Skocz do zawartości

Ciekawostka


kminiorek

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawostka. Przyjeżdża do mnie klient z ZAŚWIADCZENIEM. Pan Jan Kowalski jest włascicielem pojazdu o nr rej xxxxxx ZAGUBIONO DOWÓD REJESTRACYJNY DMC 1800 Masa własna 1140 kg Zaświadczenie wydano w celu rejestracji pojazdu. Pana Kowalskiego kopnołem w .... i powiedziałem przyjdź pan z pozwoleniem czasowym. po czym zadzwoniłą do mnie kierowniczka UM i stwierdziłą że na podstawie nowej ustawy powinienem wykonać badanie okresowe na zaświadczenie. Jak jest u Was? poz 707 nowej ustawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kminiorek, przeanalizuj dokładnie co Ci powiedziała urzędniczka, bo najpewniej coś pomieszałeś. Pytanie z gatunku dodatkowych, klient miał przy sobie kartę pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poz 707 nowej ustawy

Jakoś nie potrafię jej namierzyć :?

http://dziennikustaw.gov.pl/du/2015/707/1

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 15 maja 2015 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu świadczeń wysokospecjalistycznych oraz warunków ich realizacji

 

Data ogłoszenia: 2015-05-22

Nazwa dziennika: Dziennik Ustaw

Rok: 2015

Pozycja: 707

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Zaświadczenie wydano w celu rejestracji pojazdu...

 

Jak będzie "wydano w celu wykonania OBT" to się będziesz zastanawiał czy to minister zdrowia , edukacji czy może rolnictwa. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kminiorek, przeanalizuj dokładnie co Ci powiedziała urzędniczka, bo najpewniej coś pomieszałeś. Pytanie z gatunku dodatkowych, klient miał przy sobie kartę pojazdu?

 

Miał karte pojazdu a ustawa weszła w życie podobno razem z Angolami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapoznaj się z DZU 2015 poz 1076. :ok I napisz co wyczytałeś.

 

[ Dodano: 29-09-2015, 08:13 ]

A tak przy okazji mam nadzieję, że wiesz co to jest DZU2015 poz 776

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapoznaj się z DZU 2015 poz 1076. :ok I napisz co wyczytałeś.

 

[ Dodano: 29-09-2015, 08:13 ]

A tak przy okazji mam nadzieję, że wiesz co to jest DZU2015 poz 776

 

identyfikację pojazdu, w tym:

a) sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z danymi

zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie,

b) sprawdzenie prawidłowości oznaczeń i stanu tablic rejestracyjnych pojazdu;

 

W/g Ciebie zaświadczenie z UM z DMC i masą włąsną jest odpowiadającym mu dokumentem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

identyfikację pojazdu, w tym:

a) sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z danymi

zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie,

Ale to jest już nieaktualne

To zapoznaj się z DZU 2015 poz 1076.
:ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) w ust. 1 pkt 1 otrzymuje brzmienie:

„1) identyfikację pojazdu, w tym:

a) sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu

z danymi w:

– dowodzie rejestracyjnym,

– pozwoleniu czasowym, w tym dla pojazdu, o którym mowa w art. 70d ust. 3 ustawy wraz z kartą

pojazdu, o ile została wydana,

– karcie pojazdu dla pojazdu zarejestrowanego, łącznie z danymi i informacjami, o których mowa

w § 6 ust. 1 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 18 czerwca 2014 r. w sprawie

centralnej ewidencji pojazdów (Dz. U. poz. 816),

– pokwitowaniu, o którym mowa w art. 132 ust. 2 ustawy, łącznie z danymi i informacjami, o których

mowa w § 6 ust. 1 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 18 czerwca 2014 r. w sprawie

centralnej ewidencji pojazdów,

b) sprawdzenie prawidłowości oznaczeń i stanu tablic rejestracyjnych pojazdu; sprawdzenie nie dotyczy

badania, o którym mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, z wyjątkiem pojazdów zarejestrowanych czasowo na

podstawie art. 74 ust. 2 pkt 2 lit. c ustawy;”,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, Panowie- krótka piłka:

