazdu:  

153 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie wymiany DR. Na szkoleniu odnośnie CEP2.0 była informacja, że klient od 13-11-2017r. nie ma obowiązku wymiany DR z powodu braku miejsca na wpis. Może ktoś wie, gdzie to jest na to odpowiedni przepis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    9

  • Paprock

    8

  • crackers

    10

  • biker100

    29

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 years later...
W dniu 16.11.2017 o 18:39, S.K.P-POZNAŃ napisał:

nie ma takiego przepisu

mamy 24.08.2021 - czy powstał taki przepis?
każdy diagnosta mówi co innego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniesienie obowiązku wymiany dowodu rejestracyjnego jeżeli nie ma wolnego miejsca na potwierdzenie badania technicznego.Art. 1. 12)

Dotyczy art. 74a ust. 5 pkt. 3

 

gdy właściciel pojazdu albo podmiot, o którym mowa w art. 73 ust. 2 i 5, wyrazili wolę wymiany dowodu rejestracyjnego, jeżeli diagnosta wypełnił wszystkie rubryki w dowodzie rejestracyjnym przeznaczone do wpisania terminu następnego badania technicznego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRD Art74a pkt5 ust.3 mówi o tym, że właściciel nie musi wymieniać dowodu. A w rozporządzeniu o sposobie przeprowadzania badań jest napisane, że diagnosta wbija w dowód jeżeli jest miejsce paragraf 6 pkt 9

Przechwytywanie.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2021 o 17:31, uzytkownik2 napisał:

czy powstał taki przepis?

Przecież to i tak klientom nie przeszkadzało. Przyjeżdżają z nie wymienionym DR nawet od czterech lat, jeden nawet pięć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2021 o 21:13, Mecher napisał:

Przyjeżdżają z nie wymienionym DR nawet od czterech lat

To słabo :D do mnie ostatnio przyjechał klient Astrą ze starym dowodem bodajże z 2000 roku, pierwszy raz w życiu taki widziałem, t.zn. kiedyś jako nastolatek też widywałem ale nie miałem wtedy auta także nie pamiętałem jak to wygląda, na początku zastanawiałem się co zrobić ale w sumie cały czas diagności honorowali ten DR więc i ja zrobiłem BT na jego podstawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Share


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.