Skocz do zawartości

wpis do dowodu rej. po zatrzymanym d.r.


Coffin
 Share

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam pytanie bo jakoś nie wchodzą mi przepisy do głowy a może ktoś ma pod ręką odpowiednie paragrafy

 

 

czy przepisy precyzują temat gdy klient wraca na SKP po odebraniu D.R. zatrzymanego wcześniej przez Policję za brak ważnych badań temat czy wpis ma zrobić konkretnie TEN sam diagnosta który wykonywał badanie techniczne czy obecny aktualnie na "zmianie" może również to zrobić ?

 

 

 

z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    6

  • Paprock

    4

  • biker100

    11

  • jast

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

czy obecny aktualnie na "zmianie" może również to zrobić ?

spokojnie może dokonać wpisu w DR :) a jak ktoś jest na urlopie z diagnostów to co wtedy? klient ma czekać na powrót diagnosty z urlopu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisuje do DR z datą w którym dokonuje wpisu, ważność do dnia określonego w badaniu i pobiera opłatę CEPIK 1zł. Fakt ten musi być odznaczony w badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pewnie miał na myśli datę wpisu (dolną pozycje w kratce)...i na to nie ma podstawy, jak również na to ze ma to być data wykonania badania, chyba że masz inną wiedzę w tym temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawę poproszę

 

W DR jest Data i data następnego badania. Pod datą wpisujemy właśnie datę wpisu (a nie datę wykonania badania !!!) a pod data następnego badania - wiadomo.

 

Czyli będzie to wyglądać tak:

badanie wykonane 20.06.2015

tnb 20.06.2016

Klient przychodzi po wpis z odebranym dowodem 25.06.2015 i w dowodzie ma następujące daty

 

w pozycji data wpisuję - 25.06.2015

W pozycji data nastepnego badania wpisuję - 20.06.2015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika... wynika...

Bo to jest data. Data poczynienia, dokonania tej bieżącej czynności czyli wpisu, a nie data przeprowadzenia badania.

Tak jest i już.

Data to tata. Bieżąca tata. Nie jutrzejsza, nie wczorajsza, a dzisiejsza.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika... wynika...

Uważam, że problem który chce poruszyć „biker100” ma „drugie dno”. Dlaczego? Spójrzmy na poniższy zapis :

 

Art. 132. Ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908) 1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

2) stwierdzenia, że pojazd nie został poddany badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie lub termin badania nie został wyznaczony prawidłowo

 

Proszę odpowiedzieć zatem. Czy w wielu przypadkach jest możliwe ustalenie prawidłowego wyznaczenia terminu badania przez Policjanta? Czy takie wpisy w DR mogą stanowić podstawę do zatrzymania DR? Czy (dolna data) w rubryce DR jest gdziekolwiek określona? W DR jedynie do terminu badania technicznego została przypisana data. Czego tak naprawdę dotyczy data umieszczana pod pieczątką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wynika to z?

 

tego, ze jest to pozycja data, a nie data wykonania badania. Jak idziesz do urzędu po odpis aktu urodzenia to w każdej rubryce "data" masz datę wydania odpisu a nie datę urodzenia swoją...

 

lub termin badania nie został wyznaczony prawidłowo

 

Moim zdaniem to dotyczy np wyznaczenia ntb na rok dla autobusu, albo na dwa dla osobówki starszej niz 5 lat...

 

Czego tak naprawdę dotyczy data umieszczana pod pieczątką?

 

Dotyczy daty i tylko daty. Zawsze, w każdym dokumencie w rubryce data należy wpisać datę bieżącą.

 

Zapis jest banalnie prosty i dziwie się, bo po raz kolejny szuka się drugiego dna w jasnej i prostej sprawie. Może to z przyzwyczajenia, że w naszym stanie prawnym nic nie jest proste?

 

 

Bardziej bym się przyczepił tego stwierdzenia:

 

Fakt ten musi być odznaczony w badaniu.

 

Bo wcale nie musi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę przeszkód jakby komuś zależało na dacie badanie, żeby tak właśnie ten dolny wierszyk nazwać.

A prawidłowość wyznaczenia terminu badania mogą se sprawdzić wiadomo gdzie, a i sposoby ku temu mają stosowne. Nie trza miętolić dowodu w łapach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapis jest banalnie prosty i dziwie się, bo po raz kolejny szuka się drugiego dna w jasnej i prostej sprawie. Może to z przyzwyczajenia, że w naszym stanie prawnym nic nie jest proste?

Czy zapis jest prosty... Poczekajmy co napisze "biker100"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego tak naprawdę dotyczy data umieszczana pod pieczątką?

