Skocz do zawartości
Czy płacisz za terminale płatnicze 2x więcej niż musisz? ×

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
[...] na stacji podstawowej : A B h, [...]
Ja bym jeszcze kolegę Pozio poprosił o dokładne podanie literkowego oznakowania stacji, bo do tych skrawków informacji o "A, B, h" dorobiłem jakąś teorię, która co do ustawy jest wspak.

No podstawowa SKP musi mieć najmniej A, B, T.

--------------------------------------------------------------------------------------

Był czas żeby się doposażyć.
O! O! O właśnie dyskutując na forum przyszło oświecenie, że na pewnej stacji w trakcie reanimacji grubo po roku nieczynności zabrało przystawkę do motorków.

Dzięki za przypomnienie. ;)

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Grzegorz Łódź

    18

  • Paprock

    17

  • Pozio

    15

  • michal_k

    13

Napisano
No podstawowa SKP musi mieć najmniej A, B, T.

Tylko kto ją zmusi, jeśli nie chce ?

Całkiem jak z tą literką h

Napisano
Tylko kto ją zmusi, jeśli nie chce ?

 

Ustawa.

Napisano

Sam zatem widzisz, ustawy swoje a życie swoje ,,,

Napisano

Nie wierzę, że dostałby poświadczenie TDT gdyby nie miał wyposażenia przystosowanego do badania ciągników.

Napisano

Przy odbiorze sprawdzają Deklaracje Zgodności czy urządzenie (rolki) jest przystosowane do badania hamulców w ciągnikach rolniczych i motocyklach.

Napisano
]Ja bym jeszcze kolegę Pozio poprosił o dokładne podanie literkowego oznakowania stacji, bo do tych skrawków informacji o "A, B, h" dorobiłem jakąś teorię, która co do ustawy jest wspak.

 

Panowie ja juz zglupialem wreszcie. Co moge a czego nie moge robic na tej stacji? Ciągniki do 3.5, przyczepy do 3.5, pojazdy sprowadzone??

 

Zdjecie

gNhnl69.jpg

Napisano
Co moge a czego nie moge robic na tej stacji?

 

A – motocykle i motorowery,

B – pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t, z wyłączeniem motocykli i motorowerów

h – umieszczanie nadanych cech identyfikacyjnych pojazdu

 

 

Możesz to:

Art. 83. 1.227) Badanie techniczne jest przeprowadzane na koszt właściciela lub posiadacza pojazdu, w:

1) podstawowej stacji kontroli pojazdów – w zakresie:

a) okresowego badania technicznego pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z zastrzeżeniem lit. c,

b) dodatkowych badań technicznych w odniesieniu do pojazdów, o których mowa w lit. a, z zastrzeżeniem ust. 1a,

 

Plus - umieszczanie nadanych cech identyfikacyjnych pojazdu

 

Nie możesz

1a.228) Badanie techniczne w zakresie badań co do zgodności z warunkami technicznymi autobusu, którego dopuszczalna prędkość na autostradzie i drodze ekspresowej wynosi 100 km/h, pojazdu przeznaczonego do przewozu towarów niebezpiecznych, pojazdu zabytkowego, pojazdu marki „SAM”, pojazdu, w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym oraz pojazdu, dla którego określono wymagania techniczne w przepisach ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych lub ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, a także dla którego określono dodatkowe wymagania w międzynarodowych porozumieniach dotyczących międzynarodowego transportu drogowego jest przeprowadzane wyłącznie w okręgowej stacji kontroli pojazdów"

"

Napisano

u-tiros60.gif

ukochany kraj, umiłowany kraj...

ukochane i miasta i wioski...

ukochany kraj, umiłowany kraj...

ukochany, jedyny, nasz, polski...

:evil:

Napisano

No i to samo twierdzę od początku a przedsiębiorca stoi przy swoim i twierdzi ze jeszcze ciągniki do 3.5 bo byl w starostwie i pytał.

Dobra ostatnie pytanie : sprowadzone z za granicy jak najbardziej? , bo tu jeden kolega który ma pracować twierdzi ze nie.

Napisano
Ciągniki do 3.5, przyczepy do 3.5,

 

Z mocy ustawy możesz ciągniki do 3,5 t, ale nie wiem czemu nie znalazły się w zaświadczeniu. Przyczep nie. Wystąpiłbym do starostwa o skorygowanie zaświadczenia podpierając się przepisem, który wskazał Grzegorz (albo o wydanie zaświadczenia, że moja stacja może badać ciągniki do 3,5 t). Problem wziął się zapewne stąd, że rozporządzenie nie do końca pasuje do ustawy, gdyż przewidziało jedynie literę T, która oznacza wszystkie ciągniki. Być może starostwo kierowało się tym, że gdyby wpisało tą literę to mogłoby to zostać odczytane, że stacja może badać wszystkie ciągniki (czyli również powyżej 3,5 t).

