Skocz do zawartości

Brak daty I rej.?


Demart

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Ciągnik rolniczy, stary dowód i data I rej. ---. Brak miejsc w dowodzie na wpisy. Czy mogę ustalić datę I rej. jako 1 stycznia roku produkcji jak przy sprowadzonym z zagranicy? Czy może jakoś inaczej ten problem rozwiązać. Proszę o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Grzegorz Łódź

    14

  • michal_k

    14

  • Paprock

    10

  • JANUSZ60

    7

Zgodnie z przepisami i twoją wiedzą :ok

Dla mnie w tym przypadku żądał bym PC (nowy dokument rejestracyjny) ze względu na nieczytelność dokumentu.

 

Jeżeli był w Polsce musi mieć datę pierwszej rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli był w Polsce musi mieć datę pierwszej rejestracji.

 

Właśnie o to chodzi że zarejestrowany w Polsce i daty I rej. brak. Jak pomóc klientowi? Najgorsze że ciągnik kupiony z innego regionu kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ma jakieś stare zaświadczenia z badania?

Może będziesz mógł sprawdzić wtedy tutaj

https://historiapojazdu.gov.pl/

 

Kolego ostatnie badanie miał w 1993r. a rok prod. 1962 także podejrzewam że ciężko będzie ustalić datę I rej. bo nie wiadomo, który to już DR. A myślę że wydział, który wtedy wydawał dowód jak by wiedział to by wpisał. Pytam tutaj bo ktoś może miał taki przypadek i doradzi jak to rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic nie trzeba robić - po prostu odesłać klienta do WK.

Celem rejestracji "na Siebie" - tak jak napisałem nieczytelny dokument. Niech wydział komunikacji wpisuje pozycję "B".

Dla mnie to już koniec pisania w tym temacie.

Wydział komunikacji obowiązują takie same przepisy w tym określaniu jak i SKP

 

Dalej to już tylko Michał_k pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisałbym 01.01 roku produkcji. Skoro w rubryce jest --- to pewnie WK nie miał wiedzy odnośnie tej daty. Obecnie, zgodnie z rozporządzeniem, jeśli data ta nie figuruje w żadnych dokumentach WK, będzie wpisana właśnie 01.01.RP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisałbym 01.01 roku produkcji. Skoro w rubryce jest --- to pewnie WK nie miał wiedzy odnośnie tej daty. Obecnie, zgodnie z rozporządzeniem, jeśli data ta nie figuruje w żadnych dokumentach WK, będzie wpisana właśnie 01.01.RP.

 

Też tak myślałem zrobić, ale przepis mówi: 1 stycznia roku produkcji- w przypadku pojazdu sprowadzonego z zagranicy, dla którego nie można ustalić daty pierwszej rejestracji za granicą.

A ten jest już zarejestrowany. W poniedziałek zadzwonię do swojego WK i zapytam czy tak mogę zrobić. Na razie dzięki. Jak już będę wiedział jak postąpić to dam znać. Może komuś się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli data ta nie figuruje w żadnych dokumentach WK, będzie wpisana właśnie 01.01.RP.

Jeżeli istnieje i zrobi to diagnosta to będzie miał po uprawnieniach.

Jak to zrobi WK to nikomu nic się nie stanie, ale czy zgodnie z prawem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze że ciągnik kupiony z innego regionu kraju.

No właśnie że nie najgorsze ,tylko najlepsze , bo klient będzie musiał złożyć wniosek o rejestrację

w rubryce przy kodzie B – wpisuje się datę pierwszej rejestracji pojazdu; w przypadku pojazdu sprowadzonego z zagranicy

i rejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej po raz pierwszy jest to dzień pierwszej rejestracji

pojazdu za granicą; jeżeli w dokumentach załączonych do wniosku o rejestrację pojazdu brak jest informacji o dacie

pierwszej rejestracji pojazdu, to w tej rubryce wpisuje się datę 1 stycznia roku produkcji pojazdu;

To co wytłuszczone nie dotyczy tylko sprowadzanych,WK ma większe pole manewru .Tak jak napisał ketiw,PC jest najlepszym rozwiązaniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli istnieje i zrobi to diagnosta to będzie miał po uprawnieniach.

 

A to niby dlaczego? Diagnosta bazuje na dokumencie urzędowym (DR), który nie zawiera takiej daty, więc stosuje datę "umowną" z rozporządzenia. Tylko idiota mógłby za to próbować zabrać mu uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość często w starych dowodach w przypadku ciągników z lat 60-tych, 70-tych brak jest pełnej daty I-szej rejestracji, zazwyczaj jest wpisany tylko rok = rok produkcji.

U nas diagności w zaświadczeniu wpisują właśnie 01.01.rok produkcji i nikt się o to ich nie "czepia".

A z tego co napisał założyciel tematu wynika, że DR jest czytelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć.

Jeśli w DR brak jest tej daty, to zapewne w starych rejestrach też tej daty nie było.

Zatem albo ten pojazd nie będzie widoczny w systemie (będzie w tzw. archiwum), albo będzie widoczny, ale możliwe, że w momencie wprowadzania pojazdu z rejestru do systemu przyjęto datę "umowną" - dziwne to nieraz daty były :-P

 

[ Dodano: 03-10-2015, 20:43 ]

Podobnie było przy wprowadzaniu pojazdów do systemów (nie do CEPiKu tylko tych jeszcze wcześniejszych) ze starych rejestrów, w których nie wpisywano przecież nawet roku produkcji (były wpisane w DR). Zgodnie z wytycznymi wprowadzany był "umowny" rok produkcji.

