Skocz do zawartości

Chrysler voyager zbyt mała ładowność


Demart

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie chrysler voyager sprowadzony ze Szwajcarii 7-osobowy barkuje 33kg. Czy w Szwajcarii podają masę własną z kierowcą? Jeżeli tak to czy mogę odliczyć te 75 kg czy lepiej wysłać go na wagę? Proszę o radę. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość krajów europejskich podaje MW z homologacji, a tam jest masa z kierowcą. Ja każdorazowo odliczam 75 kg, bo już w kilku przypadkach brakłoby do ładowności. Zawsze pozostaje katalog marek i weryfikacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj rocznik i pojemność silnika to może uda się znaleźć masę - a najlepiej vin - z DIP wynika że mają "ładowność" około 650kg

 

Podaje vin: 1C8GYB4545Y506656

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zważyć na amorach, ale klient nie chciał (spieszył się). Wysłałem go żeby zważył na wadze legalizowanej. Dałem mu oświadczenie z forum i pojechał. Coś czuje że już nie wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z katalogu xxx G-2160 kg
to nie katalog, a dane z DIP-ów zassane do programu...

 

Jest to też obraz jak diagności wypełniają DIP-y i jakie nieraz "kwiatki" można znaleźć nie tylko odnośnie błędnie odkodowanych roczników poprzez ale również dane techniczne pojazdów.. Nikt tego nie weryfikuje np. z homo tylko bezkrytycznie zasysa i ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie katalog, a dane z DIP-ów zassane do programu..

:)

Masy Chrysler Voyager IV Grand Voyager 2.8 CRD 150KM

Masa auta

skrzynia manualna

2030 kg

 

Dopuszczalna masa auta

skrzynia manualna

2630 kg

 

Czytaj więcej na: http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/chrysler/voyager/iv/grand-voyager/silnik-diesla-2.8-crd-150km-2004-2008/#ixzz3lnbbOWJT

 

Nikt tego nie weryfikuje :? A kto ma weryfikować?

Wiarygodne źródło to tylko homo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś Szwajcarom nie przeszkadzało dać temu Chryslerowi 7 miejsc - warunek - nie przekroczenie F.1 i F.2 - za to odpowiada kierowca i tak szczerze mówiąc przyznaje im racje -dlaczego od razu zakładać, że będzie przewoził TYLKO osoby dorosłe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś Szwajcarom nie przeszkadzało dać temu Chryslerowi 7 miejsc

 

BO

 

Większość krajów europejskich podaje MW z homologacji, a tam jest masa z kierowcą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość krajów europejskich podaje MW z homologacji, a tam jest masa z kierowcą.

Czy w takim wypadku diagnosta może się posiłkować załącznikiem do ustawy o ustaleniu parametrów "nieznanych" skoro parametr jest określony w DR zagranicznym - oby nie skończyło się jak ze Smartami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parametr jest określony w DR zagranicznym
Ale posiadając wiedzę na temat pochodzenia parametru, można przyjąć, że znasz jego wartość ustaloną na podstawie PORD. Miałem kilka telefonów z WK przy okazji wartości MW, ze stwierdzeniem o niezgodności danych włącznie i po moim uzasadnieniu, pojazdy były rejestrowane bez problemu. Nie występuje niezgodność w sytuacji, gdy w DR zagranicznym wartość MW została określona na podstawie homologacji i nie jest równa wartości określonej na podstawie PORD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale posiadając wiedzę na temat pochodzenia parametru

Masz rację ale jeśli w zagranicznym DR jest podana homologacja - to czy możesz na nią wpłynąć - to jest nasz problem nie Unii że mamy własne przepisy a to że my wiemy o tym to nie znaczy że kiedyś jakiś mądrala nie zarzuci Tobie potwierdzenia nie prawdy gdyż na dzień dzisiejszy wszyscy o tym mówią ale nikt nie dał zielonego światła aby w ten sposób to interpretować. Są to wewnętrzne ustalenia między WK a Nami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale posiadając wiedzę na temat pochodzenia parametru
nie koniecznie posiada ją urzędnik magistratu. Można pewnego dnia otrzymać pytanie dlaczego dane z DIP nie są zgodne z zagranicznym DR a wynik badania pozytywnym jest, a znane diagnoście są parametry ustalania MW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można pewnego dnia otrzymać pytanie dlaczego dane z DIP nie są zgodne z zagranicznym DR a wynik badania pozytywnym jest

Pod warunkiem, że nie dostaniesz zawiadomienia ....................

Bo tak na prawdę zgodnie z prawem polskim jest to niezgodność ........................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! Jeszcze się nie skończyła era nacisków niepoprzeliczanych, a już kolejny etap mamy.

A mówiłem, że "puste" PC najlepsze do takiej sprawy i udajemy, że homo nie posiadamy.

No, ale to i tak nic, jak już poszło w świat setki aut rejestrowanych na podstawie dokumentów przedstawionych w okienku bez udziału stacji i teraz weź prostuj po kimś po trzech latach albo po roku.

A bywają homo (czy tam załączone karty informacyjne do homo) wystawione w PL - no nie powiem, że zaraz źle - ale zgodnie z dyrektywą, a przynajmniej jakoś tak w przypadku którejeś Mazdy mi się w oczy rzuciło.

A poza tym jak auto przyjechało ustalić rok produkcji czy tam moc, to kto patrzy na Gie, co nie. ;)

Ja tam prostuję jak tylko mogę, ale patrzą wtedy na mnie jakos tak... i ci/te w okienku też. :hah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie posiada ją urzędnik magistratu.
To też napisałem, że miałem kilka telefonów od Pań z WK, co skąd inąd bardzo cieszy, bo widać, że wiedzą co robią. Po krótkich wyjaśnieniach rejestracja odbywała się bez problemu.
Bo tak na prawdę zgodnie z prawem polskim jest to niezgodność
Moim zdaniem nie, bo parametry te są ustalane na podstawie innych wytycznych i są zgodne, biorąc pod uwagę różnice. Gorzej się ma sytuacja gdy, np. w kraju pierwszej rejestracji w DR jest niższa DMC niż na TZ. Ale moim zdaniem tu też nie ma niezgodności, ponieważ parametr ten mógł zostać ustalony na podstawie wewnętrznych przepisów kraju. A te niekoniecznie odpowiadają naszym i tu czasem może być problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.