Skocz do zawartości

Przygotowanie Stacji do odbioru TDT


krichna25

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • biker100

    10

  • Psuj

    5

  • Paprock

    5

  • markes30

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Każdy ma prawo mieć własne zdanie i ja nikogo nie będę przekonywał do swoich racji :) Zakres obowiązków ustalam sobie z pracodawcą i tego się trzymam.Od 15lat współpraca układa się dobrze.Wielu pracodawców narzuca wiele obowiązków diagnostom, a powiedzenie mówi "jak ktoś jest od wszystkiego, to jest do ..."

Panowie szanujmy swój zawód i starajmy się podnieść jego prestiż :)

Tyle ode mnie i mam nadzieję, że doczekamy się lepszych czasów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szanujmy swój zawód i starajmy się podnieść jego prestiż :)

Tyle ode mnie i mam nadzieję, że doczekamy się lepszych czasów :)

To może się określisz czy jesteś członkiem OSDS-u czy nie?

Co robisz żeby doczekać lepszych czasów jako diagnosta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe aż tak dobre te katalogi?:)

Stacja kończy okres przejściowy i zastanawiam się jakie kupić katalogi do pierwszych badań??

W niemieckim dowodzie wszystko jest ale gorzej z innymi państwami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę ??
markes30 możesz oczywiście, że możesz tym abardziej, że najbliższej perspektywie może okazać się on jedynym i słusznym katalogiem... (...tworzy się katalog typów i marek ... w nawiasie ponieważ nie mam czasu na szukanie projektu...) można orientacyjnie sprawdzić cenę na ... ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markes30 tu nie chodzi o zarzucanie czegokolwiek i komukolwiek tylko o to, że dyrektywa w Dyrektywie 2014/45/UE stoi, że to producenci pojazdów...

"...

(17) Na potrzeby kontroli pojazdów, a w szczególności ich elektronicznych podzespołów odpowiadających za bezpieczeństwo, kluczowe znaczenie ma posiadanie dostępu do specyfikacji technicznych każdego pojazdu. W związku z tym producenci pojazdów powinni udostępnić dane potrzebne do sprawdzenia sprawności elementów odpowiadających za bezpieczeństwo i ochronę środowiska. Podobnie w tym samym celu należy stosować przepisy dotyczące dostępu do informacji o naprawach i konserwacji, zapewniając stacjom kontroli pojazdów dostęp do wszystkich informacji niezbędnych do badań zdatności do ruchu drogowego. Dane te powinny obejmować szczegółowe informacje umożliwiające monitorowanie sprawności systemów odpowiadających za bezpieczeństwo pojazdów w sposób pozwalający na badanie tych systemów w środowisku okresowych kontroli technicznych. Ma to kluczowe znaczenie, w szczególności w obszarze układów sterowanych elektronicznie i powinno dotyczyć wszystkich części zamontowanych przez producenta."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..ale to ma być dopiero za 2 lata ( przy dobrym wietrze) a teraz jakoś trzeba sobie radzić.
Po pierwsze wcale to nie jest takie oczywiste.

Zobacz nawet na strategie wypracowane przez Grupę Roboczą ;)

wyniki prac Grupy Roboczej 02.04.2013 - jest

wyniki prac Grupy Roboczej 05.02.2014 - znikło :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jakość decyduje o tym z jakiego katalogu będziemy korzystali a uwarunkowania polityczne i kasa :( Merytorycznie to katalog ITS-u był najlepszy ale skoro nie jest on jżz katalogiem źródłowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i mam prosbe, widze ze kilku z was przechodzila wlasnie ponowny odbior stacji i tu moja prosba mozecie dokladnie opisac jakie dokumenty sa potrzebne krok po kroku moze byc na priv. Okregowa stacja.

Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.