Jeśli właściciel przyszedł wymienić DR, to wówczas wpisywano dane z DR i jest o.k. Ale jeśli nie przyszedł do tej pory, to w systemie cały czas są pojazdy z dziwnym rokiem produkcji.

 

Kiedyś czytałam artykuł, w którym krutykowano CEPiK właśnie za takie "kwiatki", ale akurat ta krytyka była niesłuszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc stosuje datę "umowną" z rozporządzenia.

z jakiego - proszę przytocz to rozporządzenie dla diagnosty

 

Tylko idiota mógłby za to próbować zabrać mu uprawnienia.

Pobudź swoją wyobraźnię i wyobraź sobie, że ja opierałem się na twojej podpowiedzi i znalazł się taki "idiota"

i teraz dwa warianty:

1 - "idiota" znalazł w sobie dostępnym rejestrze inną datę (właściwą), która nie znalazła się w dokumencie

2 - "idiota" po prostu wszczął postępowanie wobec mnie stwierdzając, że nie miałem prawa tak postąpić

 

Pomożesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobudź swoją wyobraźnię i wyobraź sobie, że ja opierałem się na twojej podpowiedzi i znalazł się taki "idiota"

i teraz dwa warianty:

1 - "idiota" znalazł w sobie dostępnym rejestrze inną datę (właściwą), która nie znalazła się w dokumencie

2 - "idiota" po prostu wszczął postępowanie wobec mnie stwierdzając, że nie miałem prawa tak postąpić

 

Pomożesz?

___

 

Chętnie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłbyś pierwszy, wobec którego wszczęto postępowanie z takiego powodu, prawda?
Nie - bo np za nie sprawdzenie wycieraczek zabierano :x

 

 

Zrozum, że praca diagnosty to nie jest praca pracownika WK.

 

Jeżeli tam urzędnik wpisze nawet z księżyca datę np dowolny miesiąc roku produkcji - to i tak mu się nic nie stanie, za to diagnosta może stracić uprawnienia np w centralnej Polsce :x

 

Ale poczekam bo interesuje mnie przede wszystkim odpowiedź w pierwszym przypadku i nie interesują mnie słynne slogany "pomożecie - pomożemy" ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawdę nie widzę nic złego w tym, że diagnosta zastosuje rozporządzenie w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach. Zwłaszcza, że data 01.01.RP to nie będzie data z kosmosu, ale data ustalona na podstawie DR, który sugeruje, że prawdziwa data I rejestracji nie jest znana.

 

Gdyby ktoś za powyższe chciał zabierać uprawnienia to niech lepiej zmieni pracę :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem na grzybach w Borowym Lesie. Jednego znalazłem i zjadłem i chyba to był halucynogen, bo kompletnie nie czaję. 8/

 

1. Czy diagnosta ma obowiązek ten przepis znać, stosować się do niego, odnosić się do terminu pierwszego stycznia, przyjmować ten termin w różnych badaniach związanych z pojazdem i teraz uwaga:

- w przypadkach gdy termin ten nie figuruje w dowodzie rejestracyjnym, ani w innych podobnych dokumentach?

 

2. Czy diagnosta powinien mieć wiedzę tylko w minimalnym zakresie skąd i kiedy ten zapis w dowodzie się bierze, oraz kto pierwszy powinien tą datą posłużyć się podając ją oficjalnie w dokumentach takich jak przykładowo dowód, karta, zaświadczenie:

- czy SKP robiąc badanie?

- czy WK rejestrując (PC) pojazd?

 

Czy o to chodzi? Pyta Łysy Obelixa. :evil:

 

Wnioskuję pozostawić idiotów w ich spokoju, oraz odpuścić sakramencko zawiłe sprawki z odbieraniem uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, można odesłać klienta po PC i czerwone tablice, wtedy sam WK wpisze 01.01.RP. A klient może... wybrać inną stację :P

 

Czy zna ktoś przypadek zabranych uprawnień za taką bzdurę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A klient może... wybrać inną stację :P

 

Czy zna ktoś przypadek zabranych uprawnień za taką bzdurę?

To mają być argumenty do wpisania daty pierwszej rejestracji przez diagnostę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mają być argumenty do wpisania daty pierwszej rejestracji przez diagnostę ?

 

Dla mnie argumentem jest rozporządzenie, które jednak literalnie nie dotyczy diagnosty wprost. Moim zdaniem zmuszanie w tej sytuacji klienta do przedstawienia PC (i czerwonych tablic, bo termin badania już minął) jest tylko naciąganiem go na zbędne koszty w imię swojego dupochronu. Tyle tylko, że ten dupochron jest tutaj zupełnie niepotrzebny - moim zdaniem.

 

Przy braku adnotacji o gazie niektórzy próbują wciskać UI i nie boją się utraty uprawnień, a tutaj przy prostej sprawie nagle wszystkich strach obleciał, że mogą je stracić. Tylko za co stracić? Który przepis diagnosta naruszył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie argumentem jest rozporządzenie, które jednak literalnie nie dotyczy diagnosty wprost.

No jest to jakiś wniosek i nie rozumiem po co tam mieszać diagnostę. Dlaczego mam zabierać chleb WK?
Tyle tylko, że ten dupochron jest tutaj zupełnie niepotrzebny - moim zdaniem.

A moim nie.

A co w sytuacji, na którą nie dostałem odpowiedzi. WK po dostarczeniu Zaświadczenia z wpisaną datą 1 rejestracji "znalazł w sobie dostępnym rejestrze inną datę (właściwą), która nie znalazła się w dokumencie"

Oczywiście mam nadzieję, że przyznasz, że jest taka możliwość?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.