 

(Dz. U. z 2015r., poz. 776 z późn. zm.) Dz.U.2015.1076

 

§ 2. 1. Zakres okresowego badania technicznego pojazdu obejmuje:

1) (4) identyfikację pojazdu, w tym:

a) sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z danymi w:

dowodzie rejestracyjnym,

pozwoleniu czasowym, w tym dla pojazdu, o którym mowa w art. 70d ust. 3 ustawy wraz z kartą pojazdu, o ile została wydana,

karcie pojazdu dla pojazdu zarejestrowanego, łącznie z danymi i informacjami, o których mowa w § 6 ust. 1 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 18 czerwca 2014 r. w sprawie centralnej ewidencji pojazdów (Dz. U. poz. 816),

pokwitowaniu, o którym mowa w art. 132 ust. 2 ustawy, łącznie z danymi i informacjami, o których mowa w § 6 ust. 1 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 18 czerwca 2014 r. w sprawie centralnej ewidencji pojazdów,

b) sprawdzenie prawidłowości oznaczeń i stanu tablic rejestracyjnych pojazdu; sprawdzenie nie dotyczy badania, o którym mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, z wyjątkiem pojazdów zarejestrowanych czasowo na podstawie art. 74 ust. 2 pkt 2 lit. c ustawy;

 

 

Reasumując, żeby już nie ciągnąć tematu przez 7 stron:

 

1) Badanie techniczne można wykonać na podstawie:

 

- dowodu rejestracyjnego;

- pozwolenia czasowego;

- karty pojazdu i danych zawartych w systemie CEPiK;

- pokwitowania wydanego przez organ kontroli ruchu drogowego i danych zawartych w systemie CEPiK.

 

 

2) Do tzw. pierwszego badania pojazdu sprowadzonego z zagranicy można przystąpić bez tablic rejestracyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Dzięki

 

[ Dodano: 29-09-2015, 09:31 ]

ustawa weszła w życie podobno razem z Angolami

Ubolewam nad tym,że pisze to diagnosta :(

Ja ubolewam nad Twoją wszechwiedzą. Po to jest to forum żeby takie sprawy e/w wyjaśnić , bo kiedyś i Tobie może się noga poślizgnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości-na wzorze zaświadczenia z BT drukuje się-pojazd spełnia wymagania tech art 66 ust.?

 

Nie drukuje się- teraz jest albo Pozytywny albo Negatywny:

5ae1a706687aa_zawiadczeniewzr.JPG.2d44e286c38b9d2d55fc5b506ed05ffd.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ubolewam nad Twoją wszechwiedzą.
agresja zero proszę :) trochę dryfujesz,zmiany weszły 1,5 m-ca temu,a na pytanie
Tak z ciekawości-na wzorze zaświadczenia z BT drukuje się-pojazd spełnia wymagania tech art 66 ust.?
nie udzieliłeś odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ubolewam nad Twoją wszechwiedzą

Do tego jest mi bardzo daleko....

Po to jest to forum żeby takie sprawy e/w wyjaśnić

Jeszcze trzeba tylko chcieć żeby przeczytać.....było już nie raz o tym pisane....

A w regulaminie forum jest żeby nie powielac tylko najpierw znaleźć...

Zresztą...pewnie też go nie czytałeś. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1076 Dzięki. Ale ja dostałem zaświadczenie z nr rej. DMC masą włąsną i bez vinu i 1 rejestracji , oszalały kraj

Dla jasności - zaświadczenie jest dla Wydziału Komunikacji - Ona tak na prawdę dla Ciebie nic nie znaczy :!:

Czy teraz już rozumiesz dlaczego wszyscy forumowicze zachecają ciebie do przeczytania DZU 2015 poz 1076?

Nie dość tego niektórzy wprost cytują przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze trzeba wprost:

 

NA SAMĄ KARTĘ POJAZDU MOŻESZ ZROBIĆ TERAZ BADANIE (plus dane z CEP na temat tego pojazdu).

I zmieniło się to nie wczoraj, więc jako diagnosta powinieneś to po prostu wiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.