Skocz do zawartości

Brak daty I rej.?


Demart

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Grzegorz Łódź

    14

  • michal_k

    14

  • Paprock

    10

  • JANUSZ60

    7

A może był kradziony, a dokumenty podrobione? Mało to takich ciągników jeździ, które zostały zalegalizowane w ten sposób. Przecież DR (różowe) były w posiadaniu Urzędów Gminy, a tam często dochodziło do włamań.
tam.gifhttp://www.kupujesz.pl/ogloszenie/motoryzacja-czesci-i-akcesoria-pozostale/lubelskie-chelm-chelm/dokumety-donoroznych-pojazdow-usrsus-mtz-wsk-mtz-c-330-c-360-i-inne-106536.html :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może był kradziony, a dokumenty podrobione? Mało to takich ciągników jeździ, które zostały zalegalizowane w ten sposób. Przecież DR (różowe) były w posiadaniu Urzędów Gminy, a tam często dochodziło do włamań. :evil:

 

I co? Nieznana data I rejestracji sugeruje, że to pojazd z przestępstwa? No bez jaj...

 

Nie mam pod ręką przepisów z tamtych lat - tzn. ciekawe co powinno być wpisane w DR jeśli data I rejestracji była nieznana. A może żaden przepis tego nie regulował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez jaj...

No właśnie opiszesz teraz wreszcie jak powinna wyglądać odpowiedź na zadane pytanie tylko proszę tak literalnie, uniwersalnie i w zgodzie z przepisami z powołaniem się na nie - w czyich kompetencjach (wyraźnie określone) jest działanie :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze wyszukałem to data 01.01 weszła dopiero w 2006 roku:

 

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20061891398

 

Wcześniej chyba w ogóle nie było to uregulowane. A skoro nie było to urzędy miały dowolność. Odnosząc zapis "---" do dzisiejszych przepisów, nie pozostaje nic innego jak przyjąć właśnie 01.01.RP. Ja nie widzę przeszkód, żeby diagnosta to zastosował, ale skoro "się boi" to pozostaje tylko naciągnąć klienta na koszt czasowej rejestracji na wniosek. Wtedy WK wpisze 01.01, a "bezpieczny" diagnosta wykona badanie.

 

Czy znany jest przypadek zabrania, bądź próby zabrania uprawnień diagnoście, który zastosował "rozporządzenie dla WK" i wpisał 01.01?

 

 

Zapytam jeszcze raz - czy jeżeli w zagranicznym DR nie ma daty I rejestracji to zawsze odsyłacie po PC czy robicie badanie wpisując datę 01.01. A jeśli robicie badanie to na jakiej podstawie wpisujecie tą datę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli robicie badanie to na jakiej podstawie wpisujecie tą datę?

Warunki techniczne....

d) 1 stycznia roku produkcji – w przypadku pojazdu sprowadzonego z zagranicy, dla którego nie można ustalić daty

pierwszej rejestracji za granicą

 

Dz.u. poz.305 z 2015r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki techniczne....

d) 1 stycznia roku produkcji – w przypadku pojazdu sprowadzonego z zagranicy, dla którego nie można ustalić daty

pierwszej rejestracji za granicą

 

No dobrze, ale to jest tylko data stosowania warunków, a nie data I rejestracji wpisywana w zaświadczeniu - czyż nie? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie lepiej zadzwonić do WK i uzgodnić z nadzorującym SKP datę 1 rejstracji? 5 stron pitolenia a wystarczą 2 minuty rozmowy.

 

§ 1. ust. 3 pkt 3
ciężarze 1 tony – rozumie się przez to ciężar spowodowany obciążeniem masą jednej tony, który odpowiada 9,8 kiloniutona

(kN);

to im wpisałem i się odczepili, z resztą sam wiesz :)

 

Mam nadzieje, że nie przeliczasz w ten sposób pojazdów już zarejestrowanych w kraju na podstawie wcześniejszych przepisów?

 

Pamiętajcie, że wcześniej był przelicznik 1T= 10kN i wszystkie pojazdy zarejestrowane na podstawie wcześniejszych przepisów powinny tak jeździć do zezowania. Prawo nie działa wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 stron pitolenia a wystarczą 2 minuty rozmowy.
- wolimy pitolić, bo! :P

Bo nie należy zapominać o wszelkiej maści klasach lusterek na dzisiaj, barwie żółtych świateł na dzisiaj, Maluchach bez cofania i przeciwmgłowego na dzisiaj i... Dalej nie pamiętam na dzisiaj.

Poza tym że jak to, a ile jest tak zarejestrowanych pojazdów, a dowodów ile zostało, a jak dawniej było w KM, paliwo to etylina, Pb, ON to co, dziś też OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo nie działa wstecz

Może się mylę,ale ja mam trochę inne zdanie na ten temat.Przykladem tego jest np.motorower i jego OBT :?

Grzesiu, to nie jest dobry przykład.

Zmiany w PoRD dotyczące OBT dla motorowerów były dokładnie rozpisane w przepisach przejściowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

były dokładnie rozpisane w przepisach przejściowych

Nie no zgadza się :)

Ale jednak zadziałało wstecz :) Bo tak już te które zostały zarejestrowane to by ich nie dotyczyło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat nie jest działanie prawa wstecz.

Zmiany w prawie są potrzebne. Po to są przepisy przejściowe, aby wszystko było wyjaśnione.

 

A czy zmiany, np. w kodeksie pracy dotyczą tylko tych, którzy zaczynają dopiero swoją pierwszą pracę? :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że wcześniej był przelicznik 1T= 10kN i wszystkie pojazdy zarejestrowane na podstawie wcześniejszych przepisów powinny tak jeździć do zezowania.

 

Absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je zrobić "po nowemu". Czyli dane zostają stałe (w kg na tabliczce), ale ze względu na zmianę przelicznika kN będzie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je zrobić "po nowemu"

Owszem w niektórych WK stoi, bo jak w homo było po staremu to za nic w świecie nie poprawią stosując obecny przelicznik :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że nie przeliczasz w ten sposób pojazdów już zarejestrowanych w kraju na podstawie wcześniejszych przepisów?

Niestety przeliczam, a może stety :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je zrobić "po nowemu"

Owszem w niektórych WK stoi, bo jak w homo było po staremu to za nic w świecie nie poprawią stosując obecny przelicznik :(

Właśnie o to mi chodzi. Pamiętajcie, że wcześniej był przelicznik 1T= 10kN i wszystkie pojazdy zarejestrowane na podstawie wcześniejszych przepisów powinny tak jeździć do złomowania. Tak miały w homo i diagnosta nie powinien tego zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi. Pamiętajcie, że wcześniej był przelicznik 1T= 10kN

Popatrz tylko kiedy zmienił się zapis, a do kiedy zdarzały się wpisy po staremu,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.