 

Osobiście wydaję zaświadczenia, w których wklejam fragment ustawy - wtedy jest określone jednoznacznie jakie badania stacja może wykonywać. A to, czy na pieczątce powinno być T to sprawa powiedzmy dyskusyjna z powodu wymienionego wyżej. Skłaniam się jednak, że powinna być litera T ale rozumiana (z mocy ustawy) jako ciągniki do 3,5 t.

Napisano
sprowadzone jak najbardziej, bo tu jeden kolega który ma pracować twierdzi ze nie.

Kolega jest w błędzie.

Napisano
jeden kolega który ma pracować twierdzi ze nie.

 

To niech ten kolega wskaże takie wyłączenie w ustawie. Ale nie wskaże, bo go tam nie ma.

Napisano

Popiera się tym ze nie ma małej litery "d". No i właśnie?

Napisano

Jak są takie literki jakie są, to badania jak wcześniej pisałem. Sprowadzone z zza granicy jak najbardziej. Zmiany konstrukcyjne nie. Okresowe z wpisem VAT, GAZ, TAXI, L, HAK tak!

Jaką datę ma to pismo zamaskowane?

Napisano

To z "gazem" też nie robi bo nie ma małej litery "c" ?

Napisano
No i właśnie?

No właśnie jakby skończyła się era małych literek, które mówiły o rodzajach badań jakie wykonuje dana stacja. Pozostała ta nieszczęsna literka „h”, które może zamieszanie wprowadzać ale przecież umieszczanie nadanych cech identyfikacyjnych to nie rodzaj badania.

Ogólny podział jest taki, że podstawowa bada wszystkie pojazdy do 3,5 t d.m.c. w tym ciągniki o tym parametrze. Jeżeli warunki lokalowo-sprzętowe pozwalają na to, to i przyczepy wszelakie też może badać pod warunkiem, że literkę E posiada.

Podstawowa nie może robić tylko tych badań, które wyraźnie przydzielili okręgowym stacjom. Patrz artykuł 83 ustęp 1a:

Art. 83 ustęp 1a. Badanie techniczne w zakresie badań co do zgodności z warunkami technicznymi autobusu, którego dopuszczalna prędkość na autostradzie i drodze ekspresowej wynosi 100 km/h, pojazdu przeznaczonego do przewozu towarów niebezpiecznych, pojazdu zabytkowego, pojazdu marki „SAM”, pojazdu, w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym oraz pojazdu, dla którego określono wymagania techniczne w przepisach ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych lub ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych, a także dla którego określono dodatkowe wymagania w międzynarodowych porozumieniach dotyczących międzynarodowego transportu drogowego jest przeprowadzane wyłącznie w okręgowej stacji kontroli pojazdów.
Napisano
Popiera się tym ze nie ma małej litery "d". No i właśnie?

To mu wytłumacz, że małe literki dotyczyły tylko "rozszerzeń" i istniały do końca 2015r. Niech śpi nadal,,,

Napisano
Pozostała ta nieszczęsna literka „h”

 

Trzymając się ściśle wzoru pieczątki to "h" się nigdy nie pojawi, gdyż małe literki:

 

dotyczyły tylko "rozszerzeń" i istniały do końca 2015r.
Napisano

Jeśli stacja do 3.5 T literka T tylko ciągniki do 3.5 tony .Po nowym odebraniu stacji nie ma literek małych już

Napisano
Po nowym odebraniu stacji nie ma literek małych już

I według mnie dużych też nie powinna mieć.

Napisano

No ale skądś wiedzę trzeba czerpać oprócz fona do przyjaciela, czy z przyczepką na daną podstawową SKP można zajechać, bo może okazać się ZONK jak to bywało w milionerach. ;)

Napisano
No ale skądś wiedzę

Zadzwonić na daną stację i spytać.

A myślisz, że przeciętny Kowalski mimo literki będzie wiedział o co chodzi ;)

Napisano
I według mnie dużych też nie powinna mieć.

 

We wzorze występują, więc muszą być. Jednak wypadałoby doprecyzować T albo zmienić wzór.

Napisano

O to chodzi. Zadzwonie w poniedziałek do wydziału komunikacji i spytam DOKŁADNIE co chociażby z tymi cignikami. Pismo ma niecale dwa tygodnie.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.