Skocz do zawartości

Badania anglików "po nowemu"


Psuj

Rekomendowane odpowiedzi

Diagnosta postąpił tak jak mu rozum podpowiadał. Nie wiem czy dobrze, czy źle. Nie mnie oceniać. Od tego sądy są.

Na to pytanie nie ma odpowiedzi w 100% jednoznacznej.

Część traktuje zapis literalnie o M1 kategorii i rodzaju osobowym jako części jednolitej, monolitycznej, wspólnej i nierozłącznej, a druga część ma inne zdanie, że jak osobowy to zawsze ma tą kategorię. Tylko nie zawsze w dokumentach wypisaną, podaną, wydrukowaną. No bardzo ciekawe z jakich powodów występują braki owe?

Poza tym trzeba się odnieść do sprawy Polski dlaczego odmawiała rejestracji takich pojazdów. I tu nasuwa się uzasadnienie, że zaważyły aspekty bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Obawy były na wyrost co potwierdza ilość rejestrowanych samochodów z wyspiarskim rodowodem. Mimo wszystko i tylko moim zdaniem zamysły były takie, żeby ograniczyć do minimum obecność pojazdów lewostronnych w ruchu prawostronnym i nie pozwolić sobie na zaśmiecanie rodzimego rynku wysłużonymi brytolami. Dlatego w przepisie oprócz rodzaju pojazdu tą kategorię przysolili na dodatek. No proste – żeby żyło/pracowało się przecież łatwiej. :hah:

Forum by zastygło gdyby w robocie łatwo szło wszystko!. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część traktuje zapis literalnie o M1 kategorii i rodzaju osobowym jako części jednolitej, monolitycznej, wspólnej i nierozłącznej,

 

Tak jest w Poznaniu.

 

To fragment pisma z wydziału.

5ae1a7a99b29a_Beztytuu.thumb.jpg.b2406a16558731859f073faa0881f1e6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku, zgodne z zaleceniem mojego WK.

 

Dla przykładu ... przyjeżdża "angol" Ford Transit, data PR 1997, osobowy (tak stoi w inszym DR ), trzy miejsca siedzące (zgodne z DR), blaszak ... i co M1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to M1 będzie figurowało w ichnim (inszym) DR

 

M1? W 1997??

 

Poza tym po co ma figurować skoro są WK (patrz wypowiedzi Michała), które każą przypisać tą kategorii do każdej osobówki, nawet jeśli przepisy mówią inaczej... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fragment pisma z wydziału.
Pismo ok, tylko ktoś zapomniał, że uwagi do zaświadczenia określają tylko podstawy do wpisania kat. homologacyjnej w rejestr. Brak wpisanej kategorii nie oznacza, że pojazd jej nie posiada. Przykład, to pojazdy sprowadzone. W dokumentach źródłowych (zagraniczny DR) jest zarówno kat. jak i numer św. homo. Bardzo rzadko zdarza się, żeby były te parametry wpisane w polskim DR. Poza tym, PORD mówi wyraźnie jakie pojazdy są klasyfikowane do kat. M1 i w przypadku braku kategorii w DR, może to być podstawą do jej okreslenia.
nawet jeśli przepisy mówią inaczej... 8)
Czyli jak? Bo rozporządzenie było pisane na kolanie i brak jest odniesień do innych przepisów tj. regulaminy czy rozporządzenia. A skoro PORD mówi o kategorii M1 w odniesieniu do samochodów osobowych, to jaka tu niezgodność z przepisami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak? Bo rozporządzenie było pisane na kolanie

To raz.

Dwa- brak w ministerstwie ludzi bezpośrednio związanych z fachową wiedzą teoretyczną i praktyczną na temat Badań Technicznych.

Trzy- zamiatanie pism OSDS pod dywan...

Cztery- Ministerstwu i naszemu państwu wcale nie zależy na poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym tylko na zbijaniu kasy pod "przykrywką bezpieczeństwa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztery- Ministerstwu i naszemu państwu wcale nie zależy na poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym tylko na zbijaniu kasy pod "przykrywką bezpieczeństwa"

Niestety ale to prawda i jakoś to nie przeszkadza opcji rządzącej i to niezależnie kto u władzy się znajduje :( Najważniejsze to aby dorwać się do koryta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Panowie, przyjeżdża pojazd z kierownicą po prawej stronie zarejestrowany w PL bez adnotacji w dowodzie o kierownicy z prawej strony, jak podejść do takiego badania ? Nie znajduje usterek w tabeli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam, mam pytanie odnośnie stanowiska pomiaru pola widzenia dla samochodów z kierownicą po prawej stronie.  Wszystko jest zrozumiałe, oprócz zakreskowanego pola widzenia. Rozumiem, że rozstawiam dwa elementy o odpowiedniej wysokości. O co chodzi z tym zakreskowanym polem widzenia? Musi być namalowane na podłożu, jeżeli tak to jaka ma być długość tej zakreskowej przestrzeni? Czy to pole widzenia wyznaczają te pachołki o odpowiedniej wysokości?

Pozdrawiam.

skp-badanie-anglikow-wsop.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakreskowane pole jest ucięte, czyli do nieskończoności. Podobnie obraz w lusterku niczym nie przysłonięty - do nieskończoności. A najlepiej w to pole ćwiczebnie jakieś autko postawić i zobaczyć jak wygląda jego dziób w anglo-lusterkach i po kłopocie. :wink:

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siadasz w pojeździe - kąt ustawienia fotela - ustawienie lusterka - wysokość linii wzroku - dwa słupki ze skalą /co 10cm ja mam biało czerwone bo dobrze widać/ - wysokość linii wzroku + chyba 10 i OK 

Gdzieś na forum jest schemat 3D który robiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko 'wporzo'. Koledze idzie o pole widzenia na zad. To tak samo jakby mnie ktoś zapytał: ej, Paprock, a jakie masz pole widzenia gdy łepetyną nie kręcisz i lampisz het do przodu? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.