Dotyczy daty, kiedy dokonano wpisu. Analogicznie WK pod pieczątką nie pisze nigdy daty badania, a nikt nie ma wątpliwości czy termin wyznaczono prawidłowo,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analogicznie WK pod pieczątką nie pisze nigdy daty badania, a nikt nie ma wątpliwości czy termin wyznaczono prawidłowo,,,

Nie bardzo zgodziłbym się z tym, że WK nie pisze nigdy daty. Mojemu WK nie mogę tego zarzucić. Zresztą rozwinąłem tylko myśl "bikera100", więc poczekajmy co ma do powiedzenia w tej kwestii. Z pewnością ma swoją argumentację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż zawsze jest tak, że komuś włączy się "komplikator"

 

Dlatego niektórzy nie będą widzieć jaką datę wpisać np. we wzorze pisma gdzie jest napisane „miejscowość data” - czy datę rozpoczęcia pisania, datę zakończeni pisania, datę wysłania, czy też datę doręczenia :-P

 

Niektórzy też nie zrozumieją wpisu w pawie o ruchu drogowym ust 82 pkt 2 gdzie mówi się (dla tych co nie mają zamiaru tam zajrzeć) o spełnieniu dwóch warunków: pozytywnego wyniku badania z równoczesnym spełnieniem warunku pobraniu (uiszczeniu) opłaty ewidencyjnej. :!:

 

Co więcej ci którzy specjalnie próbują sprowokować do dyskusji na zasadzie kontrastu i interpretacji :x - dają im pole popisania się erudycją.

Choć muszę przyznać, że czasami też stosuję tą metodę, aby zmusić czytającego (forumowicza) do przeczytania DZU :x

 

Dla nich specjalnie dedykuję pytanie jaką datę wpiszą, przy spełnieniu warunki pkt 6.6 z DZU 2015 poz 776

 

Dlatego bardzo proszę członków szanowanej organizacji aby już wskazali wprost jak dokonują prostej czynności jaką jest wpis, a nie na zasadzie wyolbrzymiania dyskusji i kontrowersyjnych poglądów dawali pożywkę dla podmiotów, które lubują się w wydawaniu interpretacji :x które mogą się źle skończyć dla diagnosty.

 

Więc ja piszę wprost - w pole data - wpisuję datę kiedy tego wpisu dokonuje.

Podobnie wpisu dokonuje WK - a wy drodzy diagności macie z tym problem? ::hey

 

Co więcej na pismach, na których widnieje mój podpis jest zawsze data złożenia jego.

To tym bardziej w DR, który jest dokumentem urzędowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O odpowiedź taką jak przedstawił ketiw38 mi chodziło. Jasno i klarownie zostało wyłuszczone sedno.

 

Teraz mam nadzieję, że już wszyscy nie będą mieli problemu w powyższym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, że prawidłowe byłoby wpisywanie tam daty badania, zamiast daty dokonania wpisu ?

Nie sugeruję, lecz wskazuję jedynie, że konkretna wpisana data może mieć znaczenie. Dlaczego? To z pewnością przedstawi „biker100”.

 

No cóż zawsze jest tak, że komuś włączy się "komplikator"

Tu nie chodzi o włączenie się „komplikatora”. Uzbrój się proszę w cierpliwość i poczekaj co na to co ma do powiedzenia „biker”

 

Dlatego bardzo proszę członków szanowanej organizacji aby już wskazali wprost jak dokonują prostej czynności

OK. Wpisuję datę dokonania wpisu.

 

[ Dodano: 20-06-2015, 12:52 ]

Teraz mam nadzieję, że już wszyscy nie będą mieli problemu w powyższym temacie.

Upss... No to nie mam już co naciskać na Twoje rozwinięcie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie mam już co naciskać na Twoje rozwinięcie tematu.
Natasza co rozwijać skoro ketiw38 udzielił wyczerpującej odpowiedzi. Żebyśmy mogli na każde zadane pytanie na forum móc udzielić jednoznacznych odpowiedzi z poparciem zapisów w aktach prawnych,a nie tworzyć kolejne interpretacje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upss... No to nie mam już co naciskać na Twoje rozwinięcie tematu.

To jak przeczytali paragraf 6. pkt 6 776 :?: - bo mi się wydaje, że nie wszyscy chcą sięgnąć po lekturę i niestety ale w tym przypadku nigdy nie będzie przy wpisach "ROKU" pomiędzy datami :evil:

Bo w tym wypadku argument na drodze (kontroluje policjant daty) odpada - chyba, że wszyscy diagności mają odebrane uprawnienia według teorii spiskowej "musi być rok" :pada::evil:::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy obecny aktualnie na "zmianie" może również to zrobić ?

spokojnie może dokonać wpisu w DR :) a jak ktoś jest na urlopie z diagnostów to co wtedy? klient ma czekać na powrót diagnosty z urlopu :P

 

 

 

to oczywiście jest jasne , a są jakieś przepisy które to regulują lub sugerują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy obecny aktualnie na "zmianie" może również to zrobić ?

spokojnie może dokonać wpisu w DR :) a jak ktoś jest na urlopie z diagnostów to co wtedy? klient ma czekać na powrót diagnosty z urlopu :P

 

 

 

to oczywiście jest jasne , a są jakieś przepisy które to regulują lub sugerują?

 

Są i ich literalne stosowanie wyklucza możliwość dokonania wpisu do dokumentu przez innego diagnostę niz ten który wykonał badanie.

 

Dz U 966

§ 8. 1. Wpisy w dokumentach, o których mowa w rozporządzeniu, powinny być potwierdzone pieczątką stacji kontroli

pojazdów, datą, podpisem uprawnionego diagnosty wykonującego badanie techniczne pojazdu oraz pieczątką identyfikacyjną

i imienną uprawnionego diagnosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Share


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.