Skocz do zawartości

DBT-w nowym niezarejestrowanym samochodzie z salonu


jankalin

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś miałem DBT -HAK w nowym niezarejestrowanym samochodzie z salonu.W specyfikacji owego samochodu w wyposażeniu widniał zapis -hak holowniczy.

Pytanie do kolegów z WK czy nie powinno się wpisać hak holowniczego przy rejestracji z salonu na podstawie dokumentów z salonu czy musi być DBT-HAK z stacji.No ale jak tu zrobić DTB-HAK jak pojazd nie ma tablic,nie zarejestrowany.I jak tu normalnie pracować????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • sad_madman

    12

  • Grzegorz Łódź

    9

  • michal_k

    7

  • JANUSZ60

    6

No ale jak tu zrobić DTB-HAK jak pojazd nie ma tablic,nie zarejestrowany.

Nijak

 

[ Dodano: 22-07-2015, 17:23 ]

I jak tu normalnie pracować????????

A kto chciał takie badanie wykonać? Bo domyslam się ,ze na pewno nie Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie powinno się wpisać hak holowniczego przy rejestracji z salonu na podstawie dokumentów z salonu czy musi być DBT-HAK z stacji

Z ustawy

4. Zespół pojazdów składający się z pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie

całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t i przyczepy albo autobusu i przyczepy moŜe być

dopuszczony do ruchu po uzyskaniu odpowiedniej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym

pojazdu silnikowego, dokonanej na podstawie przeprowadzonego badania technicznego.

Przepis ten nie dotyczy motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 71 ust. 4 PORD - wpis haka tylko na podstawie badania.

Co nie przeszkadza, by pojazd zarejestrować a potem wykonać badanie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taka powinna być kolejność.
Coraz bardziej dostrzegam bezmyślność, brak wiedzy - ale przede wszystkim logicznego, życiowego myślenia ... dotyczy nas wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej dostrzegam bezmyślność, brak wiedzy

Była jest i będzie....Teraz dopiero (dzięki internetowi i forum) wychodzi to na jaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej dostrzegam bezmyślność, brak wiedzy - ale przede wszystkim logicznego, życiowego myślenia ...

Akurat przykład haka, to nie problem, bo ludzi myślących nie brakuje i sobie radzą. Często jednak głupie przepisy blokują mądre inicjatywy w terenie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracując na PSKP przy salonie sprzedaży też musiałem ich uświadomić, że badanie HAK mogę wykonać najwcześniej na PC. Również badanie instalacji gazowej zamontowanej w salonie powinno się wykonywać na PC. Ale oni omijali to wpisując instalację w homologację. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również badanie instalacji gazowej zamontowanej w salonie powinno się wykonywać na PC

Dlaczego? Czy po zamontowaniu instalacji gazowej, w pojeździe używanym, trzeba wykonać badanie na stacji, aby uzyskać wpis w DR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale oni omijali to wpisując instalację w homologację. :shock:

Nie omijali, tylko robili tak jak być powinno. Skoro pojazd wychodzi "fabrycznie" z instalacją to taki zapis ma być w homo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pojazd wychodzi "fabrycznie" z instalacją to taki zapis ma być w homo.

 

Sęk w tym, że on nie wychodzi z fabryki z instalacją tylko od sprzedawcy z salonu, a to jest różnica. Ciekawe czy producent wie o tym i godzi się na taki stan rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że on nie wychodzi z fabryki z instalacją tylko od sprzedawcy z salonu, a to jest różnica.
Również badanie instalacji gazowej zamontowanej w salonie powinno się wykonywać na PC

:?

 

6. W przypadku zawiadomienia o dokonaniu montażu instalacji przystosowującej pojazd do zasilania gazem organ rejestrujący:

1) wykonuje kserokopię wyciągu ze świadectwa homologacji sposobu montażu instalacji przystosowującej pojazd do zasilania gazem, po czym dokument ten zwraca właścicielowi pojazdu;

2) zamieszcza na fakturze albo rachunku za montaż adnotację o treści: "Zawiadomiono w dniu ... o montażu instalacji LPG/CNG w pojeździe o Nr rej. ...", wpisując numer rejestracyjny pojazdu i datę zawiadomienia, oraz przystawia pieczątkę organu rejestrującego, wykonuje kserokopię tego dokumentu, po czym dokument zwraca właścicielowi pojazdu;

3) jeżeli istnieje konieczność zmiany terminu następnego badania technicznego, zgodnie z zasadami określonymi w art. 81 ust. 6 ustawy, zamieszcza w dowodzie rejestracyjnym termin następnego badania technicznego, ustalając ten termin od dnia montażu instalacji przystosowującej pojazd do zasilania gazem; przepisy art. 81 ust. 11 pkt 1 i 2 ustawy stosuje się odpowiednio;

4) zamieszcza w dowodzie rejestracyjnym adnotację, o której mowa w § 11 ust. 2 pkt 30 lit. e niniejszej instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w kwestii haka chłopcy z salonu mieli podobne zdanie,że można na zaświadczeniu wpisać tylko nr vin- dopiero po telefonie do WK zeszli na ziemię,a tekst że klient tak chce to u nich norma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w kwestii haka chłopcy z salonu mieli podobne zdanie,że można na zaświadczeniu wpisać tylko nr vin

Tobie jako diagnoście trzeba było doradzić chłopcom z salonu w kwestii sprzedaży samochodu-np. sprzedaż bez "kasy" a forma zabezpieczenia -nr.tel. :x;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

USŁYSZAŁEM Z PEWNEGO ŹRÓDŁA ŻE PODCZAS BADANIA POJAZDU Z ZAGRANICY PRZY PIERWSZYM JEŚLI POJAZD POSIADA HAK TO NIE ROBIMY BADANIA DODATKOWEGO, I NIE KASUJEMY 35 ZŁ . JAK PANOWIE PODCHODZICIE DO TEMATU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USŁYSZAŁEM Z PEWNEGO ŹRÓDŁA

Szkoda, że nie wiesz tego z przepisów,,,

Jeśli hak w pojeździe jest to sprawdzenie wykonać musisz, a kasujesz 35 wtedy gdy nie jest on wpisany w DR,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAK PANOWIE PODCHODZICIE DO TEMATU.

No do haka zawsze trzeba ostrożnie :)

 

[ Dodano: 28-10-2015, 21:08 ]

USŁYSZAŁEM Z PEWNEGO ŹRÓDŁA

A czemu wstydzisz się tego źródła i nie powiesz konkretnie?

 

[ Dodano: 28-10-2015, 21:13 ]

USŁYSZAŁEM

malutki,

Płeć: Kobieta :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USŁYSZAŁEM Z PEWNEGO ŹRÓDŁA

Szkoda, że nie wiesz tego z przepisów,,,

Jeśli hak w pojeździe jest to sprawdzenie wykonać musisz, a kasujesz 35 wtedy gdy nie jest on wpisany w DR,,,

Janusz a jak rozpoznajesz adnotację hak w zagranicznym DR?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.